Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

migomat budowa od podstaw

19 Gru 2008 22:39 5711 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich forumowiczów ja mam następujące pytanie chce zrobić własny migomat,ponieważ dużo robie przy autach i często go potrzebuje,jak znalazłem ten temat o budowie migomatu to sie bardzo ucieszyłem i postanowiłem ze chce sam taki wykonać ponieważ te ze sklepu tzw.Fabryczne nie są tak dobrze zrobione jak powinny a teras do rzeczy.Na allegro znalazłem rdzen transformatora nr.aukcji to (509152648) a użytkownik to RecyclingService Proszę o informacje co można z tego rdzenia zrobić czy sie nadaje na migomat i ile można z niego wciągnąć i jak sie za niego zabrać tzn.ile musiałbym miec zwoi na niego nawinięte i z jakiego drutu,srednice prosze mi podac w mm a nie w cm2 bo sie nie znam na tych obliczeniach tych centymetrów kwadratowych,jak mi sie uda to dolacze jeszcze zdiecie tego rdzenia Prosze o odpowiedz Pozdrawiammigomat budowa od podstaw
  • Poziom 30  
    jacekwozniak napisał:
    .ile musiałbym miec zwoi na niego nawinięte i z jakiego drutu,srednice prosze mi podac w mm a nie w cm2 bo sie nie znam na tych obliczeniach tych centymetrów kwadratowych,
    Przekroje przewodów zawsze się podaje w milimetrach kwadratowych a nie centymetrach . Jak chcesz przeliczyć pole przekroju przewodu na jego średnicę to polecam powrót do książki z matematyki szkoły podstawowej i odszukanie wzoru na obliczanie pola powierzchni koła .
    Rozumiem że wolisz szukać i kupić drut do nawijania transformatora według jego średnicy a nie przekroju i najlepiej aby średnica była podana w milimetrach a nie centymetrach .
  • Poziom 13  
    Witam nie do końca jestem przekonany czy ten rdzeń nadaje się do twojej spawarki w tym temacie jest sporo informacji https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic375956-0.html kilka gotowców wyliczeń dla rdzeni o przekroju ok 50-60cm nie jest problemem znaleźć rdzeń typu [] (kwadrat)
    autor aukcji nie podaje żadnych wymiarów sama waga to za mało
  • Poziom 11  
    Witam nie chodzilo mi o pole przekroju przewodu tylko o rdzen a to jak obliczac przewod to ja doskonale wiem,poprostu nie zrozumiales co ja tam napisalem.widze ze moj temat cos sie zatrzymal czy nie ma forumowiczow ktozy wiedza cos na ten temat Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    jacekwozniak napisał:
    .widze ze moj temat cos sie zatrzymal czy nie ma forumowiczow ktozy wiedza cos na ten temat
    Są tacy co wiedzą bardzo dużo tylko nie chce im się pisać wszystkiego jeszcze raz . Popatrz na temat gdzie jest siedemdziesiąt stron o tym jak zrobić migomat .
    Kol. robert557 podał Ci linka wyżej .