Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha DSP AX-620 kod błędu PS PRT: 012 B

rimot 19 Gru 2008 12:01 1225 0
    rimot
    Poziom 27  
    Witam.
    Mam Yamahe DSP AX-620 i problem z napięciem zmiennym na masie. Dodatkowo sprzęt wyłącza się po 1 sek. Tryb serwisowy pokazuje komunikat PS PRT: 012 B (czasami 016 B lub 011 B). Wiem, że napięcie na wtórnym zasilające końcówkę jest wyższe ale o raptem parę V (kondensatory filtrujące 63V) a napięcie za mostkiem 53.5V (powinno być 48.9V). W trybie serw. wzmacniacz działa bez kłopotu tzn. jest dżwięk, we-wy też. Nic się nie grzeje.
    Moje pytanie: dlaczego jest wyższe napięcie na wtórnym (bo pewnie dlatego działa zabezpieczenie), jak to rozwązać i czy można jakoś oszukać procesor by nie "widział" błędu. Dodam, że na pomocniczym transformatorze na biegu jałowym jest 18V a pod obciążeniem 13.7V a nie 12 (przekażnik 12V) może dać tam stabilizator? Reszta napięć (5 i 12 ±) jest ok. Shemat mam ale od innego modelu.
    Pozdrawiam.

Schemat już mam! Okazuje się że napięcia nie są zawyżone wg schematu.
    Zmienne na masie zniknęło po uziemieniu. Napięcia na procku ok. Kondensator podtrzymujący pamięć też, kwarc ok, stałego na wyjściu nie ma. Napięcie na PS wg schem. =1.5V u mnie 1.46V. Dlaczego ten PROTECT!? Po włączeniu do sieci - reset - nie trzyma ustawień. Dodam że przez tą sekundę jak działa w trybie normalnym funkcje działają! Menu na monitor też działa, selektor wejść też. CO TO MOŻE BYĆ?