Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VGA-TV- i tak wkoło

28 Paź 2002 23:16 5468 16
  • Poziom 10  
    :arrow: zrobiłem tą przekładke złożyłem kabel, zastosowałem się do przepisu z chipa...problem w tym że obraz jest (w kolorze) tylko pływa w dół.Najlepsze jest to że jak włącze tryb monitora to na tv mam obraz lepszy niż ten który miałem uzyskać... problem w tym że jest mono zniekształcony...

Prosze o pomoc w tej sprawie
  • Poziom 11  
    witam cię niestety nieznam przyczyny,ale jeslity juz coś wiesz na ten temat i juz wiesz jak to zrobić to prosiłbym cie o w jaki sposub to zrobić aby boraz nie uciekał mi, mam ten sam problem co ty złorzyłem przejsciówkę vga na tv i tez mi obraz pływa na wkranie
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam po zrobieniu przejsciówki też miałem to samo obraz mi schodził na dno tv,oczywiscie porzyczyłem od kumpla karte inną niż miałem i miałem podobnie potem zrobiłem zamianke z kumplem na riva tnt 2 m 64 32 mb i odrazu po podłonczeniu przejsciówki poczułem ulge bo miałem obraz na tv idealny jak na orginalnych wyjsciach w kartach grafiki .więc moim zdaniem nie karzda przejsciówka wspułpracuje z przejsciówką vga na tv(euro)

pozdrawiam:) haapy w 100 %
  • Specjalista Automatyk
    soczysty napisał:
    witam po zrobieniu przejsciówki też miałem to samo obraz mi schodził na dno tv,oczywiscie porzyczyłem od kumpla karte inną niż miałem i miałem podobnie potem zrobiłem zamianke z kumplem na riva tnt 2 m 64 32 mb i odrazu po podłonczeniu przejsciówki poczułem ulge bo miałem obraz na tv idealny jak na orginalnych wyjsciach w kartach grafiki .więc moim zdaniem nie karzda przejsciówka wspułpracuje z przejsciówką vga na tv(euro)

