Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedstream 4100 w Netii problem z publicznymi IP

komral 21 Gru 2008 00:34 3090 2
  • #1 21 Gru 2008 00:34
    komral
    Poziom 10  

Witam !

Mam problem z ustawieniami modemu SS4100. Modem wcześniej pracował z usługą DSL TP a teraz po wymianie firmware zamierzam zastosować go w usłudze DSL Netii.
    W TP sprawa była prosta modem wpinało się do gniazda telefonicznego bez żadnej uprzedniej konfiguracji, ustawiało się publiczne IP z przydzielonej puli komputerom za modemem i po zabiegu. A w Netii kłopot! Bez problemu udało mi się poustawiać większość parametrów. Modem zsynchronizował się i Internet ruszył, tylko, że komputery za modemem dostają z DHCP adresy IP niebędące publicznymi.
    Nie wiem, co trzeba poustawiać w modemie żeby można było przydzielić komputerom za modemem IP publiczne widoczne w necie.

Może ktoś podszepnie jak to uczynić bądź wskaże instrukcję?
    Z góry bardzo Dziękuję !

0 2
  • #2 21 Gru 2008 23:59
    komral
    Poziom 10  

ps. Może ktoś dysponuje manualem w ludzkim języku do tego modemu.

0
  • #3 19 Sty 2009 10:21
    komral
    Poziom 10  

Witam !

Odgrzebuję temat bo poczyniłem postęp w konfiguracji.
    Udało mi się ustawić modem, że widoczne są w necie moje publiczne IP!Wystarczyło zaznaczyć "NAT & NAPT Disable" i usunąć ustawione filtry w firewall-u. Niestety tu pojawił się kolejny problem. Wyłączenie NAT i NAPT uwidocznia IP z LAN ale powoduje, że nie wszystkie strony otwierają się (np. orange, tp, milenium bank, nasza-klasa, speedtest i kilka innych) po włączeniu tylko NAPT wszystko chodzi ale nie widać publicznych IP z LAN.
    Kombinowałem z DNS-ami i parametrem MTU niestety bez efektu.

Może ktoś wie co z tym dalej robić ?

Dodano po 7 [minuty]:

0