Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spóźnia się zegar

26 Mar 2004 17:49 1735 9
  • Poziom 11  
    mam taki problem
    1.spóxnia sie strasznie zegar
    2. komputer się zacina, najczęściej przy winampie
  • Poziom 42  
    Sprawdzić baterie, wymienić gdy <2.5V
  • Poziom 30  
    jak wyżej, chociaż wydaje się , ze bateria litowa już jest podejrzana o wyczerpanie przy mniej więcej 2,8 do 2,9V, przynajmniej z tego, co wiem 8)
  • Poziom 11  
    wielkie dzieki ale czy bateria ma wpływ na zacięcie komp.
  • Poziom 15  
    Może - jeśli się zatrzymuje Real Time Clock to blaszak głupieje. Zmień baterię jeśli ma nawet 2,9V . Spotkałem sie z takim, któremu 3.1 było mało.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Na jakim chipsecie masz płyte główną??
    Jak na nforce2 to wina leży po jego stronie gdyż ten chipset ma wade zegara RTC. :(
    U mnie jednak ten błąd nie występuje:)
  • Poziom 31  
    tak?? dziwne bo mam nforce2 i jakoś nie mam najmniejszych problemów z zegarem a mam sporo urządzeń które wymagają synchro

bateria przedewszystkim
  • Poziom 11  
    Nie wiem jakich to płyt głównych (prócz nforce2) używacie, ale na moim kt133a bateria rozładowała się do granic - na mierniku widziałem kilka mili woltów, a komputer działał. Problem był jedynie przywyłączaniu, bo wtedy gubił ustawienia biosu jak też przestawiał zegar na "datę początkową" (najstarszą jaką da się ustawić).

To tak dla rozwinięcia tematu.
  • Poziom 11  
    Zbynia napisał:
    tak?? dziwne bo mam nforce2 i jakoś nie mam najmniejszych problemów z zegarem a mam sporo urządzeń które wymagają synchro

bateria przedewszystkim

chyba napisałem że u wszystkich ten błąd nie występuje np. u mnie nie go nie ma. więc się nie czepiaj bo nie wiesz co piszesz
  • Poziom 15  
    Panowie. Zauważcie, że większość płyt głównych "ruszy" bez baterii. Natomiast bateria o za niskim napięciu powoduje, że MB kontrolując stan tej baterii albo wyrzuci info przy odpaleniu i można to popchnąć F1 (resume) lub wogóle nie ruszy - jakby była uszkodzona. To może tłumaczyć zachowanie się MB u kolegi Newelk'a
    Pozdrawiam