Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rolka w myszce działa w złą stronę - o co chodzi ?

skaktus 19 Gru 2008 10:23 1680 3
  • #1 19 Gru 2008 10:23
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Mam laptopka z windowsem mx7.Podłączam w pełni sprawną myszkę a tu rolka chodzi w złą stronę-kręcę w dół, strona idzie do góry i na odwrót - o co chodzi ? Sprawdzałem w ustawieniach myszy i nie ma nic o kierunku rolki itp...

Jakiś pomysł ?

0 3
  • #2 19 Gru 2008 10:36
    Christophorus
    Poziom 40  

W WinMX7 wiele rzeczy zostało usuniętych więc całkiem możliwe, że pewnych funkcji i opcji w nim brakuje. Czy wcześniej na normalnym Windowsie rolka działała prawidłowo? Może trzeba do myszki doinstalować sterowniki aby można był ją odpowiednio skonfigurować.

0
  • #3 19 Gru 2008 10:46
    skaktus
    Poziom 37  

Myszka na innych systemach działa jak trzeba, bez sterowników itp.

0
  • #4 19 Gru 2008 12:32
    Christophorus
    Poziom 40  

Jeśli na innych systemach (nie modyfikowanych Windowsach) myszka działa poprawnie to może być to wina samego WinMX7. Całkiem możliwe, że ktoś nieumiejętnie coś usunął lub zmodyfikował w oryginalnym Windowsie i stąd te problemy.
    Co do sterowników to najczęściej nie są one wymagane do prawidłowego działania myszki. Jednak często myszka posiada dodatkowe klawisze, które działają dopiero po zainstalowaniu sterowników. Zobacz na stronie producenta myszki, może są jakieś sterowniki lub uda się coś dopasować do twojej myszki. U mnie po zainstalowaniu sterowników do myszki pojawiają się dodatkowe funkcje, standardowo niedostępne w Windows. W tym właśnie zmiana kierunku przesuwu strony w zależności od kierunku obrotu rolki, których mam dwie i opcja ta dostępna jest dla obydwóch rolek. Jak na rysunku poniżej:

Rolka w myszce działa w złą stronę - o co chodzi ?

Jeszcze mała uwaga co do WinMX7. Kiedyś testowałem tego Windowsa u siebie i też byłem nim zachwycony. Jednak ach i och szybko mi przeszło kiedy błąd podczas instalacji sterownika do karty graficznej rozwalił mi cały system i nie udało się go już naprawić. Wróciłem do oryginalnego WinXP, a teraz coraz częściej korzystam z Linuksa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo