Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oglądanie TNK na komputerze (tuner DVB-S)

30 May 2009 20:24 60884 135
Computer Controls
    micsyd
    Level 2  
    Witam serdecznie grono forumowiczów elektrody. Chciałem się dowiedzieć, czy moje spostrzeżenia co do instalacji są prawidłowe.
    Chcę zakupić SkyStar 2 USB do komputera, oprócz tego czytnik kart Phoenix (też pod USB), ponieważ chcę włożyć do Phoenixa kartę TNK. Czy wystarczy, że włożę tą kartę do czytnika, czy muszę dokupić moduł CI Conax'a do karty TNK i wtedy włożyć do Phoenixa? Zastanawia mnie, jak będzie odbierać sygnał z karty TNK, skoro kabel antenowy będzie podłączony do SkyStar2 USB, a nie do Phoenixa. Jak współpracują ze sobą oba urządzenia? Nie posiadam w komputerze wejść COM potrzebnych w Phoenix'ie, więc podajcie mi proszę, czy jakąś przejściówkę z COM do USB mam kupić.
    Kabel będę musiał długi kupić, ponieważ antena mieści się na balkonie a komputer mam w drugim, dalszym pokoju. Ma to być kabel koncentryczny RG6U czy DG113?
    Oczywiście, pamiętam o kupnie konwertera Twin, ponieważ posiadam już w domu jedną satkę. Golden Interstar, to odpowiednia firma?
    A czy jak zechcę kupić kartę Cyfry+ (prepaid), to też będę mógł się posłużyć Phoenix'em?
    Bardzo liczę na wasze odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam fanów telewizji satelitarnej (i nie tylko).

Michał
  • Computer Controls
    Neostradek
    Level 14  
    Do phoenix'a wkładasz samą kartę od TNK. Jeśli masz phoenix'a na USB nie musisz dokupywać oddzielnej przejściówki COM->USB tak jak ja. O współpracę Phoenix'a z kartą SAT zadba program do SAT, w moim przypadku DVBDream (wg mnie najlepsiejszy ze wszystkich). U mnie wszystko śmiga na zwykłym kablu koncentrycznym RG6U długości ok 50m.
    Co do konwertera to ja mam Inverto Twin i z tego co patrzyłem jest 5zł droższy od Golden Interstara, więc jakość zapewne zbliżona a mi chodzi wyśmienicie.
    Jeśli chodzi o Cyfrę+ to nie mam zielonego pojęcia, ale widziałem że ten Phoenix chodzi z Cyfrą, TNK, N3 więc powinno chodzić równie dobrze - oczywiście inne wtyczki będą potrzebne, bo TNK pracuje w systemie Conax a Cyfra+ w Mediaguard.
    Młody_Ble
    Level 1  
    Witam zakupiłem sobie Phoenix'a USB do Sky Star 2 system na którym śmigam to XP HE skonfigurowałem porty kombinowałem na 7 porcie potem zmieniłem na 1 nic nie dało karta z TnK jest aktywa ruszyłem ją na innym tunerze próbowałem z różnymi programami Progiem itp. jedynie na DVB Dream jak jest podłączony Phoenix to przy odpaleniu mi się wiesza a jak jest odłączony to śmigają FTA ?! Help Me PozdróVWka
  • Computer Controls
    patrykolot
    Level 11  
    witam. mam phoenixa i Twinhan 1027 do tego tnk i DVBdrem pojawił się problem z uruchomieniem kanałów. Wgrałem wszystkie wtyczki co pisał Neostradek i nic.
    Kartę aktywowałem przez internet ale nie miałem jej włożonej do phoenixa.
    w newcs wyświetla mi się to samo co koledze pio27 (na stronie 2 uruchamiam go przed DVBdream).

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać
    Kaban151980
    Level 11  
    Witam wystarczy wtyczka CnxCAM i ustawić w niej odpowiedni nr portu com taki jaki jest przypisany phoenix przy instalacji i śmiga bez problemu napisz więcej info krok po kroku to będę mógł bardziej pomóc.
    Pjotrowek
    Level 10  
    Witam, bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam duży problem z programatorem Phoenix, a dokładniej z odbieranym obrazem.
    Na początku przedtsawię jak to wygląda technicznie:
    Komputer posiada kartę telewizyjną Pinnacle 7010iX podpiętą do talerza satelitarnego z jednym konwerterem (ustawiony na Hotbird) za pomocą 20m kabla - jakość obrazu 100%, sygnał 88% czyli jest w sam raz. Korzystam z systemu Windows Vista gdzie programy DVB nie zawsze tak dobrze chodzą. Pakiet kodeków K-Lite Full z zainstalowanym wszystkim co się da + kilka pobranych kodeków HD. Z kodekami nie ma problemów - kanały HD działają jak powinny, SD również - oczywiście FTA.
    Kupiłem sobie dobry programator Diablo Dual Phoenix Cam z obsługą kart Conax i kartę TNK. Zasilacz daje 12V napięcie programatorowi (mierzone ręcznie), kabel COM ma tylko 1.5 metra.
    Wrzuciłem pobrany z tego tematu plugin cnxcam, wrzuciłem do dvbdream i skonfigurowałem. Ułożyłem kanały na liście, przełączyłem PIDy na odpowiednie i włączyłem plugin. Voila świeci - karta była nowa i nie wymagała zabawy z malinowym o dziwo - od razu zadziałała.

Ok, działa to czego koleś ode nas chcesz pytacie. Już mówię. Co jakieś 5-10 sekund wysyłany jest sygnał do karty z prośbą o aktualizację, nie wiem bodajże EMM, ale nie jestem pewny. Za każdym razem gdy mruga dioda odczytu na Phoenixie obraz się rwie i robi pikseloza taka jak jest gdy jakość sygnału drastycznie spada - oczywiście ona nie spada, ale taki efekt jest przy odczycie karty. Testowałem różne kable COM i różne zasilacze - to samo.
    Dvbdream jest jedynym programem, który w ogóle odczytuje mi kanały TNK z pluginami NewCS albo CNxcam, progdvb się wysypuje co chwilę, mytheatre albo zaliczy freeza albo sypnie się, a jak już działa to tnie koszmarnie przy włączonym timeshifcie, dvbviewer wcale nie odbiera, altdvb nie obsługuje mojego tunera tv i tak można w nieskończoność. Oczywiście dvbdream również nie należy do najgrzeczniejszych - prócz szarpania obrazu TYLKO przy kanałach TNK również się sypie co chwilę, błędy przy przełączaniu kanałów TNK->TNK, TNK->FTA, FTA->TNK nie ma różnicy, co któreś przełączenie i tak padnie. Przy przewijaniu timeshiftu też nagle pojawi się konsola błędu albo błąd read access error, ale mniejsza.

Ogólnie mi chodzi o to, czy macie jakąś propozycję jak pozbyś się tego co kilkusekundowego rwania. Proszę o pomoc.
    jakuta
    Level 2  
    witam mam pytanie mam skystar HD i gdybym kupil modul diablo cam light 2.3 i karte tnk to chodzilo by

Dodano po 2 [minuty]:

chcialem powiedziec jeszcze ze uzywam programu dvb dream
    Kaban151980
    Level 11  
    za te cięcia jest winny plugin CNXcam wystarczy wyłączyć w ustawieniach tej wtyczki EMM ale trzeba pamiętać żeby od czasu do czasu włączyć.EMM jest odpowiedzialny za uprawnienia wysyłane do twojej karty.
    A co do owego modułu diablo cam light 2.3 to nie wiem ale po co ci ten moduł nie lepiej phoenix napewno wiele taniej.Ja mam takiego na USB nie ma dodatkowych przewodów zasilających,zasilaczy itp jednym przewodem idzie zasilanie i sygnał zamknięty w pełniej obudowie i też śmiga TNK i CYFRA bez zarzutu. CNXcam ver. 0.1.0.3 ze starszymi ver nie koniecznie było dobrze.
    pozdro
    Pjotrowek
    Level 10  
    Dzięki, wyłączyłem wszystkie EMM, ale cięcia były drobniutkie, ale rzadziej i prawie niezauważalne to wyłączyłem loggera całkowicie, minimini cięcia pozostały ale już da się wygodnie oglądać i nie można narzekać ;)

A te uprawnienia EMM to w jakim celu są? Podobno Phoenixy nie przenoszą uprawnień, chyba że malinowym. Mógłbym prosić o link lub wytłumaczenie?

