Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośność reklam- jak wyłączyć dźwięk w czasie reklam?

MAJSTER XXL 03 Lis 2009 06:48 79816 193
    Bogusław100
    Poziom 11  
    And41x1 napisał:
    Widzę że powraca pomysł z wykrywaniem zaniku loga.

Rzeczywiście "pomysł" sprawdzania obecności logo stacji powraca jak mantra, ale ani śladu pomysłu na realizację.

Cytat:
    Wystarczy stwierdzenie zaniku elementu dotychczas stale obecnego w treści obrazu - jednoznaczne, a nietrudne.

Wykrycie braku określonego elementu obrazu jest nietrudne powiadasz? Mógłbyś opisać jak zamierzasz to zrealizować? W TV analogowej oczywiście. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że potrzebny jest poziom technologiczny zbliżony do tarczy antyrakietowej.
    And41x1
    Poziom 26  
    Takiej technologii jest dużo w sprzęcie powszechnego użytku. Przeciętny aparat foto, wykrywa twarz, a lepsze potrafią znaleźć i śledzić, w trakcie robienia zdjęcia, nawet konkretnego człowieka - a w pamięci mogą mieć ludzi kilku i w tłumie ich wynajdywać i ostrość na nich ustawiać.
    Pisałem że "wykrycie zaniku elementu stale obecnego w treści obrazu" jest nietrudne, bo podobne technologie, są wszechobecne - w monitoringu wykorzystuje się fakt > pojawienia się obiektu dotychczas nieobecnego w treści obrazu < a my sytuację mamy odwrotną - zanik elementu, który dotychczas - ani drgnął. wg. mnie załatwi to ten sam program co w wymienionych sprzętach siedzi.
    A drzwi otwartych się nie wyważa.. kapitalny system nie pozostawia na to czasu.. jak i na kilka spraw Ważnych.
    Znajdzie się zapewne, na tym forum, ktoś kto bliżej tych technologii i zaadoptować do omawianego tu celu :) pomoże.
    rozpuszczalnik
    Poziom 17  
    Kupiłem za 12 PLN kamerkę internetową w sklepie który ma owada w czarne kropki w logo ,wraz z oprogramowaniem, w którym są między innymi opcje wykrywania ruchu w zaznaczonym obszarze i jak jest logo stacji na ekranie, to jest spokój, jak zniknie to pojawia się alarm, jak znowu pojawi się logo stacji, alarm znika. Może to daje coś do myślenia? .
    dexxxon
    Poziom 12  
    Różne stacje,różne loga,po prawej lub lewej,czasem w trakcie reklam do tego wszystkiego dochodzą różne rozdzielczości obrazu w stacjach i zmiana wyświetlania obrazu na nie których reklamach w proporcjach 16:9.O reklamach z ikoną producentów już nie wspomnę.Proponuje powrócić do wątku ścieżki audio z reklam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Olek II
    Moderator
    Witam, to stosuję od dłuższego czasu i zdaje egzamin. Pisałem powyżej że mam układ, oczywiście nie mój, ale sprawdzony i śmiga. Pozdrawiam.
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    Nie pamiętam, czy schemat był identyczny, ale jakieś 10 lat temu robiłem ten kompander do redukcji szumów jako system DBX II, spisywał się rewelacyjnie jako reduktor szumów do magnetofonu.
    iq84
    Poziom 13  
    człowieku nie wysilaj się , KRRiTV wprowadzi nie długo zakaz nadawania reklam z większą głośnością niż pozostałe audycje ,ale za nim to wprowadzą narazie musisz to wytrzymać jak wiadomo w Polsce trochę to potrwa niestety. ja ściszam reklamy klawiszem ,,mute" lub przełączam program na inny tam gdzie nie ma reklam, jakoś sobie radzę.Czasem reklamy są fajne bo można skoczyć do WC , do kuchni coś przegryźć ,wyjść z psem (bo reklamy już trwają nawet 20 minut na Polsacie i TVN) oczywiście wcześniej wyciszając do zera telewizor .
    kaem
    Poziom 26  
    Jeżeli reklamy będą nadawane w przerwach pomiędzy cichymi fragmentami ścieżki dźwiękowej filmu, to zawsze będą sytuacje, że trzeba będzie przyciszać. Dynamika ścieżki filmowej jest na tyle duża, że średni poziom głośności ścieżki (jako poziom odniesienia dla dźwięku reklamy) może mieć się nijak do chwilowego.
    Jedynym wyjściem jest stosowanie silniejszej kompresji dźwięku podczas emisji filmu. Wtedy w sposób naturalny widzowie nie będą "podgłaśniali" sobie dźwięku podczas np. scen nocnych :-)
    piotrekn95
    Poziom 24  
    Ludzie ale macie problemy, poczekajcie jak wejdzie telewizja cyfrowa to będzie mozna takie rzeczy robić.
    d-t-x
    Poziom 21  
    DiZMar napisał:
    Też uważam, że reklamy to okazja do zrobienia sobie herbaty lub kawy ewentualnie odwiedzenia łazienki i nie wqarto łamać głowy co zrobić aby nie były natretne.

