Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki radiotelefon przewoźny na pasma 2m i 70cm?

technik0 20 Dec 2008 16:10 6721 25
    technik0
    Level 12  
    Witam Koledzy.
    Przymierzam się do zakupu jakiejś radiostacji UKF dwupasmowej na 2m i 70 cm.
    Chciałym jakiś nie bardzo skomplikowany sprzęt powiedzmy 5-8 letni mobilno-stacjonarny w cenie do 600zł. Nie potrzebuję jakiś wymyślnych bajerów, moc koło 25W-(może być więcej).
    Jeśli miałby możliwość odbioru innych częstotliwości niż amatorskie to bardzo mile widziane :D.
    Prosiłbym o polecenie jakiś kilku modeli to sobie porównam i będę polował na okazję. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Hej.

Możliwości w sumie jest niestety niewiele. Ludzie niechętnie pozbywają się sprzętu w takim wieku, ze względu na fakt, że były to dobre radia.
    Zwróć uwagę na to ogłoszenie: http://gielda.radio.org.pl/detail.php?siteid=49137

Generalnie najlepiej polować właśnie na radio.org.pl albo na tradycyjnych giełdach (których jest jak na lekarstwo).

http://www.rigpix.com/icom/ic3220h.htm tu masz instrukcję obsługi i więcej danych.

28 Gru 2008 18:49 Ogłoszenie już nie istnieje :cry: /c2h5oh/
    wip88wz
    Level 17  
    witam,
    Yes2mike ma rację - to naprawdę dobre radio. Może bez 'bajerów', ale do pogaduchy super...
    no i nie ma wiatraków - co docenisz wieczorem w domu :-)

pozdrawiam.
    sq6ade
    Level 40  
    Nówkę FT-2800 można mieć za 550 zeta (kolega kupił) . Też nie ma wentyla i ma niezłą moc oraz mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych/nowoczesnych bajerów.
    yes2mike
    FT-2800 to tylko 2m... 2700 owszem - duobander, ale nówki tylko w muzeum ;)
    sq6ade
    Level 40  
    A tak - sorewicz - przecież chodziło o duoband w temacie.
    W takim razie nie mogę zaproponować nic innego tylko Ken TM-D700 lub TM-D710.
    yes2mike
    I do 600zł. :D
    sq6ade
    Level 40  
    Właśnie za 6 stówek kolega nabył via radio.org FT-90 wraz z kitem separacyjnym panela. Spisuję się to maleństwo znakomicie.
    technik0
    Level 12  
    Ok.
    Tak się zastanawiam... Bo piszecie że może być problem z kupnem mobilno -stacjonarnego.
    Co sądzicie o takim pomyśle-jakiś ręczniak 2 zakresowy i do tego jakieś PA koło 25W ?
    Czy to raczej chybiony pomysł?
    A jeśli tak to jakiego ręczniaka do 500zł byście polecili (tu wolałbym raczej nowy sprzęt).
    yes2mike
    Przewoźny nie oznacza, że będziesz go montował w samochodzie. Nie sprecyzowałeś tego.

Natomiast ręczniaki nie przepadają za dobrymi, dachowymi antenami. Ze względu na ich miniaturyzacje, część radiowa jest mocno zaniedbana i lubi zbierać syf. Szczególnie w większych miastach, gdzie w powietrzu jest śmietnik.

Za 500 zł. nowy ręczniak 2m/70cm ? Jakieś Yaesu VX-2 albo 3 może Ci się uda kupić. Ale to raczej zabawkowy sprzęt... No i ma marną moc wyjściową - ciężko będzie wysterować dopał ;)
    technik0
    Level 12  
    Ten pomysł z ręczniakiem to mi kolega podsunął , ale nie byłem do końca przekonany. Znam się trochę na elektronice i z zasady jak się coś takiego zepsuje to się nie opłaca naprawiać.
    Co do tego sprzętu co szukam to potrzebuję głównie do domu ,ale i do auta.
    Mam pytanie co do tego IC-3220H-czy ma możiwość jakiegoś(,,odblokowania programowego "czy coś w tym stylu)żeby mógł odbierać inne pasma np. lotnicze? Chodzi tylko o odbór ,nadawanie na tych pasmach mnie nie interesuje.
    Poczytałem troche o tych radiostacjach i mam taki mętlik w głowie że już sam nie wiem co do czego(a na tych odblokowywaniach to się kompletnie nie znam i nie wiem co się da i w czym odblokować i na czym to polega).
    Wszyscy w ogłoszeniach piszą odblokowany a nie znalazłem info co to odblokowane.
    sq7hgb
    Level 1  
    Polecam Icom 207 lub 208h posiadam taki sprzęt i gorąco polecam. Życze udanych zakupów.
    SP8JUX
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Ja polecę Alinko DJ596
    green33

Level 31  
    sq7hgb wrote:
    Polecam Icom 207 lub 208h posiadam taki sprzęt i gorąco polecam. Życze udanych zakupów.

Zdecydowanie 208H, bo 207 o wiele gorzej daje radę w miejskim syfie...

