Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny w VW GOLF II

Condorro 21 Gru 2008 00:47 9776 8
  • #1 21 Gru 2008 00:47
    Condorro
    Poziom 2  

Witajcie
    Mój problem polega na tym, że kupiłem sobie atrapę do mk2 z dodatkowymi światłami - czyli jak się domyślacie atrapa na 4 światła. Są w niej już zamontowane halogeny czy jak to tam się zwie :) . Problem w tym, że nie za bardzo się orientuję co jeszcze potrzebuję kupić i jak podłączyć te reflektorki, jakie najlepiej kupić do nich żarówki. Dodam też, że nie posiadam oryginalnej instalacji pod dodatkowe oświetlenie

Moja sytuacja wygląda tak: pierwsze zdjęcie to lampka w atrapie którą kupiłem a zdjęcie drugie to podłączenie instalacji pod światła obecne
    Halogeny w VW GOLF II

Halogeny w VW GOLF II

Będę wdzięczny za okazaną pomoc

2 8
  • #2 21 Gru 2008 02:18
    rema
    Poziom 27  

Witam. To nie są halogeny, tylko dodatkowe światła dalekosiężne- czyli tzw. długie. Podpinasz je razem z długimi do wiązki(nacinasz przewód od długich i wpinasz się- no i masa oczywiście, do jej obudowy). A zakłada się tam żarówkę H3 12V 55W.

0
  • #3 21 Gru 2008 09:29
    Condorro
    Poziom 2  

Dzięki, teraz tyko pozostaje mi zrobić albo kupić przejściówkę na żarówki H3 bo w normalnych światłach mam H4

0
  • #4 21 Gru 2008 21:39
    rema
    Poziom 27  

Przylutuj przewody do istniejących kabli i zaizoluj. Na jednym końcu kabelka plusowego załóż konektor "damski" by pasował do żarówki H3. Masę przykręca się do klosza(tej nowej lampy).

0
  • #5 21 Gru 2008 22:23
    Condorro
    Poziom 2  

Jak to czytam to wydaje mi się to straszne. Ale chyba potem okaże się, nie jest takie straszne. Ma ktoś może jakieś fotki albo schemacik?

0
  • #6 21 Gru 2008 22:32
    rema
    Poziom 27  

Załączysz światła drogowe i pojawisię napięcie na przewodzie do żarówki H4- tam dolutujesz przewód plusowy z żarówki zakończony konektorem. Mase zapniesz do karoseri. I wszystko- żadna filozofia.

0
  • #7 22 Gru 2008 02:42
    kotweiler
    Poziom 16  

Oryginalnie reflektory mają zabezpieczenie 4x10 Amp i kable 1,5 mm2. Jak chcesz prawidłowo, podłączyć dodatkowe światła drogowe to trzeba założyć nowe przewody i przekaźniki, a z kabla ze świateł długich możesz podpiąć tylko sterowanie przekaźnikami :ok: . Przy bezpośrednim podpięciu jeszcze jednego reflektora będzie palić bezpieczniki, a co gorsze może zjarać kable. Samochodzik już stary i kabelki też.
    W sklepie z cześciami do malucha powinni mieć kompletne zestawy, do montażu przekaźników przednich reflektorów.

0
  • #8 23 Gru 2008 22:33
    rema
    Poziom 27  

"kotweiler" ma racje, warto dać przekażniki. U mnie kiedyś niebyło i działało. Niedawno założyłem poto by uzyskać mocniejsze światło- nmiej strat ponieważ zasilanie dochodzi bezpośrednio z akumulatora. Pozdrawiam.

0
  • #9 24 Gru 2008 02:49
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z doświadczenia powiem,że bez przekaźników podziała chwilkę a potem będzie do wymiany przełącznik świateł przy kierownicy i włącznik świateł na tablicy rozdzielczej.

0