Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig MF 55-2502 po wymianie procesora

Krzysiek210260 19 Dec 2008 10:12 4452 10
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Witam
    TV j/w. Nie chce się uruchomic ani z pilota ani z klawiatury, dioda stby.swieci (linijka) ale przy włączaniu nie reaguje .Przetwornica pracuje i dalej nic. Od czego zacząc? (TV nówka), HOT OK.
    Jakie to chassis?
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Witam
    Chasiss znalazłem (k2). Napięcia z przetwornicy OK, ale uruchomic sie nie chce. Proszę o jakiekolwiek sensowne sugestie.
    ekobrawo01
    Level 15  
    Witaj jeśli sprawdziłeś napięcia z przetwornicy i są ok, to możesz się przyjrzeć kondensatorom, być może któryś z nich szwankuje i telewizor nie startuje. Jeśli wszystko będzie ok musisz szukać dalej może jest jakieś zwarcie po stronie wtórnej, zwarta dioda itp. Możesz sprawdzić tranzystor linii tak dla pewności :D Życzę owocnej pracy.
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Witam
    Zmieniłem temat postu.
    Po przeczytaniu góry postów na temat K1,K2 , Wymieniłem procesor na nowy kupiony w ASWO. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.
    Otóż TV dalej nie chce wystartowac.
    Zmiana nastąpiła taka, że przedtem dioda STB swieciła się na stałe i nie było żadnych zmian ani z klawiatury ani z pilota.
    Obecnie po zmianie procka dioda STB miga ,pilot nie działa, a na klawiaturze lokalnej - przyciski P+, P-, V+ zero reakcji , natomiast gdy wciśnie się V- (dioda stb miga, żarówka w miejscu HOT-a swieci) to dioda zapala się na stałe a żarówka gaśnie.Proces ten jest nie odwracalny.Po wyłączeniu przyciskiem sieciowym i ponownym włączeniu znów można wszystko powtórzyc
    stereoo
    Level 23  
    witam;)
    jeżeli nie "urwałeś"żadnego elementu smd podczas wymiany procesora lub nie przerwałeś ścieżki(a są bardzo wrażliwe),to warto by podstawić pamięć IC401 24C16 smd
    Nie wykluczone,że nowy procek jest wadliwy
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Witam
    Czy na czystej pamięci powinien wystartowac?
    I jeszcze jedno w oryginale procek był SK 1256-04 K1 GR, a teraz jest -SK 256-08 K2 GR w ASWO traktują je jako to samo. I jeszcze jedno pytanie czy kwarc ma znaczenie jak jest wlutowany (podmieniałem wcześniej i niewiem czy wlutowałem tak jak był jeżeli ma to znaczenie)
    lisek
    Service technician RTV
    W tym Grundig Arcance 55 Flat MF55-2502OP.> chassis KX1.190-06 Beko Elektronik
    - wstawiali procek VCT49X3F PZ1000

Jakie masz nap.+B > dla swojego kinola / oraz nap. zasilania pionu
    -sprawdz czy masz R649 - 0,1 ohm (przed D616/618)
    -czasem winny był IC801S (KA5Q0765R)
    -sprawdz R629 - * 2.2k, R628 > zgodnie z tablicą dla swojego kinola

oraz czy zwora J640 nie jest jako "zimnylut"
    stereoo
    Level 23  
    lisek wrote:
    W tym Grundig Arcance 55 Flat MF55-2502OP.> chassis KX1.190-06 Beko Elektronik
    - wstawiali procek VCT49X3F PZ1000

a na naklejce jest SK1256-04 i to jest symbol procesora dla modelu K1
    Tak...SK256-08 to nowsza wersja poprzedniego i działa tak samo.
    Kierunek wlutowania kwarcu nie ma znaczenia.
    Tak...na czystej pamięci powinien wystartować lecz później w opcjach serwisowych należy wprowadzić korekty.
    Krzysiek210260
    Level 17  
    Witam
    Sprawa się rozwiązała. Przy pamięci kondensator SMD z jednej strony wisiał w powietrzu po przylutowaniu telewizor wystartował i ze strony procesora wszystko jest OK.
    Powstał inny mały(chyba) problem.Obraz w prawym górnym rogu zaginał się lekko do środka(ok. 1 cm), i w tym miejscu było odbarwienie kolorów(zamiast niebieskie tło kawalątek zielonego) .Podkleiłem magnesik i skorygowałem tą usterkę jak telewizor grał wszystko było luksusowo ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu obraz na niebieskim tle ma na całości na górze odbarwienie na zielonkawo a na dole na czerwono, nie jest to dużo miejscami najwięcej ok.1,5 cm- 2cm ale przy 4:3 jest to widoczne , przy 16:9 na czarnych pasach nie.
    Jest tak jakby pętla lekko magnesowała kineskop.Zamiast go rozmagnesowywac, a może ten magnesik ma taki wpływ?
    stereoo
    Level 23  
    Przydało by się skorzystać z zewnętrznej pętli rozmagnesowującej i zmienić pole,ale nie zaszkodzi jeśli sprawdzisz poprawność działania pozystora i pętli wewnętrznej czy nie masz gdzieś tam przerwy.