Mam na moim phoenixie również jakąś zworkę:

Możecie mi powiedzieć do czego służy? Zdaje mi się, że widziałem na forum gdzieś schemat budowy takiego, ale nie potrafię znaleźć :/
    Kaban151980
    Level 11  
    Ta zworka służy do zmiany częstotliwości pracy phoenixa między 3,57Mhz a 6Mhz ta pierwsza częstotliwość ma być ustawiona na 6Mhz nie chodzi karta TNK.
    Uprawnienia przechodzą przez phoenixa bez najmniejszego problemu właśnie do tego masz EMM wiem bo mam i używam.
    Jeżeli masz opłacony abonament to operator wysyła uprawnienia do twojej karty żebyś mógł oglądać jego programy a jeżeli nie opłacisz dalej to nie dostaniesz uprawnień i nie oglądasz.
    Z tego co zauważyłem to są zmieniane co miesiąc.
    lechoo
    Level 39  
    Kaban151980 wrote:
    na 6Mhz nie chodzi karta TNK

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem - u mnie przez ponad pół roku 24h/dobę taka karta działa taktowana zegarem 6MHz, bez żadnych problemów.
    Kaban151980
    Level 11  
    to nie wiem pisze na podstawie swoich doświadczeń u mnie nie chodzi ale jak tak mówisz to pewnie tak jest dzięki za poprawkę.
    to czemu mi nie chce?
    Pjotrowek
    Level 10  
    Dziękuję Wam bardzo za wytłumaczenie. Mi również po zmianie zworki przestaje karta działać - w ogóle dvbdream się sypie. To emm pod koniec każdego miesiąca będę włączał. Myślałem, że jednak phoenixy jak niektóre tunery w ogóle nie przepuszczają uprawnień i co miesiąc będę musiał korzystać z malinowego.
    I już mnie nie dziwi, dlaczego karta się sama aktywowała przez Phoenixa bez malinowego ;P

Jeszcze raz dziękuję. »
    basti93rts
    Level 1  
    zainstalowalem DVBDream + cnxcam ustawilem port , a gdy wlanczam tvn24 to wyskakuje mi

Kaban151980
    Level 11  
    Dream Ci się wysypuje spróbuj zmienić sterownik
    zakładka opcje =>urządzenia=>wyświetl wszystkie urządzenia.
    I tam pokombinuj.
    Sprawdź jeszcze czy masz zaznaczone 0x0B00 conax we właściwościach kanału
    micsyd
    Level 2  
    Witam serdecznie. Mam problem z rozkodowaniem kanałów z TnK w programie ProgDVB. We wtyczce Acamd v0.6.0.2 mam tylko do wyboru dwa COM-y: COM1 i COM2. Natomiast mój Phoenix jest podłączony do COM7. Jak należy zmienić COM w ustawieniach wtyczki?

Pozdrawiam
    Neostradek
    Level 14  
    Witaj micsyd

Również używam tej wtyczki i Phoenixa pod COMem 7, ale do tego jeszcze mam odpalony cały czas NewCS i z niego mi 'czyta' zamiast bezpośrednio z COMa. A z tego co widzę to nigdzie nie ma opcji, żeby zmienić na inny COM niż 1 czy 2.
    Kaban151980
    Level 11  
    Ten plugin obsługuje tylko com1 i com2
    nr portu com można zmienić w kompie z com7 np na com2 w menedżerze urządzeń
    w moim chomiku w folderze dokumenty znajdziecie Acamd który obsługuje com od 1 do 5
    http://chomikuj.pl/kaban80
    lukasz151111
    Level 10  
    Witam
    próbowałem wszystkiego , czytałem wszystko na ten temat na forum ale dalej mi sie nie udało nic z tym zrobic, moj problem polega na tym ze dwa dni temu aktywowalem przez internet tnk i podlaczylem phoenix włożylem karte i do dzis nie ma kanałow z oferty tnk czyli tak jakby nie dekoduje programow, probowalem wszystkie wtyczki (cnx, acamd, newcs) i rozne programy i dzialaja tylko programy fta, co mam zrobic ??? probowalem wszystkiego i juz nie wiem co teraz mam zrobic, i musze jeszcze dodac ze nie mam zadnego tunera zeby sprawdzic czy karta jest aktywna.
    Neostradek
    Level 14  
    Witaj lukasz151111

Jakbyś podał dokładne dane odnośnie konfiguracji, sposobu podłączenia czytnika, komunikatów w programie itp. to można by co nieco może pomóc.

