Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SHARRP model 70DS-03SC uszkodzony układ WN i procesor

20 Gru 2008 02:26 1152 9
  • Poziom 9  
    Posiadam jak w/w odbiornik TV SHARP model 70DS-03SC objaw mam taki że uszkodzony mam procesor i układ WN oraz brak głównego tranzystora
    Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
  • Poziom 9  
    nic nie zrobiłem powiedz mi jak mam to napisac i gdzie odpowiednio to wstawić to nie będa wtedy lądowac moje posty w koszu a co do tego odbiornika to nie wiem bo nie mam schematu ani nic
  • Poziom 43  
    chrystiano27 napisał:
    mam schemat ściągnięty ale mój komp jest taki wolny ze szkoda gadać

oraz

Mirek Z. napisał:
    O tych modelach (ich usterkach i naprawach) napisano na forum już bardzo wiele. Ale - trzeba znać regulamin, widzieć Szukaj i mieć jakieś pojęcie o naprawach TV. Chociaż "jakieś" dla Sharp-a to i tak o wiele za mało.

Czyli - zmień komp a TV po prostu oddaj dobremu serwisowi do naprawy. To moja rada. Ale może ktoś się zlituje - tylko po co skoro poprzednie podpowiedzi pozostały bez echa.

Zdania zaczyna się wielką literą i jest coś takiego jak interpunkcja.

Na razie pozostawiam temat - prezent świąteczny. Zobaczymy co będzie dalej. Podpowiem tylko, że to chassis CA10. Może ułatwi Ci to korzystanie z /pkt. 14 regulaminu/
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php
  • Poziom 9  
    Witam Jak w temacie nie startuje mi wysokie pali się tylko standby na czerwono wymieniłem juz 2K2605 bo był uszkodzony BUH515 jest dobry a wczesniej miałem objaw taki że o wsadzeniu BUHa515 paliło mi bezpieczniki stwierdziłem uszkodzony 2K2605
  • Poziom 43  
    Sprawdzałeś obecność impulsów H na bazie HOT-a?
  • Poziom 9  
    nie bo nie mam oscyloskopa ani nic do tego
  • Poziom 43  
    A miernik z zakresem pomiaru częstotliwości.
  • Poziom 9  
    mam zwykły miernik ja podejrzewam że tam jeszcze będzie uszkodzona jakaś drobnostka tylko nie moge dojśc do tego jaka podaj mi jak mozesz czy w tam gdzie oznaczenia są takie jak C545 i C617 powinny być kondensatory jak tak to jakie bo ja tu ich nie mam a niestety nie wiem czy wogóle były one bo TV mam z zakładu gdzie przeprowadzałem remont
  • Poziom 43  
    A może by tak, zamiast od sprawdzania oscylogramów, częstotliwości, zacząć po prostu od pomiaru napięć zasilacza. A potem dalej ...

A może wcześniej? W koszu?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1178501&sid=d59b417be28c020d8adad868bcb88717 i inne

Schemat to nadal problem? "Szukajka" też?
    Po raz kolejny piszę - Sharp, prawdziwy Sharp, to nie jest TV dla rozpoczynających przygodę z naprawami.

Scalam z poprzednim, otwartym tematem i jednocześnie udzielam ostrzeżenia za notoryczne zakładanie nowych tematów.