O.K - pod warunkiem, że nie są one nadawane co 15 minut... (vide Discovery).
    And41x1
    Poziom 26  
    dexxxon napisał:
    Różne stacje,różne loga,po prawej lub lewej,czasem w trakcie reklam do tego wszystkiego dochodzą różne rozdzielczości obrazu w stacjach i zmiana wyświetlania obrazu na nie których reklamach w proporcjach 16:9.O reklamach z ikoną producentów już nie wspomnę.Proponuje powrócić do wątku ścieżki audio z reklam.

A ja przypominam kolejny raz - większość cyfrowych aparatów foto i kamer, potrafi wykrywać uśmiech :) nawet skrzywiony :? a te lepsze zapamiętują i wyłuskują z tłumu, twarze konkretnych ludzi. Moja ulubiona przeglądarka zdjęć Picasa, jednym kliknięciem wynajduje i wyświetla portrety ludzi ze wszystkich zdjęć jakie znajdą się w komputerze, nawet te z książek, czasopism i ekranów TV, jakie na fotkach się pojawiają. Wykrycie zaniku logo, jest łatwiejsze niż znajdowanie pokrzywionych buziek, które mogą mieć ogromny rozrzut wielkości na ekranie..
    Technologia istnieje - wystarczy ją zastosować, dla szczęścia oglądaczy..
    i nieszczęścia tych co z reklam żyją.
    A dużo wyżej pisałem że w cyfrowej telewizji, łatwiej będzie znaleźć gotowy sygnał że właśnie leci reklama - podczas reklam, nie są nadawane sygnały sprawdzające obecność i legalność karty abonenckiej. Ja to wykryłem przy okazji instalacji splitera SmartWi ale poczytajcie to - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1483202.html
    Jeśli działały niegdyś układy wpinane miedzy kartę abonencką a dekoder, to znacznie prostsze będzie wykrycie zaniku komunikacji karta - dekoder.
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  
    Minęło już sporo czasu, a reklamy dalej ryczą. Może ja mam za wrażliwe uszy a coś jednak się zmieniło? Jakie jest Wasze zdanie, poprawiło się gdzieś na któryś programach?
    szymkowiak1
    Poziom 11  
    Reklamy to jedno, mnie bardziej wkurza polski lektor, czasami tak go nagrają baaaardzo cicho ,że w porównaniu z muzyka albo np wybuchami w filmie , i nie wiadomo jak ustawić telewizor wieczorem aby po prostu sasiadów nie obudzić kiedy zacznie grać muzyka albo wybuchnie granat... I tak myślałem też nad tym . Ja bym do tego użył wskaźnik decybeli który np można zainstalować w noki z symbianem która ma tez irde i może służyć jako pilot :) Tyle że to powinno się wyciszać mniej więcej kilka sekund potym jak się zrobi głośniej, i niema jeszcze programu na symbiana który łączył by i wskaźnik decybeli i pilota.
    kazikszach
    Poziom 34  
    Przepis przepisem, a głośno dalej czyli następny pusty akt prawny.
    Następny problem, w cyfrowym przekazie wszystkie programy miały mieć jednakową głośność, a jak jest to słychać, szczytem jest nowy program na platformie "n" TVP1 HD, który ryczy kilka razy głośniej od innych.
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, ale to już nie dotyczy tematu o głośności reklam. :-)
    HeNixs
    Poziom 1  
    Witam
    Dołączę się do tematu. Widziałem taki Chinski wynalazek, wpinamy miedzy dekoder a tv i rejestrujemy ramówki wszystkich reklam i programujemy działanie. np
    Jeśli wyświetli się ramówka reklamy przełącz na kanał który jest wolny od reklam , lub ścisz o 20 db itp.. Qurde nie mogę tego znaleźć, bo bym to sprowadził w setkach do polski i zrobił bym majątek. Ponoć dawne LG miały taką opcję ale... wszystkim zależy żeby reklamy zabijały ludzi:) i zaprzestano produkcje tv z tą opcją.
    Taka ciekawostka...
    acsz
    Poziom 16  
    Jerzykowski napisał:
    system VPS który jest stosowany w magnetowidach. Za bardzo nie jest popularny i na pewno nie wyciszy reklam.http://pl.wikipedia.org/wiki/Video_Programming_System

