Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodz.-zamr. Amica AK210 - lód na tylniej ściance

20 Gru 2008 17:58 2454 5
 • Poziom 2  
  Posiadam chłodziarko-zamrażarkę AMICA AK210. Z tyłu za czarną kratownicą na plastikowej obudowie w pewnym miejscu pojawia mi się gróby lód. Poza tym chyba się nie wyłącza i pracuje cały czas. Czy da się to naprawić (opłacalne?) czy szykować kasę na nową?
 • Poziom 17  
  wymień termostat !
 • Poziom 28  
  ZMIERZ DOKŁADNIE temperaturę w chłodziarce- jeśli będzie powyzej 8 to masz ubytek gazu, a jesli produkty zamarzają W CHŁODZIARCE to termostat do wymiany- skoro pracuje non-stop powinny ZAMARZNĄć o ile układ jest vw porządku.
  Jak zmierzyć tę temperaturę- poszukaj na forum- JUŻ BYŁO WIELE RAZY.
  Najlepiej termometrem elektronicznym ale jęsli nie zamarzaja produkty to czuje ZŁOM.
 • Poziom 2  
  Jeśli wymienię termostat rozumiem, że zacznie się włączac i wyłączać, ale co z tym grubym lodem na zewnątrz z tyłu lodówki. Jest to tylko w pewnym miejscu, ale nigdy czegoś takiego nie widziałem.

  Produkty w chłodziarce nie zamarzają.

  Dziękuję serdecznie za już otrzymane odpowiedzi!za
 • Poziom 28  
  Twoja ocena "produkty nie zamrazają" i brak podania jaka jest temperatura w chłodziarce oraz opis umiejscwienia szronu w chłodziarce- pasuje do efektów wywołanych ubytkiem czynnika- szkoda szmalu na termostat !
  Zadaniem chłodziarki jak nazwa podaje jest CHŁODZENIE produktów w niej przchowywanych- wyłączanie sprężarki występuje "przy okazji" i TEZ musi być.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Załącz fotkę tego lodu na zewnatrz.
 • Poziom 2  
  Mam obawy, iż fotka może być mało widoczna; w każdym bądź razie po wyłączeniu lodówki, rozmrożeniu, a następnie włączeniu czuć na zew. tylniej plastikowej ścianie bardzo ciepłe miejsce (na którym właśnie następnie pojawia się lód). Wygląda to tak, jakby był wyciek który spływa i zamarza na grubość 2-3 cm, dł 20 cm; coś jak gruby sopel lodu.