Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pedał gazu w Polonezie 1.6 GSi

21 Gru 2008 12:51 3066 5
 • Poziom 11  
  Witam

  Odziedziczyłem Poloneza jak w temacie. Do tej pory jeździłem innymi samochodami, które konstrukcyjnie różnią się od Poloneza... ;). To co mnie bardzo denerwuje w tym Polonezie, to bardzo późno "łapiący" pedał gazu - tak jak by działał od pewnego momentu... Czy to norma w Polonezach, czy pedał daje się jakoś podregulować, tak aby brał praktycznie od razu. Jak poruszam dźwignią przepustnicy, silnik reaguje natychmiast.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  rbiesiada napisał:
  . Wg mnie masz "naderwaną" (częściowo urwaną) linkę. A sam pedał pracuje płynnie, nie blokuje się? Niestety nie widzę na własne oczy twojego autka więc dlatego wróżby :D


  Tak, pedał pracuje płynnie, to znaczy jak już bierze, to wszystko jest ok. Denerwujące jest tylko to, że zanim zacznie brać, trochę go trzeba wcisnąć. Pooglądam w takim razie dokładnie linkę. Myślałem tylko, że może gdzieś jest możliwość regulacji - wybrania luzu itp.
 • Poziom 18  
  Powinna być regulacja przy zakotwiczeniu pancerza do korpusy przepustnicy. Bynajmniej w moim egzemplarzu była taka regulacja. Dwie nakrętki na tuleji pancerza.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  1) Być może wysunęła się gumowa część mocująca (na wcisk) pancerz linki z oczka uchwytu we wsporniku pedałów (patrz zdjęcia w pliku zip)

  2) Być może sprężyna odprowadzająca pedał gazu jest do wymiany lub spadła z mocowania

  3) Być może coś się dzieje przy samej dźwigni sterowania przepustnicą (obluzowana sprężyna)

  Wszystko niestety na być może, ponieważ nie ma jednoznacznej recepty na tego typu nietypowe usterki. Trzeba prześledzić wszystko organoleptycznie, począwszy od pedału gazu, poprzez linkę z jej mocowaniem, aż do przepustnicy.
 • Poziom 11  
  lanzul napisał:
  1) Być może wysunęła się gumowa część mocująca (na wcisk) pancerz linki z oczka uchwytu we wsporniku pedałów (patrz zdjęcia w pliku zip)...


  Dzięki za doskonały materiał zdjęciowy. Sprawdzę całą linkę. Teraz wiem co i jak :).

  Pozdrawiam :)