Ale cena przekracza 600 zł ...

m.
    sq8jx
    Level 13  
    IC 207 H doskonale sie nadaje do samochodu, bynajmniej ja nie mialem z nim problemow. Natomiast IC 208H ma do sprzedania kolega, radio jest nowe. Jezeli bedziesz zainteresowany podam nr tel. na priv. Pozdrawiam
    technik0
    Level 12  
    Ten IC 208H fajny sprzęt ! Ale cena niestety nieosiągalna dla mnie. W necie znalazłem taki nowy za 1600 zł. To ,,trochę" więcej niż 600zł :D.
    Chyba że Twój kolega ma naprawdę po atrakcyjnej cenie?
    green33

Level 31  
    Oficjalnie 208H kosztuje 1490 zł, ale na allegro można wyrwać nowego trochę poniżej 1000 zł - wersja amerykańska, ale to żaden problem.

marcin
    Jacusnik
    Level 10  
    Witam Serdecznie,

Chciałbym się dołączyć do dyskusji na temat wyboru radiotelefonu na pasma 2m/70cm.

W tym roku zamierzam podejść do egzaminu na licencje, dlatego juz szukam odpowiednich sprzętów dla siebie. Dlatego mam klika pytań do doświadczonych już kolegów.

Radiotelefon będzie głównie używany w domu. Mam dylemat czy kupić dwie osobne radiostacje na KF i UKF, czy może all in one np. Yeasu ft-857 który ma praktycznie wszystko i we wszystkich modulacjach. Wydaje mi się ze lepiej kupić dwa osobne radiotelefony gdyż wychodząc z założenia ze jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Na pasmo 2m/70cm szukam czegoś do 1000zł a na KF do 2000zł.

Ale skupmy się w tym temacie na radiotelefonie na 2m/70cm.
    Chciałbym duobandera. I zastanawia mnie to czy na tych pasmach używa się SSB lub AM czy CW? Warto szukać radiotelefonu z tymi modulacjami?

Na prawde wolę kupić raz a porządnie wiec mogę dołożyć jeszcze 500zł i mieć wartościowszy egzemplarz. Myślałem nad IC-2820H i sprawadzić go z usa, wyjdzie taniej. Czy może szukać jakieś stare radiotelefony? Mówi się że kiedyś produkowano lepsze sprzęty. Tylko czy to prawda?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Jacek
    sq6ade
    Level 40  
    Jacusnik wrote:
    I zastanawia mnie to czy na tych pasmach używa się SSB lub AM czy CW? Warto szukać radiotelefonu z tymi modulacjami?

Zależy do czego chcesz używać radia - jak do zwykłego bicia piany to FM wystarczy. AM się nie używa a SSB owszem ale raczej do tzw DX.
    Jacusnik
    Level 10  
    No właśnie dobrze znam język angielski więc robienie łączności w języku obcym nie stanowi dla mnie problemu. Dlatego na DXy jak najbardziej mam ochotę. Zatem jakie radio trxa proponujecie?
    Poza tym spotkałem się z takimi opiniami ze radiostacje Yeasu nie są tak dobre jak Kenwood czy I-com. Czy to prawda? Słyszałem także że Kenwood ma wspaniałą i niepowtarzalną modulacje. Sam nie wiem co będzie lepsze.

No i czy rzeczywiście warto kupować osobne radiostacje na kf i ukf vhf?
    Jacusnik
    Level 10  
    tak na marginesie nie mogę znaleźć żadnej przewoźnej radiostacji na 2m/70cm która ma także FM i SSB.
    SP5ANJ
    Jacusnik wrote:
    tak na marginesie nie mogę znaleźć żadnej przewoźnej radiostacji na 2m/70cm która ma także FM i SSB.

Czy szukałeś w necie. ???

Pierwsza strona na Google jest :
    IC-910H

I wiele innych.

Pozdrawiam.
    green33

Level 31  
    SP5ANJ wrote:

IC-910H

910H jako mobile ?? no niby można, ale bardziej mi podchodzi jako bazowy ... jeśli miałbym osobiście wybierać All in One do samochodu to stawiam na IC-7000 ... na bazie spisuje się bardzo dobrze i ma o wiele bardziej intuicyjną obsługę niż IC-706.

m.
    SP5ANJ
    Witam.

green33 napisałem przecież , że :
    Quote:
    IC-910H

I wiele innych.

Pozdrawiam.
    technik0
    Level 12  
    Witam ponownie.
    Niestety życie zweryfikowało moje zamiary(kryzys i takie tam )
    Z tego względu że w mojej okolicy pasmo 70 cm jest prawie martwe zrezygnowałem z zakupu doubandera i kupiłem radio na 2m do samochodu Alinco DR119E ( używane w bardzo atrakcyjnej cenie). Na pasmo 70cm kupię sobie kiedyś ręczniaka ,jakiegoś ,,chińczyka". Co do tego alinco to ma to co radio mieć powinno,jest małe zgrabne ,moc 5/50W(więc do samochodu dobre). Bardzo dobra modulacja i rozblokowany odbiornik (dwa dodatkowe zakresy ).Jedyny mankament to że nie ma dodatkowego zakresu mocy(przydało by się 20W i coś koło 2W do pracy z domu) ale nie można mieć wszystkiego.
    Wszystkim kolegom dziękuję za porady i pozdrawiam.
    73!!