Czy ktoś zastanawiał się, dlaczego nadawcą sygnału TV wykorzystującym VPS nie zależało aby sygnał początku rozpoczęcia audycji wykorzystać do załączenia pauzy i zakończenia audycji ?
    Można by takie sygnały wykorzystać do wycinania reklam w całości z nagrań na VCR lub tylko do wyciszania fonii z ustalonym przez odbiorcę poziomie.

W interesie nadawcy jest zarabianie na reklamach i wszelkie działania będą zmierzać do uniemożliwienia zastosowania jakichkolwiek rozwiązań po stronie tylko odbiorcy.

Jedyne rozwiązanie (choć mało realne) widzę poprzez wystąpienie z petycją do Krajowej Rady Radiofonii, lub wystąpienie z inicjatywą ustawodawczą do Semu, o nałożenie obowiązku na nadawcę dodawania do sygnału znaczników reklam,tak aby każdy odbiorca mógł sam zdecydować co i z jakim np. poziomem głosu oglądać, nagrywać itp.
    Może nowa przygotowywana ustawa o radiofonii nakładająca surowy obowiązek płatności abonamentu da nam prawo choćby prawo wyboru w powyższej kwestii.

Z Noworocznymi pozdrowieniami dla wszystkich
    mirex
    Poziom 43  
    acsz napisał:
    Może nowa przygotowana ustawa o radiofonii nakładająca surowy obowiązek płatności abonamentu da nam prawo wyboru w powyższej kwestii.

Może kolega nie zauważył, ale projekt tej ustawy opracowywany jest przez KRRiT. Przepisy te z założenia mają dbać o interesy tej instytucji, a nie klienta. Przykro mi. :)
    Dodam tylko, że KRRiT nie ma żadnej inicjatywy ustawodawczej, więc sama nie może takiego projektu przedstawić Sejmowi. Ktoś to musi zrobić za nią. Czyli "podpisać" się pod jej rozwiązaniami. Niekoniecznie rozwiązaniami kompromisowymi, korzystnymi dla wszystkich - KRRiT, Państwa, abonentów. ;)

Może kolega również nie wie, ale ten projekt, gdyby wszedł w życie, uniemożliwiłby koledze bezpłatne słuchanie radia internetowego. O przekazach TV już nie wspominając. Abonamencik RTV by trzeba było zapłacić za posiadanie laptopka. Abonamencik, który w całości pożarłaby KRRiT, a nie dostawca kolegi radia internetowego!
    ZGG
    Poziom 27  
    HMM. A ja już chyba z 5 lat jak wyłączyłem tellawizor. I nie oglądam. OOO dziwo po jakimś pól roku przestałem odczuwać potrzebę oglądania .Zająłem się innymi tematami. I jestem ZDROWSZY naprawdę, o wiele lepiej śpię. Czy to nie sk-- r stwo żeby im płacić za mieszanie nam w swoich umysłach.pomyślcie tylko. Jest tyle innych rzeczy i tematów. Na tym bożym świecie w zamian.[ np: http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=726&start=100 A tak naprawdę to każdy tellawizor powinien miec taką funkcje wyciszania na czas reklam. tylko jaki impuls złapać, by to się załączało. Ustawowo W sygnale taki powinien być zamieszczany. Albo inaczej oddzielne kanaly tylko dla reklam. I basta.
    And41x1
    Poziom 26  
    Jakiś konkretny sygnał o rozpoczęciu reklam, jest jednak nadawany.
    Tu temat wskazujący wyraźnie, że tek jest - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1483202.html
    i tu - http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=16&t=3898&start=300#p269825
    Pisałem już wyżej, że zaobserwowałem brak komunikacji splitera SmartWi podczas reklam. Baza w której siedzi podstawowa karta abonencka, przestaje komunikować się z kartami w dekoderach - przestaje błyskać dioda sygnalizująca tę komunikację, czyli wymianę informacji o uprawnieniach do odbioru.
    Myślę że dla specjalistów nie jest problemem wykrycie zaniku komunikacji karta - dekoder.
    W telewizji naziemnej, również występuje precyzyjna informacja o rozpoczęci i zakończeniu reklam, choćby w celach rozliczeniowych i z powodu przepisów ograniczających czas bloku reklamowego.
    acsz
    Poziom 16  
    mirex napisał:
    Abonamencik RTV by trzeba było zapłacić za posiadanie laptopka.

