Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura proca i grafiki ?

21 Gru 2008 12:27 1113 9
  • Poziom 12  
    Witam pewnie juz o tym było ale napisze jeszcze raz :)

CPU - AMD Athlon 6000+ BOX
    Płyta - ASUS M3A78-EM
    Pamiec - GEIL 2x1Gb cl 4
    Grafika - Palit 8600GT Sonic+
    Dysk - Seagate 250Gb
    Zasilacz - Cheftec 450w (modelu nie pamietam)

temperatura procka : normalnie ok 43 C po ok 10min stresu Orthosem ok 62C

temperatura grafiki normalnie ok 44 C po ok godzinie gry w Assasin Creed 54 C

obudowa wentylowana ale bez zalaczonych dodatkowych wentylatorów

temperatura w pokoju ok 22-25 C

czy wszytsko w normie ??? nie za Cieplo ??? jakie sa extremalne temperatury tego CPU i Grafiki ???
  • Poziom 33  
    Jeśli nie ma niespodzianek to widocznie nie za ciepło. Jednak chyba dawno nie czyściłeś radiatora od proca, albo ktoś go ruszał...
  • Poziom 12  
    komp ma 2 tygodnie :)

mowisz ze troche mu za cieplo ??

dodam ze radiator jest zalozony prawidlowo i jest cieply (mial na sobie orginalnie nalozona paste termoprzewodzaca)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temperatura grafiki jest OK, natomiast procesora nieco za wysoka... Nie był podkręcany? Może radiator nie jest dokładnie załozony? Sprawdź to najlepiej jeszcze raz.

aha, i czym sprawdzasz temperaturę?
    Sprawdź w BIOSie
  • Poziom 12  
    temperatura przy ciaglym stresie ok 10 min podchodzi do 62 C pozniej juz raczej nie rosnie .... a gdy wylacze stresowanie gwaltownie spada do ok 45 C

temperature sprawdzam w biosie lub speedfanem ...

radiator juz sprawdzalem jest OK

to jaka powinna byc mniej wiecej temperatura podczas FULL stress ??? na boxowym coolerze ?

ps. jaka jest gorna granica temperatury przy ktorej komp sie wylaczy ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sorry, myślałem, że 6000+ ma TDP 65W, ale niestety ma aż 89W ;)

Czyli jego temperatura jest prawie w normie, z tego co czytałem w stresie ludzie mają 50-58*C...
  • Poziom 36  
    Jak na boxowe chlodzenie to i tak masz bardzo przyzwoite temperatury.
    Ja mialem amd 6000 @ 3.2 ghz i na ac 64 pro mialem w idle okolo 50 stC. W stresie dochodzil do okolo 70 stC wiec u Ciebie jest zimno jak na syberii.
    To nie intel w 45 nm, ktory ma 30 stC w idle i 50 st w stresie.
    Jak temperatura jest za wysoka dla Ciebie to zmien radiator na np. karakorum.
    Dosc tani a zarazem bardzo wydajny. Pipki przylegaja bezposrednio do ihsa co przyspiesza oddawanie ciepla.
  • Poziom 12  
    dla mnie ta temperatura jest OK

chodzi mi tylko co inni o tym sadza i co by bylo gdyby np. takie procek w stresie mial np. 80 st czy by mu to nie zaszkodzilo ??
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Przy 80 stC procek juz nie pracuje. Przy okolo 74 stC komputer sie wylancza. To chyba jego wewnetrzne zabezpieczenie bo w biosie wylaczylem monitoring :D.
    Poprostu chcialem sprawdzic ile wytrzyma.

Co do Twojego chlodzenia na cpu to zdecydowanie zmienil bym go na jakies cichsze i wydajniejsze. Niekoniecznie teraz, ale przy "zbednej" stowce zainteresowal bym sie karakorum lub innym chlodzeniem.
    Im chlodniej tym lepiej dla cpu.
  • Poziom 12  
    ok dzieki za wypowiedz

tema do zamkniecia ....