Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje porady odnosie aktywnego subwoofera

KubaD. 19 Gru 2008 22:23 1690 23
  • #1 19 Gru 2008 22:23
    KubaD.
    Poziom 10  

Witam.
    Mam na oku taki głośniczek: http://allegro.pl/item508727719_oryginalne_glosniki_niskotonowe_jbl_seria_l8400p.html i nie wiem jaki wzmacniacz do tego do kupić chodzi mi raczej o gotowy panel z automatycznym włącznikiem. coś w tym stylu: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=422&vItemDB=itemdb ale mam głupie wrażenie ze to chłam kompletnie nie wart tych pieniędzy...
    Chce zrobić suba do kina domowego z potężnym, czystym, miękkim, długim niskim basem do pokoju ok 20m^2 proszę o pomoc i nie odsyłanie mnie do wyszukiwarki bo po przeczytaniu 17 stron dostałem oczopląsu i nic nie znalazłem
    pozdrawiam

0 23
  • #2 19 Gru 2008 22:50
    Tomek331
    Poziom 26  

Powiem ci tak, sub 600W RMS to raczej za duży jest jak na taki pokój, no ale jak lubisz jak wszystko się trzęsie to ok :) No a ten wzmacniacz jest 3 krotnie za słaby aby dać powera takiemu bydlakowi, on ma 200W RMS także nie osiągnął byś tego co chciał. Ja w swoim pokoju 22m^2 mam syb samsunga 160w i powiem ci ze lubie jak łupie ale wykorzystuje go na 3/4 mocy.

0
  • #3 20 Gru 2008 12:49
    KubaD.
    Poziom 10  

Masz racje rzecz gustu, mam w samochodzie 2 suby an takich alphardach http://alphard.home.pl/index.php?page=shop.pr...category_id=24&option=com_virtuemart&Itemid=6 z końcówką na mosfetach i nie koniecznie mnie to w samochodzie zadowala... więc chciał bym coś więcej a nawet znacznie więcej, tylko nie wiem czym to napędzić żeby to miało sens, w sumie też nie musze wykozystywac 100% ale wole miec swiadomosc ze tam jest potencjał...

0
  • #4 20 Gru 2008 13:52
    kortyleski
    Poziom 41  

Kolego autorze - nie wiesz o czym piszesz, rzucasz mocami z kosmosu, zasłaniasz się alpierdem który z głośnikiem ma tylko wygląd wspólny.
    Moc głośnika nie była, nie jest i nie będzie wyznacznikiem głośności. Gwarantuje ci że w 20 m pokoju nie wysiedzisz przy 150 watach dostarczonych do EFEKTYWNEGO głośnika.
    Poszukaj BEYMY, Eminence a JBL zostaw tym co mają w bagażnikach za dużo miejsca...
    Do tego jeszcze głośnikowi przyporządkowane są pewne parametry, należy zwrócić przy zakupie uwagę czy parametry T-S dla danego przetwornika sa dostępne...

1
  • #5 20 Gru 2008 14:24
    KubaD.
    Poziom 10  

Wiem o czym mowie i nie chodzi mo o to zeby to grało głosno tylko czysto i poteznie pozatym skoro jbl robi na tych głosnikach subwoofery za 3000 tysie do kina domowego to cos w tym musi byc, i nie prosilem o doradztwo w sprawie glosnikow, czy co mi jes potrzebne do wyliczenia skrzyni tylko koncowki do tego najlepiej kompletnego wzmacniacza...
    takze nie bardzo rozumem do czego bije kolega, gdybym mial zrobic 150w to bym takie zrobil, ale chce zrobic tak a nie inaczej z tego wzgledu ze to bedzie inwestycja na raczej cale zycie, a jako ze jestem mlody moze bede mial jakis wiekszy pokoj, to wtedy sobie z 20 % podkrece na 30 % bo tak a nie inaczej bede uwazal za stosowne a to ze 70% moze nigdy w zyciu nie wykozystam to jest tylko i wyłącznie moja sprawa, a co do alpierdow-w pelni sie zgadzam chociarz ich nie oszczedzalem a to dlatego ze poprostu jestem przy gluchawy na niskie czestotliwosci a do tego strasznie je lubie, wiec prosze o pisanie w temacie bo o głosniki nie pytalem
    pozdrawiam

