Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV, komputer. Wywala bezpieczniki po podłączeniu TV.

21 Gru 2008 00:39 2608 4
  • Poziom 2  
    witam mam takie pytanie. Sytuacja wygląda następująco. Mamy w domu sieć z rozprowadzonym wyjściem antenowym tv w każdym pokoju. 2 stare telewizory philipsa chodza bez zarzutu, 2 letnie 42" lcd LG rownież. natomiast telewizor toshiba lcd(kupiony by działał rowniez jako monitor do komputera) wywala bezpieczniki w momencie włożenia kabla antenowego do sieci. Sytuacja jest o tyle dziwna ze wszystko jest ok jeśli kabel od komputera nie jest włożony jednocześnie. Urządzenie działa poprawnie jako monitor, poprawnie jako telewizor ale tylko gdy nie jest jednocześnie włożony kabel od komputera i od anteny. Urządzenie było oddawane do naprawy i okazało się ze wszystko jest ok. Ponadto dzisiaj kupilem tv JVC LCD 32" i również wywala bezpieczniki w momencie podłączenia do sieci antenowej. (bez żadnego podłączania do komputera) . Czy może się ktoś orientować jaka jest przyczyna? Sytuacja jest troche dziwna. Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 36  
    Sprawdź, czy na wyprowadzeniach kabla antenowego nie ma napięcia sieci albo znacznej różnicy potencjałów.
  • Poziom 43  
    Przeniosłem z TV LCD Serwis.
  • Poziom 29  
    Wali bezpiecznik czy różnicówka?
  • Poziom 2  
    wywala różnicówkę dla całej kondygnacji (przy liczniku). Wczesniej wywalało też bezpiecznik w mieszkaniu odpowiedzialny za to gniazdko do ktorego był podłączony telewizor. Nie wiem czemu teraz tylko różnicówka. Napięcia chwilowo nie mam jak zmierzyć bo nie moge znaleść miernika. I jeszcze jedno na strychu przy całej centrali od sieci antenowej odłączyłem antene od zasilania i nic się nie zmieniło cały czas wywala różnicówkę.
    Wywala i to nie w momencie włożenia wtyczki tylko w momencie samego zetknięcia wtyczki i gniazdka.

edit: wszystko jasne w tych dwóch pokojach co jest toshiba i jvc glazurnik cymbał podczas remontu źle podłączył gniazdka antenowe. Na starych telewizorach było ok bo widać nie są tak wrażliwe a na nowych już wywalało różnicówkę. Podłączyłem je w 3 pokoju i wszystko jest ok. Mimo wszystko dzięki za pomoc.