pozdrawiam:) haapy w 100 %

Czy mógł byś jaśniej wyjaśnić jak ci się udało, ostatecznie jaką kartę miałeś?
    Jakie ustawienia karty zmieniałeś?
    Wykorzystywałeś soft fabryczny karty, czy inny?
    Jeżeli inny to jaki?
    Fajnie by było jak byś opisał całą procedurę, łącznie ze zrzutami ekranów ustawień karty i umieścił na tym forum.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam w tej hwili posiadam kartę riva nividja tnt 2 m 64 32 mb poprzednią karte jaką miałem i na jakiej niemogłem przenieść obrazu na tv to nividja wanta 32 mb
    Oczywiście gdy miałem ustawiąną orginalną rozdzielczość na 800 600 i stosowałem się do instrukcji ustawienia power strip którą sciągłem razem z schematem ze stronki elektroda ..........www.elektroda.pl/download/dwpl.php?file=dla_kompa/vga2tv/vga2tv.pdf .............niestety nadal niemiałem danego obrazu na tv . natomiast po zmianiewe w właściwościach ekranu i ustawieńiu rozdzielczości 640 480 i potem w ustawieniach w programie power strip (zmiana trybu wyświetlania) i ustawienia częstotliwości na 15,625 khz jak w opisie i zatwierdzeniu zmian obraz na monitorze mi zgasł a natomiast na tv się wkoncu ukazał .( wydaje mi się że przejściówka vga na tv (euro) niedziała na wszystkich kartach grafiki ja swoją przejściówkę sprawdzałem 3 kartach grafiki i tylko na jednej mi chodzi :]
  • Poziom 11  
    pposzukujacy konwertera udajcie sie najlepiiej na forum konwerter vga na TV scart
  • Poziom 14  
    ja posiadam karte riva tnt 2 m 64 32 mb i przejsciuwke na 74hc86 i po podlaczeniu i skonfigutrowaniu power strip mam plywajace pasy z obrazem wiec skoro komus chodzi na takiej karcie moglby to opisac albo rzuc jakis lepszy program od powerstripa
  • Poziom 11  
    witam a powiec mi na jakiej rozdzielce włanczałeś bo ja jak włanczałem na orginalnej tej co miała niby być 720x576 to mi też tak pasy shodziły dopiero jak ustawiłem na 640x480 wtedy miałem obraz gicio a i przy ogladaniu filmów morzesz tylko oglądać przez program vplayer
  • Poziom 14  
    ok... a ja w power stripie mam tylko ta wersje monitora 720x576 50hz pal innych na pala nie mam masz jaka masz wersje power stripa ?
  • Poziom 14  
    re jesli moglbys to podaj dokladna nazwe tego monitora
  • Poziom 13  
    Panowie.....jeśli latają wam pasy, to znaczy, że nie ma synchronizacji. Też miałem taki problem. Mam Rive TNT2 32MB, w której nie ma +5V na pinie 9, jak to pisze na schematach. Stąd był problem z synchronizacją i lataniem obrazu. Po zasileniu układu z zewnątrz (5 V z kompa to nie problem), obraz jest żyletka. Zakłócenia robi mi również kablówka, więc muszę wyciągać antenę. Wszystko robiłem zgodnie ze stoną chipa.
    Aha...z ucinaniem obrazu przez odtwarzacze, poradziłem sobie w ten sposób, że najpierw puszczam jakiś film np. mediaplayerem, robię pauze, następnie film który chcę oglądać puszczam innym playerem (ja używam allplayera lub bestplayera). Obraz wtedy jest dobry, tzn. cały. Następnie zamykamy mediaplayera (nie jest to wymagane, ale może obciążać dodatkowo procesor) i......oglądamy film :-))
  • Poziom 17  
    Witam! Przeczytałem wszystkie Posty dotyczące Konvertera "Vga To TV"
    mam taki konwerter dostałem za free od goscia ktory stwierdził ,ze to nie dla niego.Podłaczyłem i skofigurowałem wg. Instrukcji "Chip'a" i na telewizorze zamiast kanalow TVP1/TVP2,itd po mału przesuwa się obraz z kompa a jak daje na AV tak skacze
    ze mam tylko kolorwe linie,stwierdziłem po przeczytaniu,ze cos z synchronizjaca odłaczylem 9PIN z VGA i dałem zasilanie z zewnątrz uruchamiam i dalej to samo,czyli w karcie jest napiecie 5V ,bo wczesniej było tak jak po podpieciu zasilania z zew. mam Rive TNT2.Probowałem zmienic rozdzielczosc na 640x420 ale dalej nic,skacze jak na 720x576 50Hz PAL ,wiec nie mam juz sił,proszę Was tych co mają rive TNT2 czy rozwiązali problem z tym konwerterem.Chce dodac ,ze dwalem Przeplot i to nic nie daje:( Czekam na wasze wypowiedzi .Z GOry Dziękuje!
  • Poziom 10  
    ten konwerter laczy sygnał w jeden zespolony, ja natimiast potrzebuje takie cos:) albo najpierw wprowadzenie:)
    buduje projektor, na bazie matrycy z aparatu i zeby obraz na matrycy był wyswietlany poprawnie trzeba na uklad podac 3 sygnały
    synchro v h
    color
    video
    jak teraz wydzielic te sygnały??
    szukałem juz chyba wszedzie, znalazłem konwertery z VGA na TV i z TV na te wlasnie 3 sygnały, ale wydaje mi sie ze mozna to zrobic jednym ukladem.

i moje drugie pytanie, czy mozna wziac sygnały z wyjscia VGA i podlaczyc je odpowiednio do matrycy LCD?? cały czas mowa o matrycy z olympusa c-1
  • Moderator Samochody
    1) color - chrominance
    video - luminance
    hsync/vsync - z tym będzie problem

Poza tym nie wiesz jakie mają być parametry tego sygnału, jaka rozdzielczość, jakie odświerzanie (pixel clock).

2) nie
  • Poziom 10  
    A ja mam HP nx7400 bez TV-OUT tylko wyjście VGA, czy będzie to działać?