0
  • #6 20 Gru 2008 14:47
    Tomek331
    Poziom 26  

To po prostu kup ten głośnik i wzmacniacz o tej samej mocy, lub podobnej aby dać kopa głośnikowi, nie widzę powodu aby dawać taki temat na forum, jak kupowałem głośniki do samochodu to kupiłem 4x120w i do tego wzmacniacz 4x120w i gra czysto i pięknie, nic nie charczy.

0
  • #7 20 Gru 2008 15:12
    daarq
    Poziom 2  

potrzebuje pomocy mam wzmacniacz 2x150 max i suba aktywnego z głośnikiem 100watt nie mam wyjścia na niego... czy da rade jakoś go podłączyć??? morze jest coś co można podłączyć pod wyjście wzmacniacza i zrobić z niego wyjście na sub aktywny?????????

0
  • #8 20 Gru 2008 15:13
    kortyleski
    Poziom 41  

Tylko że wzmacniacz 600 WRMS zabije ten głośnik... Ale jak widać moje próby skierowania kolegi na tory prawidłowe tzn, uzyskania lepszego efektu mniejszym nakładem środków, mniejszą mocą itp. nie przyniosą efektu.
    Niemniej spróbuję jeszcze:
    JBL podaje skuteczność głośnika 88dB, weźmy do porównania emi kappa pro. W prawidłowej obudowie ma 97,8 dB, ale niech i ma ją nieprawidłową i tylko 91dB...
    Tą samą głośność uzyskam mocą o POŁOWĘ mniejszą.
    A o 300W wzmacniacz dużo łatwiej niż o 600...
    Dalej - aukcja którą podajesz mówi o częstotliwości minimalnej 50Hz - kino powinno zejść do 35, do muzyki wystarczy. Przykładowy eminence zejdzie i do 30 Hz.. I zagra w momencie gdy JBL przy 35 Hz wyda z siebie tylko mięsiste, jednostajne buczenie.
    Poza tym Twoja agresywno - roszczeniowa postawa jako nowego na tym forum nie jest na miejscu! Ja i mi podobni występujemy tu po to by pomóc ludziom o mniejszej wiedzy w danym zakresie - Chcesz mocne audio - proszę cię bardzo ale wybrałeś złą drogę wiec chcę ci nakreślić gdzie robisz błędy i jak ich uniknąć.
    Pozdrawiam

0
  • #9 20 Gru 2008 15:37
    KubaD.
    Poziom 10  

no to myslac tym tokiem czy głosnik estradowy bedzie sie nadawal do woofera kina domowego? wolal bym glosnik o takim wlasnie przeznaczeniu, i czy mogł by mi ktos polecic wzmacniacz odpowiedniej mocy?
    pisząc tu posta mialem nadzieje ze ktos kto zna sie na tym "od podszewki" poleci mi cos odpowiedniego do moich wygorowanych oczekiwan a nie zrowna z blotem i nakrzyczy ze wogole sie smialem o cos zapytac

0
  • #10 20 Gru 2008 15:59
    Tomek331
    Poziom 26  

A oprócz suba to jakie jeszcze masz pozostałe głośniki? Subwoofer to nie wszystko. Musisz mniej więcej dopasować moc suba do satelit.

0
  • #11 20 Gru 2008 15:59
    kortyleski
    Poziom 41  

W porządku - z tego co mogę polecić:
    ALPHARD V2 ( o dziwo udany)
    ADS spa 400

To tak na szybko, mozesz poszukać czegoś z dap'a...
    Tylko nie narzekaj znów że estradowy, domowych o mocach rzędu 600W na kanał nie produkuja...

