Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa wyświetlacz w Renault Scenic 2002r

Jacko9 21 Gru 2008 13:45 4234 6
  • #1 21 Gru 2008 13:45
    Jacko9
    Poziom 15  

Kumpel kupił Scenica 2002r z radiem M22DC280/62R i nie można go uruchomić.Na wyświetlaczu widać tylko zegar.Brak na wyświetlaczu informacji z radia.Po załączeniu słychać napęd CD a po naciśnięciu któregoś z przycisków pojedyncze sygnały,tak jakby trzeba było wbić kod. Padło radio albo wyświetlacz.Jest jeszcze jedna możliwość.Z tyłu radia są wtyczki ISO, zasilanie i głośniki.Są jeszcze dwa gniazda, żółte i niebieskie.I tu pytanko, jest tylko jedna wtyczka, żółta w żółtym gnieździe.Czy brak niebieskiej może być powodem braku połowy wyświetlacza?

• #2 21 Gru 2008 14:32
    adrian1201
    Poziom 29  

raczej nie powinno dzilac

• #3 21 Gru 2008 15:22
    rob.plrtv
    Poziom 15  

Radyjka w reno są kodowane ale w twoim przypadku,masz prawdopodobnie zablokowane po kolizji miałem kilka takich przypadków.

• #4 21 Gru 2008 15:44
    Jacko9
    Poziom 15  

Ale gdzie mam wbić ten kod jak na wyświetlaczu nic nie ma? Powinien wyskoczyć napis CODE a potem 0000.A na wyświetlaczu jest tylko godz.

• #5 21 Gru 2008 19:17
    w.endriu
    Poziom 19  

Miałem ostatnio dokładnie dwa razy taki przypadek,najszybciej jak można to sprawdź czy radio czy wyświetlacz ma defekt to w radiu zmienić eeprom na działanie bez kodu to philips i typowy zapis eepromu.Jeśli zmienię na chwile działanie radia bez kodu i w aucie w głośnikach pojawi się dźwięk to trzeba sie dobrać do sprawdzenia poprawnego podłączenie wyświetlacza jeśli nie zagra w głośnikach nic to wina zepsutego radia

• #6 21 Gru 2008 20:12
    Jacko9
    Poziom 15  

Czyli że jak będe miał sprawne radio np. zdemontowane z innego auta, po zapięciu powinien się pojawić na wyświetlaczu CODE.Jeśli nie to jest uszkodzony wyświetlacz.Nie daje mi spokoju to niebieskie gniazdo.Czy do radia podłączone są dwie wtyczki, niebieska i żółta czy tylko żółta.

• #7 01 Mar 2009 15:48
    Jacko9
    Poziom 15  

Zapodałem inne radio i jest wszystko ok.Czyli radio do naprawy lub recyklingu.Ale to już problem kumpla.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME