Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odnaleźć kod PUK do karty SIM

nemo666 21 Dec 2008 09:37 225730 18
    nemo666
    Level 21  
    Witam , wczoraj byłem po alkoholu i zapomniałem swojego kodu PIN , ale już dziś go pamiętam ale za późno :P Wczoraj niestety zablokowałem kartę i poprosiła ona o kod PUK , ale go zgubiłem. Czy można go jakoś odzyskać? Ta karta jest dla mnie bardzo ważna ! Czy można odnaleźć kod PUK bo tym numerku co widnieje na karcie SIM (ten mały druczek)? proszę o odp.
    janeczekkk
    Level 22  
    Kod puk jest wpisany w dokumentach, które otrzymałeś z kartą. Jeżeli można było by go odtworzyć z samego numeru seryjnego karty to było by głupotą wprowadzanie go.
    Więc masz 2 wyjścia poszukać papierów od karty, lub druga iść do salonu operatora telefonii komórkowej w której posiadasz numer, przedstawić im całą sytuację (może nie z tym piciem, ale coś podobnego :P) i udowodnić ze to Ty jesteś właścicielem numeru.
    Lutek49
    Level 36  
    Kod PUK jest również podawany na karcie z której wyłamałeś kartę SIM (zależy od operatora).
    nemo666
    Level 21  
    wezmę do salonu kilku kumpli i pokaże im że koledzy mają mój numer :P
    lord_blaha
    Level 33  
    Ta, świetny pomysł.... Najprościej i najszybciej zadzwonić do biura obsługi klienta i poprosić o podanie kodu. Pan/Pani zapyta o kilka szczegółów, aby potwierdzić, że jesteś właścicielem numeru i poda....
    Chyba, że to prepaid, wtedy sprawa jest przegrana.
    nemo666
    Level 21  
    jestem siny w tych sprawach , co to znaczy prepaid?
    Jurek220
    Level 29  
    Jeśli numer jest zarejestrowany (prepaid) to niema najmniejszych problemów.Dzwonimy do biura obsługi i po sprawie.
    Pozdr.
    Lutek49
    Level 36  
    Prepaid w odróżnieniu od usługi abonamentowej doładowujesz specjalnym kodem, który albo kupujesz w postaci karty ("telefon na kartę") albo dokonując wpłaty w specjalnej usłudze doładowującej konto. Płacisz abonament?
    FollowAngel
    Level 12  
    Prepaid to inaczej najzwyklejszy w świecie tel na kartę.
    lord_blaha
    Level 33  
    Jurek220 wrote:
    Jeśli numer jest zarejestrowany (prepaid) to niema najmniejszych problemów.Dzwonimy do biura obsługi i po sprawie.
    Pozdr.

Istotnie, ale myślę, że zarejestrowanych prepaidów jest baaaardzo niewielki procent....
    nemo666
    Level 21  
    nie , poprostu kupiłem starter w kiosku w biedronce i używałem go około roku i wczoraj zablokowała mi się karta ...
    Animatter
    Level 10  
    W Heayh (i ogólnie w PTC) jeśli jest się niezarejestrowanym to można uzyskać PUK. Konsultant zapyta o kilka szczegółów, takich jak numer telefonu pod który ostatni raz dzwoniłeś bądź temu podobne. I z doświadczenia wiem, że pomagają jeden raz osobie niezarejestrowanej, później już kazali się zarejestrować. Jeśli jesteś w Erze Tak Tak można też iść do salonu z dowodem osobistym, zarejestrować się na miejscu i poprosić o bezpłatną wymianę kart SIM. No chyba, że zależy Ci na numerach tel zapisanych na karcie. Jak jest w innych sieciach to już nie wiem...
    nemo666
    Level 21  
    nie płacę abonamentu po prostu dołądowuję konto kiedy tylko chcę ..

Dodano po 1 [minuty]:

-----> Animatter : a kiedy wymienią kartę to numer telefonu jest zachowany?
    Animatter
    Level 10  
    nemo666: oczywiście, numer jest jak najbardziej ten sam. Czasami może być problem, gdy nie mają karty SIM pod dany HLR, wtedy musiałbyś się przejść do innego salonu ale z reguły wszystko odbywa się na miejscu w ciągu kilku minut.
    nemo666
    Level 21  
    ok , dzięki , jutro jest poniedziałek , więc będę kombinował. pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

zapomniałem napisać, że karta jest z sieci Plus GSM
    bryka1982
    Level 14  
    jest jeszcze jeden sposób,idzie się do salonu i mówi,ze zgubiło się tel i chce sie odzyskać nr tyle ze ten interes kosztuje ok 20-25zł. Dostaniesz nową kartę z swoim numerem i PUK-iem którego w tym przypadku powinieneś zachować. Pozostaje ci tylko kwestia kontaktów które miałeś zapisane. Jak na tel to nie ma problemu a jak na SIM no to klapa
    piochuxl
    Level 20  
    Quote:
    ok , dzięki , jutro jest poniedziałek , więc będę kombinował. pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

zapomniałem napisać, że karta jest z sieci Plus GSM

Wydrukuj kartę zgłoszeniową z strony simplusa, idź z nią do salonu.
    jak zarejestrujesz w salonie podadzą ci za free puk.
    UWAGA puk prepaida może podać tylko salon firmowy, puk abonamentu każdy punkt
    aress3
    Level 1  
    wpisalem 3 razy kod pin zle lecz jak wpisuje kod puk (telefon jest na abonament w sieci era) wpisuje nowy kod pin i pisze potwierdz kod pin i wpisuje jescze raz ten sam co na poczatku i pisze bledny kod

sory za błędy

To je popraw!!!!!!, a nie przepraszaj.

mod.fischer8
    eslodowy
    Level 31  
    Bo musisz podać prawidłowy puk. Podajesz 8-mio cyfrowy puk, następnie nowy pin i potwierdzasz nowy pin. Jeżeli jest niezgodność nowych pinów, lub puku, poda Ci, że jest błędny. Kod puk podany jest razem z kartą sim, poszukaj papierów. Jak będziesz strzelał, to zablokujesz kartę. Jak nie masz papierów udaj się do operatora, jak Ci nie wydadzą, musisz zrobić duplikat karty (nie wiem ile płatny sprawdź u operatora).