0
  • #12 20 Gru 2008 16:07
    Tomek331
    Poziom 26  

KubaD. Widzę, że patrzysz na moc jedynie, ale patrz też na pasmo, głośniki niskotonowe mają różne zakresy częstotliwości, szukaj takiego który ma od około 20hz do około 150 - 200, do tego dobra obudowa z bass reflexem i moc rzędu około 200w w zupełności by wystarczała.

0
  • #13 20 Gru 2008 16:14
    KubaD.
    Poziom 10  

nie to zebym narzekal, ale wolal bym panel wzmacniacza do zamontowania w subie... a co do tego ze estradowy to chodzi mi o to ze glosniki estradowe maja krotki bas no i w pokoju nie ciekawe brzmienie wiec troche boje sie kupic do tego celu glosnik estradowy wolal bym glosnik hifi i jak juz wspomnialem wzmacniacz jak w linku ktory podalem na poczatku tylko ze akurat ten nie oszukujmy sie nie jest za tegi, ale jezeli nie znajde innego to bede musial wybrac z tego http://www.subwooferyaktywne.sklepy24h.pl/ind...&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa i http://www.stx.pl/index.php?vMenu=3&vMenuItem=0&vSubPage=422&vItemDB=itemdb z jednej strony 400w z 300 watowego trafa z drugiej 200w od stx za 600zl.. jestem kompletnie rozbity

0
  • #14 20 Gru 2008 17:45
    Tomek331
    Poziom 26  

Powiem Ci, że jeden i drugi jest dobry, pierwszy jest mocniejszy ale tańszy, a drugi słabszy i droższy, jednak różnicy w mocy raczej nie usłyszysz w pokoju, a drugi ma więcej opcji ponadto. Brał bym oba :D A tak na poważnie to ten drugi

0
  • #16 20 Gru 2008 18:23
    Tomek331
    Poziom 26  

Po pierwsze primo, pasmo przenoszenia od 16hz do 120 hz, to to o czym pisałem, po drugie primo, możesz sterować częstotliwością. W tym pierwszym niestety pasmo jest wyższe, zaczyna się od 20hz, drugie to nie masz płynnego przechodzenia przez hz.

0
  • #18 20 Gru 2008 22:13
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

2xSTX GDN-27-450-4-SC
    160l @ 38,5hz
    70l @ 70hz

Maximum SPL(600w):
    120db przy 37,8hz
    122db - 40hz
    123db - 42,5hz
    do 50hz lekki dołek 1db
    124db- 54 do 76hz
    120- 92hz i dalej już opada

Wyjdzie duża paczka, ale miażdży bez sprzecznie tego JBL za 400zł. Więc jeśli masz miejsce to nie ma się co zastanawiać, a resztę kasy zainwestuj w porządny napęd.

Ew. można spróbować z jednym głośnikiem czyli 80@ 38,5hz i 35l @ 70hz

0
  • #20 21 Gru 2008 19:43
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Ten głośnik ma strasznie duży VAS=322, tyle mają dobre 18"
    Ale myślę, że w BP6th do kina domowego czy czarnej muzy będzie w sam raz, taki niski, miękki bas.
    23hz to Fs tego głośnika, od tylu to on nie zagra(mowa o -3db)
    I tak natężenie powinno wyjść w ok. 117-118db więc będzie mocarnie :D.

Po symuluj go sobie, a jeśli masz z tym problem to wrzucę później jakiś projekt.

0
  • #22 21 Gru 2008 20:24
    krys_93
    Poziom 12  

Co do wzmacniacza to może holton 400 ??

0
  • #23 22 Gru 2008 11:24
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

100l @ 35hz
    50l @ 70hz

SPL(300w):
    37hz- 115db
    40hz- 117db
    46-76hz- 119db
    100hz- 115db

Przydałby się filtr górnoprzepustowy(subsoniczny) w ok. 35hz i nie pakowałbym więcej niż 300w bo może nie wytrzymać mechanicznie.

I potrzebujesz dobrego napędu, ale taki Holton 400 powinien nadać się idealnie(chodź zależy jakie będzie miał transformator i kondensatory)

Myślę, że będziesz zadowolony, bo powinna nieźle zatrząść pokojem taka paczka :D

0