Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa wyświetlacz w Renault Scenic 2002r

Jacko9 21 Dec 2008 13:45 5884 6
    Jacko9
    Level 15  
    Kumpel kupił Scenica 2002r z radiem M22DC280/62R i nie można go uruchomić.Na wyświetlaczu widać tylko zegar.Brak na wyświetlaczu informacji z radia.Po załączeniu słychać napęd CD a po naciśnięciu któregoś z przycisków pojedyncze sygnały,tak jakby trzeba było wbić kod. Padło radio albo wyświetlacz.Jest jeszcze jedna możliwość.Z tyłu radia są wtyczki ISO, zasilanie i głośniki.Są jeszcze dwa gniazda, żółte i niebieskie.I tu pytanko, jest tylko jedna wtyczka, żółta w żółtym gnieździe.Czy brak niebieskiej może być powodem braku połowy wyświetlacza?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    adrian1201
    Level 29  
    raczej nie powinno dzilac
    rob.plrtv
    Level 15  
    Radyjka w reno są kodowane ale w twoim przypadku,masz prawdopodobnie zablokowane po kolizji miałem kilka takich przypadków.
    Jacko9
    Level 15  
    Ale gdzie mam wbić ten kod jak na wyświetlaczu nic nie ma? Powinien wyskoczyć napis CODE a potem 0000.A na wyświetlaczu jest tylko godz.
    w.endriu
    Level 19  
    Miałem ostatnio dokładnie dwa razy taki przypadek,najszybciej jak można to sprawdź czy radio czy wyświetlacz ma defekt to w radiu zmienić eeprom na działanie bez kodu to philips i typowy zapis eepromu.Jeśli zmienię na chwile działanie radia bez kodu i w aucie w głośnikach pojawi się dźwięk to trzeba sie dobrać do sprawdzenia poprawnego podłączenie wyświetlacza jeśli nie zagra w głośnikach nic to wina zepsutego radia
    Jacko9
    Level 15  
    Czyli że jak będe miał sprawne radio np. zdemontowane z innego auta, po zapięciu powinien się pojawić na wyświetlaczu CODE.Jeśli nie to jest uszkodzony wyświetlacz.Nie daje mi spokoju to niebieskie gniazdo.Czy do radia podłączone są dwie wtyczki, niebieska i żółta czy tylko żółta.
    Jacko9
    Level 15  
    Zapodałem inne radio i jest wszystko ok.Czyli radio do naprawy lub recyklingu.Ale to już problem kumpla.