Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio VOLVO SC-805 (działa tylko tuner)

mozampa 20 Gru 2008 11:47 4053 3
  • #1 20 Gru 2008 11:47
    mozampa
    Poziom 17  

Radio jak w temacie. Jest to radio z cd i kasetą z auta Volvo. Trafiło do mnie z OFF na wyświetlaczu. Wyjąłem pamięć (24c01), odczytałem, skasowałem licznik błędów, zobaczyłem czy kod zapisany na obudowie radia jest właściwy (klient pomylił się przy wprowadzeniu). Złożyłem radyjko i... Kod jest poprawny, po wprowadzeniu radio się uruchamia, ale niestety nie mogę uruchomić cd ani kasety. Po naciśnieciu CD na chwilę pojawiają się napisy tr 1 itp, tak jakby cd miało ruszyć (płyta tkwi w środku - eject też nie działa) ale płyta nie rusza się z miejsca i po chwili radio wraca do funkcji tunera.
    Podobnie jest z kasetą. Mechanizm jej nie wciąga. Jak ją wepchnę głębiej (ale bez przesady) to na wyświetlaczu pojawia się info TAPE, ale mechanizm nie reaguje i kaseta nie jest wciągana.
    Płyta w środku sugeruje ze wcześniej wszystko było ok (radio się zakodowało podobno przy jakimś zonku w instalacji auta)
    Czy ktoś wie co może być przyczyną? Czy problem jest w zawartości pamięci czy w elektronice radia?
    Znalazłem post na elce sprzed kilku lat gdzie ktoś opisał identyczną usterkę, ale nie było tam odpowiedzi, a autor nie odpowiedział na mojego maila.
    Dodaję BIN z tego radia (oryginał) do wglądu. Zaznaczam, że nie pytam o kod bo ja go znam.

0 3
  • #2 20 Maj 2009 23:03
    gary1111
    Warunkowo odblokowany

koledzy mam taki sm problem pomożecie

0
  • #3 21 Maj 2009 22:04
    ikar55
    Spec od car audio

Wygląda na brak napięcia w gałęzi zasilania odtwarzaczy. Najczęściej jest to skutek krzywo osadzonej tasiemki przyłączeniowej odtwarzacza CD.

0
  • #4 13 Sie 2009 14:10
    rafcio363
    Poziom 30  

Jak dobrze pamiętam to brakuje gdzieś jednego plusa jeszcze, bo na aucie było ok.Sprawdz więc na aucie.

1
  Szukaj w 5mln produktów