ZGG napisał:
    HMM. A ja już chyba z 5 lat jak wyłączyłem tellawizor.

Szanowni Koledzy

Obecna ustawa o radiofonii nakłada na wszystkich obowiązek płacenia abonamentu właśnie za posiadanie sprzętu RTV umożliwiającego odbiór a nie za faktyczne korzystanie.
    Ten relikt "Komuny" nadal jeszcze obowiązuje i co gorsze kolejne próby zmiany ustawy z pewnością będą dla nas jeszcze bardziej dotkliwe np: rozciągnięcie obowiązku na wszystkie urządzenia umożliwiające odbiór sygnału RTV, kwalifikowanie do opłat wszystkich posiadających przyłącze do sieci energetycznej a w przypadku odmowy płacenia delikwent musiałby podpisać stosowne oświadczenie że nie posiada żadnego urządzenia do odbioru. Takie oświadczenie miało by być prawną podstawą wtargnięcia służb kontrolnych do mieszkania (to było w ustawie forsowanej przez Jakubowską)

Po zaprzestaniu nadawania sygnału analogowego wszystkie urządzenia do odbioru treści RTV będą cyfrowe i jak sądzę obowiązek abonamentowy będzie rozciągnięty na te wszystkie urządzenia.

A mogło by być tak pięknie:
    Tak jak wprowadzono znaczki wieku nadawanych treści można by wprowadzić i inne funkcje potwierdzające wolność naszego wyboru. Czy też tak jak kolega wyłączyć analogowe urządzenie pozbywając się głośnych reklam i abonamentu (pomimo faktu gotowości urządzenia do odbioru).

Miejmy nadzieję, że czarny scenariusz się nie sprawdzi bo jeśli tak, to nawet otrzymanie "marchewki" w postaci większych możliwości wyboru nie będzie słodkie.
    jaszczur1111
    Poziom 33  
    And41x1 podaje niemal gotowe rozwiązanie na tacy. Szkoda tylko że dotyczy wyłącznie dekoderów cyfrowych ale to już coś. Skoro dioda przestaje migać to można ten fakt wykryć nawet fotorezystorem a dalej można z tym zrobić wszystko. Nawet uruchomić prysznic w łazience... Problem jednak pozostaje w kwestii odbioru naziemnego no i kablówek.

Ogólnie przychylam się coraz bardziej do nieoglądania TV. Radia już nie słucham od paru lat a gdyby nie moja żona i dziecko pewnie rozstałbym się z TV bez żalu. (proszę nie moderować choć nie na temat) Nadal stosujemy politykę nagrywania i oglądania ściśle zaprogramowanych wcześniej audycji przewijając reklamy. (nagrywarka z HDD)

Skoro już mówimy o ustawach to nie liczyłbym na logiczne zmiany lecz raczej na drastyczne wyciąganie z nas kasy poprzez ustawowy obowiązek płacenia przy okazji prądu. Trzeba pomyśleć o tym żeby odłączyć się od elektrowni i tu proponuję założyć jakiś temat....
    And41x1
    Poziom 26  
    Pisząc o błyskaniu diody na SmartWi, zwracam tylko uwagę że jest nadawana, precyzyjna,.. co do sekundy, informacja o trwaniu reklamy. Podobnie jak informacja od jakiego wieku można dany program oglądać. W nowych sprzętach można włączyć blokadę 18+, lub inną i z pewnością nie wykrywają one koloru logo, lecz korzystają z sygnału przesyłanego wraz z treścią. Te informacje, przesyłane są w postaci cyfrowej, zarówno w telewizji satelitarnej jak i naziemnej. Reklamy to wielka ilość złotówek na sekundę,.. i myślę że tego nie rozlicza się ze stoperem w ręku..
    I tu wniosek się nasuwa, że nie będzie można opisać tutaj sposobu wyciszania reklam, korzystając z sygnału obecnego w treści przesyłanej, bo nadawcy reklam , szybko musieliby coś zmienić, aby nadal zarabiać..
    mirex
    Poziom 43  
    I tak, i nie.
    Dla nadawcy jest ważne, że umowę podpisał i reklama się ukazała o ustalonym czasie i w ustlonej długości. Natomiast - przypuszczam - ile osób ją obejrzało i wysłuchało, to mają w bardzo głębokim poważaniu.
    Kasa wpłynęła - umowa zrealizowana i wszystko gra.