Ja używam już od jakiegoś czasu DVBDream + NewCS + ACamd bo ta konfiguracja działa mi wyśmienicie. Jakbyś mógł też to uruchomić i pokazać screen z monitora Acamd i okna NewCS oraz właściwości kanału TNK'owskiego np. TVN7 to może się dowiemy co jest nie tak.
    lukasz151111
    Level 10  
    Kolego Neostradek
    czytnik jest podlaczony przez kabel rs232 i zasilanie z usb
    w tym temacie gdzies dales gotowca dvbdream + NewCS + Emunation to emunation wyrzucilem i dalem ACamd no i tu masz screeny
    Neostradek
    Level 14  
    U mnie wszystko tak samo, z wyjątkiem NewCS:

Z tego co widzę ma problem z kartą, u mnie wyświetla komunikat że karta na Com7 gotowa, a u Ciebie nie. Jeżeli wszystko dobrze ustawiłeś, czytnik jest sprawny i port Com1 to jestem prawie pewien że chodzi o aktywację karty (czy jakoś tak). Ja tak mam co miesiąc, bo co miesiąc muszą przechodzić uprawnienia (chyba tak się to fachowo nazywa) i w tej konfiguracji one nie przechodzą. Dlatego 11ego każdego miesiąca odpalam DVBDream'a z wtyczką CnxCAM i włączam jakiś kanał z oferty TNK. Na początku ciemno i jakby nic nie działało, po minucie czy dwóch nagle pojawia się obraz i to wszystko. Zamykam, odpalam z powrotem najpierw NewCS, potem DVBDream i przez kolejny miesiąc śmiga mi TNK.
    lukasz151111
    Level 10  
    w wtyczce CnxCAM trzeba cos zmieniac ? u mnie jak odpale dvbdream z wtyczka cnxcam to po wlaczeniu tvn po chwili progam niewiadomo dlaczego wysypuje sie
    Neostradek
    Level 14  
    Na pierwszej stronie wszystko opisałem, ale przypomnę: tylko port Com zmieniamy po uruchomienie programu.

p.s. ja używam wersji CnxCAM v.0.1.0.3.beta 2
    Neostradek
    Level 14  
    Nieco inaczej

Z tego co widzę u Ciebie to Ci z COMa nie czyta - albo źle ustawiony, albo coś nie tak z portem lub czytnikiem.
    lukasz151111
    Level 10  
    no własnie probowalem z kazdym portem i nic
    jak mam sprawdzic port albo czytnik ?
    Neostradek
    Level 14  
    Hmm..
    Port się sprawdza czymś co jest pod ten port, np. czytnikiem.
    Z kolei czytnik się sprawdza pod portem.
    Jeśli nie masz czegoś innego pod COMa, żeby sprawdzić ten COM, to ciężko będzie.

P.S. może być to również wina kabla, komputera, portu USB, sterowników ...
    W takiej sytuacji ja tu niewiele pomogę.

Życzę powodzenia
    MarcinM_wroc
    Level 2  
    Witam,
    posiadam SkyStar USB 2 HD CI oraz moduł CI Technicrypt CX. Zainstalowałem najnowszą wersję DVBViewer TE2 (wraz z najnowszymi aktualizacjami). Moduł CI został wykryty przez DVBViewer więc włożyłem kartę TNK i dokonałem aktywacji przez Internet. I do tej pory nic...

1. W jaki sposób można sprawdzić czy moduł widzi kartę? Jest dostępne menu modułu, ale nie mogłem nigdzie w sieci znaleźć jego opisu.

PKT 1. nieaktualny, moduł odczytuje numer karty więc pozostaje czekanie.

2. Jak postępować w przypadku kiedy karta nie zostanie aktywowana?
    Philips30
    Level 2  
    W technomate tms-1500Ci pokazuje mi tylko 118 transponderów :(

tp.119, 10892MHz, pol.H, SR=27500, FEC=3/4,

TVP1, TVP2,

to nie pooglądam ?