Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oświetlenie samochodu ?

21 Dec 2008 10:32 1803 5
  • Level 11  
    Witam dziś wpadłem na bardzo nietypowy pomysł lecz nigdzie nie mogę znaleźć takiego schematu mój pomysł to oświetlenie wnętrza diodami rgb niestety nie jest to taki zwykły pomysł myślałem aby oświetlenie było przełączane za pomocą klaśnięcia w dłonie ?i tu moje pytanie wiem że da sie to zrobić bo nie ma rzeczy niemożliwych lecz jak to będzie działało podczas jazdy gdyż polskie drogi nie są w najlepszym stanie w aucie słychać przeróżne trzaski zgrzyty itd czy może prościej by było zrobić ręczne sterowanie za pomocą 3 potencjometrów po jednym na jeden kolor czy macie panowie jakieś pomysły lub schematy dotyczące mojego projektu Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc acha diody będą ze wspólną katodą
  • Level 12  
    taki włącznik na klaskanie można kupić w sklepie elektronicznym jako układ do samodziel;nego montażu.... lecz ja właśnie sobie oświetlam wnetrze samochodu diodami led. jeżeli chcesz 3 kolory to proponuje ci abys zrobił je sobie w rytm muzyki - iluminofonia 3-kanałowa.. lub wszystkie trzy kolory w rytm basu...
  • Level 11  
    Właśnie nie o to mi chodziło żeby mi to mrugało bez celu oświetlenie będzie montowane w podsufitce i z tyłu bo w bmw są 3 takie lampki i miarę nastroju fajnie by było sobie zmienić kolor oświetlenia wnętrza takie w rytm muzyki sobie zrobiłem za pomocą mikrofonu aby nie obciążać kanałów radia i działa elegancko Pozdrawiam
  • Level 11  
    Temat już przeczytałem jest tu możliwość załączenia lub wyłączenia a jak to ma sie do sprawy ze zmianą kolorów ? w diodach rgb i w tym właśnie problem polega a może zaproponujecie jakiś układzik sterujący diodami rgb na potencjometrach chce płynnie mieszać kolory nie chodzi tu o automatyczne mieszanie bo takie układy mam i nie zdają rezultatu ale dzięki za odpowiedz Pozdrawiam