Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napisy w filmach przy ogladaniu na telewizorze

kompot 26 Mar 2004 16:26 1458 8
  • #1 26 Mar 2004 16:26
    kompot
    Poziom 2  

MAm radeon 7500 all-in-wonder oraz zestaw trust do bezprzewodowego przesylania sygnału z komputera na tv. Po wyslaniu sygnału wszystko jest niby ok z tym że przy ogladaniu filmów w trkacie wyswietlania napisów pojawiają się zakłoceni dzwięku w postaci buczenia.
    Czy ktos wie jak je zlikwidować? Czy to wina odtwarzacza czy może kabelków

• #2 26 Mar 2004 16:53
    _MarSs_
    Poziom 16  

Ja stawiam na zestaw do przesyłu sygnału!
    W czasie wyświetlania napisów częstotliowść sygnału luminancji przenika od toru audio!

• #3 26 Mar 2004 22:01
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Jest to wina zestawu Trust. Wywal go i poprowadź kablami i będziesz miał spokój. W tym zestawie może być schrzanione wszystko z zasilaczem i badziewnym wykonaniem włącznie.

• #4 26 Mar 2004 22:10
    kompot
    Poziom 2  

wywalić najprościej ale mam taka sytuacje ze ciagniecie kabli było by bardzo kłopotliwe. Sam obraz i dzwięk jest ok, problem dopiero gdy pojawiaja sie napisy w odtwarzaczach typu allplayer czy vplayer. Nie zna ktos moż e jakiegos programu ktory by te napisy scalal z filmem lub innego sposobu na porpawienie tego?

• #5 26 Mar 2004 22:45
    lechoo
    Poziom 39  

Spróbuj kombinacji Media Player (windowsowy - mplayer2.exe) + DivxG400, ja zawsze tego używam. Ale szczerze mówiąc to wątpliwe żeby pomogło - białe napisy na ciemnym tle powodują, że w sygnale video powstają harmoniczne o wysokiej częstotliwości (ostre zbocza luminancji) które nakładając się na podnośną fonii zakłócają ją. Spróbuj więc zmienić kolor napisów na jakiś mniej kontrastowy z tłem (filmem) np. szary, być może zakłócenia w ten sposób zostaną wyeliminowane.

• #6 27 Mar 2004 07:57
    klopii
    Poziom 9  

Zawsze jeszcze można wgrać napisy w film, jest to trochr czasochłonne ale pomaga.

• #7 27 Mar 2004 09:37
    CKsrv
    Poziom 32  

A najpierw sprobuj recznie dostroic sie do czestotliwosci tak aby te dodatkowe efekty audio ucichly (zakladam ze jest to cos a la VideoSender).
    Druga opcja to zmien kolor napisow - na mniej swiecący :)

• #8 27 Mar 2004 11:15
    _MarSs_
    Poziom 16  

Albo przesuń napisy na obraz - żeby nie było białe na czarnym

A najlepiej naucz się angielskiego i wyłącz napisy!!!!

• #9 27 Mar 2004 11:52
    kompot
    Poziom 2  

oki zmiana koloru rozwiązała problem. A angielski znam ale jego znajomość nie wiele daje przy ogladaniu rosyjskich filmów

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo