Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel vectra a jakie żarówki podśw. prędkościomierza

19 Dec 2008 22:51 12562 15
  • Level 10  
    Witam mam zamiar wymienić żarówki w opelku vectra a. Znudził mi się ten pomarańczowy kolor :/ tylko pytanie jakie tam wchodzą żarówki bo szukałem i nie mogę znaleźć w necie :/ czy takie same są od podświetlania od nawiewu i innych nad radiem ??.. ile sztuk będę potrzebował ??... czy mają to być bez cokoła czy z cokołem ??... oraz które lepsze czy szerokokątne czy SMD 180st ??... czekam na podpowiedzi
    pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    lepsze 180st ale nie pamiętam jakie mają tam być wydaje mi się że takie jak do nawiewu tylko razem z plastikową oprawką
  • Level 10  
    a czym ogólnie będą się różnić te smd 180 od szerokokątnych ??.... na pewno z tego co widziałem ceną :P
  • User removed account  
  • Level 28  
    Ja właśnie zmieniłem w mojej VA żarówki na diody.Fajnie wygląda teraz.Tam wchodzą 4 sztuki.
    Dodatkowo zmieniłem na diodowe podświetlenie wszystkich przełączników .Wszystko pod kolor.Ładnie.
  • User removed account  
  • Level 28  
    marcel18_1988 wrote:
    Witam mam zamiar wymienić żarówki w opelku vectra a.

elektronika6
    Nie wiem jak jest zbudowany licznik i jego podświetlenie w Vectrze B.Dlatego wypowiadam się w temacie o którym coś wiem i jest zgodny z pytaniemmarcel18_1988
  • User removed account  
  • Level 10  
    agnieszka7874 wrote:
    Ja właśnie zmieniłem w mojej VA żarówki na diody.Fajnie wygląda teraz.Tam wchodzą 4 sztuki.
    Dodatkowo zmieniłem na diodowe podświetlenie wszystkich przełączników .Wszystko pod kolor.Ładnie.

to jakie żaróweczki posiadasz SMD czy szerokokątne ??.. czyli te krótsze zakupić ??.. ile łącznie sztuk ??... takie same są od licznika i od przycisków ??... możesz zapodać fotki jak wygląda efekt ??.. :)

elektronika6 wrote:
    Fakt. Zupełnie zapomniałem, że takie jeszcze jeżdżą.

jeżdżą jeżdżą i jeszcze byś się zdziwił jak śmigają....
  • User under supervision
    W V A są centralnie 2 żarówki od góry budzika diody nie daja rady.
  • Level 10  
    no właśnie pytanko jest jakie będą lepsze a z zegarkiem to nie wiem czy zmienię... i tak kupie więcej i sprawdzę sobie :) tylko nie wiem które zamówić czy z cokołem czy bez....
  • User under supervision
    502108865 nr aukcji taka sama w vectra.
    Nie widać żarówek podswietlania bo są u góry licznika.
  • Level 28  
    Zapodałem wcześniej zdjęcie jak wyglądają takie diody.
    Na 12V oczywiście.Z ALLetanio.
    Do przełączników i do zegarka nabyłem w sklepiku elektronicznym diody na 12V.Ale tam trzeba nieco się pobawić,lutować.
    W moim liczniku wchodzą 4sztuki na podświetlenie.
  • Level 39  
    Quote:
    W V A są centralnie 2 żarówki od góry budzika diody nie daja rady

dają radę ale diody ok 140stopni smd tzw POWERLED (prąd znam 350mA ale na 100mA znakomicie świecą i nie nagrzewają się nadmiernie, czasami bywa że można z nich zdjąć klosz i wtedy jest 180st) podstawową wadą tego rozwiązania jest montaż bo trzeba rzeźbę robić ale efekt ok licznik równo podświetlony i nie trzeba go wyciągać żeby zmienić żarówkę
  • Level 10  
    romoo wrote:
    502108865 nr aukcji taka sama w vectra.
    Nie widać żarówek podswietlania bo są u góry licznika.

nie bardzo wiem gdzie są na tej aukcji te żaróweczki.... szperałem po forach o vectrze i znalazłem że są z tyłu ale nie znalazłem jakie mają być :/ nawet mam poradnik do vectry jest jak wymontować licznik nawiew itp ale nie ma jakie żarówki ech :/

agnieszka7874 wrote:
    Zapodałem wcześniej zdjęcie jak wyglądają takie diody.
    Na 12V oczywiście.Z ALLetanio.
    Do przełączników i do zegarka nabyłem w sklepiku elektronicznym diody na 12V.Ale tam trzeba nieco się pobawić,lutować.
    W moim liczniku wchodzą 4sztuki na podświetlenie.

możesz podrzucić na pw link do aukcji z której są diody ??.. :)

dziś postaram się zobaczyć do zegarka :) zakupiłem diody postojówki białe zobaczymy czy je da rade włożyć i jaki efekt :) ja raczej zastanawiam się nad podświetlaniem na niebiesko może oklepane ale fajnie wygląda u kumpla w passaciku i radio mam na niebiesko bardzo fajnie wygląda w mojej vectrze :)

edit:
    właśnie sprawdziłem jaka żaróweczka jest w zegarku i zamówiłem sobie diody :) przy okazji chciałem sprawdzić postojówki jak wyglądają ledowe i co ciekawe prawa postojówka spalona była :/ a ostatnio sprawdzałem czy wszystkie są sprawne bo mijania lewa się spaliła :/ ciekawe..

podłączyłem dla sprawdzenia efektu prawą ledową a lewą normalną postojówke i naprawdę piękny efekt :) zmieniłem drugą i teraz o wiele ciekawiej wygląda :) polecam nie jest to droga impreza a efekt niesamowity :) (postojówki białe zakupiłem miałem kupić niebieskie ale nie sprawdziłem jednak jestem zadowolony z nich :) kumpel posiada niebieskie może takie trafił felerne a może takie są niebieskie.... ale jakieś takie przytłumione i kiepsko wygląda to :/
  • Level 28  
    Z niebieskimi postojówkami to ostrożnie.Kiedyś jeden niebieski dowodzik chciał zabierać jak zobaczył w moim poldku postojówki świecące niebieskawo.A były to zwykłe żarówki pomalowane własnoręcznie na niebiesko. Jak się uprze to udupi za to.
    Tak to jest,że wszyscy coś tam kleją i polepszają i śmigają;a jak łapanka to ciebie drapną.