Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa RTL 8139D Pentagram - po co podstawka?

19 Gru 2008 20:03 3428 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    Posiadam kartę PENTAGRAM na RTL 8139D
    i są tam dwa gniazda jedno większe na jakiś układ i drugie na trzy piny

Czy może ktoś mi wyjaśnić do czego te gniada służą?

Oto moja karta
    Karta sieciowa RTL 8139D Pentagram - po co podstawka?
  • Poziom 25  
    Do podstawki możesz wstawić BootROM - bootowanie komputera z karty sieciowej i np. ładowanie systemu operacyjnego z obrazu na serwerze. Mniejsze gniazdko to WakeOnLAN, po połączeniu kabelkiem z płytą główną umożliwia zdalne uruchomienie komputera poprzez sieć
  • Poziom 15  
    OK
    Wszystko jasne czyli te funkcje to nie dla mnie ponieważ mam sieć LAN w domu na routerze WAG200G czyli zwykły shit no i w sumie to mi to nie potrzebne włączanie kompa z drugiego pokoju lub praca w trybie terminala

Moderowany przez jankolo:

Za zlekceważenie polecenia moderatora karzę kolegę ostrzeżeniem. Nie zwalnia to kolegi z obowiązku wykonania tego polecenia

• Poziom 15  
    Niech moderator jankolo zauważy że poprawiłem zdjęcie i otwiera się po naciśnięciu na miniaturkę, a po za tym jeśli szerokość zdjęcia nie przekracza 500 px to nie jest wymagana miniaturka.
    To są wasze reguły więc powinniście o tym wiedzieć.

Chyba że chodzi Ci o to żeby używać tylko i wyłącznie waszego uploadera do zdjęć który jest mniej funkcjonalny od fotosik.pl , choć o obowiązku używania waszego uploadera niema ani słowa.

Dla mnie to w sumie to samo.

Ale niech Ci będzie, nadgorliwy moderatorze.
    Dzięki za ostrzeżenie.

PS W waszym uploaderze jest chyba mała niedoróbka, bo przycisk zatytułowany Kopiuj do schowka powinien skopiować to co w oknie wyżej do schowka a nie tylko zaznaczał tekst.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    crook1 napisał:
    Chyba że chodzi Ci o to żeby używać tylko i wyłącznie waszego uploadera do zdjęć który jest mniej funkcjonalny od fotosik.pl

Chodzi o to, aby po upływie jakiegoś czasu, gdy koledze znudzi się już trzymanie tej fotki na fotosiku czy gdziekolwiek, temat archiwalny był nadal czytelny. Krótko mówiąc: kolega usunie z Fotosika fotkę (albo fotosik sam ją usunie) a na Elektrodzie fotka zostanie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    W poście z 19 grudnia godzina 20:47 podałem link. Gdyby kolega zadał sobie trud zajrzenia tam, to przeczytałby następujący tekst:
    Cytat:
    Od długiego już czasu prosimy o wklejanie plików graficznych w sposób opisany tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html .
    Niestety, z uporem godnym lepszej sprawy pliki graficzne, do których podawane są odwołania w postach lokowane są na przeróżnych serwerach, z których po krótkim czasie są usuwane.
    W obu przypadkach tematy zawierające takie informacje stają się nieużyteczne/nieczytelne archiwalnie.

Więc proszę nie zarzucać nam, że nie tłumaczymy powodów pewnych wymogów.
    To jest ostatni off-topic w tym wątku.