Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodz.-zamr. Amica AK210 - lód na tylniej ściance

20 Gru 2008 17:58 2454 5
  • Poziom 2  
    Posiadam chłodziarko-zamrażarkę AMICA AK210. Z tyłu za czarną kratownicą na plastikowej obudowie w pewnym miejscu pojawia mi się gróby lód. Poza tym chyba się nie wyłącza i pracuje cały czas. Czy da się to naprawić (opłacalne?) czy szykować kasę na nową?
  • Poziom 17  
    wymień termostat !
  • Poziom 28  
    ZMIERZ DOKŁADNIE temperaturę w chłodziarce- jeśli będzie powyzej 8 to masz ubytek gazu, a jesli produkty zamarzają W CHŁODZIARCE to termostat do wymiany- skoro pracuje non-stop powinny ZAMARZNĄć o ile układ jest vw porządku.
    Jak zmierzyć tę temperaturę- poszukaj na forum- JUŻ BYŁO WIELE RAZY.
    Najlepiej termometrem elektronicznym ale jęsli nie zamarzaja produkty to czuje ZŁOM.
  • Poziom 2  
    Jeśli wymienię termostat rozumiem, że zacznie się włączac i wyłączać, ale co z tym grubym lodem na zewnątrz z tyłu lodówki. Jest to tylko w pewnym miejscu, ale nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Produkty w chłodziarce nie zamarzają.

Dziękuję serdecznie za już otrzymane odpowiedzi!za
  • Poziom 28  
    Twoja ocena "produkty nie zamrazają" i brak podania jaka jest temperatura w chłodziarce oraz opis umiejscwienia szronu w chłodziarce- pasuje do efektów wywołanych ubytkiem czynnika- szkoda szmalu na termostat !
    Zadaniem chłodziarki jak nazwa podaje jest CHŁODZENIE produktów w niej przchowywanych- wyłączanie sprężarki występuje "przy okazji" i TEZ musi być.

Dodano po 1 [minuty]:

Załącz fotkę tego lodu na zewnatrz.
  • Poziom 2  
    Mam obawy, iż fotka może być mało widoczna; w każdym bądź razie po wyłączeniu lodówki, rozmrożeniu, a następnie włączeniu czuć na zew. tylniej plastikowej ścianie bardzo ciepłe miejsce (na którym właśnie następnie pojawia się lód). Wygląda to tak, jakby był wyciek który spływa i zamarza na grubość 2-3 cm, dł 20 cm; coś jak gruby sopel lodu.