Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha DSP-E390 podłączenie

toleto 21 Gru 2008 13:18 4181 3
  • #1 21 Gru 2008 13:18
    toleto
    Poziom 11  

Witam. Dziś zakupiłem procesor dźwięku Yamaha DSP-E390, i mam pytanie... gdyz on musi być podłączony do wzmacniacza, a ja mam go podłączonego do komutera, i moje pytanie brzmi: mam 3 wyjścia z tyłu, i czy moge podłączyć wszystko w taki sposób?? Pod Lewy-dałem skrzynie 2x120 watt a pod Prawy 2 kolumny po 45 watt każda?? Moge to tak podłączyć?? Czy grozi to tym ze cos sie popali w tym procesorze?? Bo z procesorem jeszcze nie miałem doczynienia więc pytam, czy moge to tak podłączyć
    Proszę o jakiekolwiek rozwiązania. Z góry dziękuje

0 3
  • #2 21 Gru 2008 14:02
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Polecam zapoznać się z instrukcją obsługi. http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/am/DSP-E390.pdf
    Wyjścia które pokazałeś, to są wyjścia do zasilania głośników surrosund, lewego tylnego, prawego tylnego i środkowego. Wewnątrz procesora są normalne wzmacniacze mocy, które muszą być odciążone zestawami głośnikowymi, podłączonymi zgodnie z zasadami sztuki i instrukcją obsługi.
    Procesor posiada wyjście na subwoofer aktywny, dlatego podłączanie subwoofera pasywnego z wykorzystaniem gniazd pokazanych na zdjęciu, nie ma racji bytu.

GM

0
  • #3 21 Gru 2008 15:53
    toleto
    Poziom 11  

No ale jeżeli podlącze sobie tak normalnie na te wyjścia te kolumny, to nic sie nie spali? Oczywiście bez przesady, nie będe głośno słuchał. Może to tak narazie być podłączone dopóki nie kupie wzmacniacza??

0
  • Pomocny post
    #4 21 Gru 2008 17:48
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli tylko będą spełniały warunek podany na obudowie procesora, to nic się urządzeniu nie stanie.

GM

0