Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o notebookach firmy ASUS

WRB 21 Gru 2008 15:41 5699 15
  • #1 21 Gru 2008 15:41
    WRB
    Poziom 9  

Co sądzicie o notebookach firmy ASUS ?

0 15
  • #2 21 Gru 2008 16:51
    Krzyq
    Poziom 22  

WRB napisał:

Nie miałem z nimi większych problemów.
    Znajomi posiadają ASUSiki i w okresie pogwarancyjnym nadal nie było źle.

Serwis/pomoc techniczna on-line w porządku.

Wygląd - elegancki jak PAvilon HP. W odróżnieniu od DELLi, w których po wydaniu 3tyś zł otrzymujesz komputer w niedopasowanym i taniej jakości plastikowym kadłubku.

Dobre firmowe oprogramowanie dodatkowe , np. ukrywanie danych, pełne kasowanie danych, smartLogon - w modelach z kamerą zastępuje skaner linii papilarnych.

0
  • #3 21 Gru 2008 17:20
    Deiwid
    Poziom 21  

Krzyq napisał:
    WRB napisał:

Wygląd - elegancki jak PAvilon HP

Kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje.

Krzyq napisał:
    WRB napisał:

W odróżnieniu od DELLi, w których po wydaniu 3tyś zł otrzymujesz komputer w niedopasowanym i taniej jakości plastikowym kadłubku.

Ciekawe masz poglądy.
    Chyba nigdy nie widziałeś della z serii XPS albo Studio.

Wracając do tematu, są w miare tanie, jak na razie, i mało awaryjne, chociaż zdarzają się kwiatki.

Pozdrawiam

0
  • #4 21 Gru 2008 21:12
    artur00
    Poziom 25  

Asusy moim zdaniem są w porządku, warte polecenia.
    Mechaniczne spasowanie elementów bez zastrzeżeń, nic nie skrzypi, nic nie lata, matryca nie lata po pół roku jak w tanich FSC.
    Dodają trochę oprogramowania, większość mało przydatna.
    W zestawie z lapkiem często torba i mysz firmowa.
    Przez ostatnie pół roku miałem może z 10 sztuk na warsztacie, większość uszkodzona przez niewłaściwe użytkowanie.
    Mogą się pojawić problemy przy nowych lapkach tej firmy z instalacją niektórych sterowników jeżeli wybierzemy windowsa xp. Miałem ostatnio jakiegoś F5, nie dało rady sterowników do dzwięku zainstalować.
    Ogólnie warte polecenia.
    A i jeszcze serwis producenta, dość szybko wszystko przebiega, dobra pomoc telefoniczna.
    Nie polecam natomiast tanich FSC oraz nowych toshib. hp/compaq tylko droższe modele. Dell to samo.Toshiba to nie wiem gdzie tą fabrykę przeniosła ale tragiczne produkty ostatnio robią.

Jeżeli zastanawiałeś się nad asusem, to śmiało bierz, dobry pewny sprzęt.
    Pozdrawiam
    artur

0
  • #5 22 Gru 2008 00:05
    voytalo
    Poziom 25  

Dobra firma, dobre ceny, dobry serwis. Na pewno przewyższają FSC i Acery. pozdrawiam

0
  • #6 22 Gru 2008 00:10
    keseszel
    Poziom 26  

Mam Acera 5220 Nie mam większych uwag co do niego. Myślę, że kupiłbym go znowu. Dałem 1300 za 1,5G RAM, 80G dysk. Za Asusa dużo więcej bym musiał wyłożyć zapewne...

0
  • #7 22 Gru 2008 00:17
    voytalo
    Poziom 25  

Może teraz się trochę zmieniła sytuacja z acerami, ale mi zawsze będą się one kojarzyć z fatalnym wykonaniem, pękającą obudową i najbliższym serwisem w Czechach... zanim stamtąd wrócił mijało sporo czasu :/

0
  • #8 22 Gru 2008 01:21
    darekace
    Poziom 15  

Moze juz czas najwyzszy zauwazyc, ze nowe Acery to zupelnie inny sprzet niz te co byly kilka lat temu. Nie mozna oceniac nowych modeli na podstawie tego co bylo kilka lat temu. Acer ma najlepszy stosunek jakosc/cena dlatego sprzedaje najwiecej laptopow na swiecie, zaraz po HP i jest producentem nr.1 w Europie.

Pytan typu "Opinie o firmie X", "Czy firma X produkuje dobre laptopy?" bylo juz wiele. Odpowiedzi przerozne. Jeden zachwala firme HP a ktos inny bedzie odradzal bo sie nacial na jakas serie Pavilionow z psujacymi sie grafikami albo przegrzewajacymi sie procesorami. Tak samo jest z Asusami. Jak poczytasz sobie w internecie to rowniez zobaczysz ze zdania sa podzielone.

Krzyq napisał:

Acer/Medion to tania marka hipermarketowego sprzętu dla ludzi potrzebujących elektronicznej maszyny do pisania - skąd też wysoka pozycja w rankingach sprzedaży i nie ma jej co porównywać z HP czy ASUSami dedykowanymi dla bardziej wymagających użytkowników.

Porownywanie Acera do Mediona oraz Asusa do HP swiadczy raczej o nieznajomosci tematu. Piszesz , ze Medion ma wysokie miejsce w rankingu sprzedarzy? Marka Medion nie istnieje w rankingach bo sprzedaz jest znikoma. Ta firma dziala tez na innej zasadzie niz Acer, Dell czy HP. Piszesz ze Acery to elektroniczne maszyny do pisania??? A widziales jaki sprzet jest w ofercie tej firmy? Myslisz ze sprzedaja tylko Extense 5220 z Celeronem i grafika x3100? Kazda firma ma w ofercie tansze i drozsze laptopy. Nie kazdy potrzebuje laptopa do grania, dlatego firmy maja rozny asortyment. Dletego rowniez pojawily sie netbooki.

0
  • #9 22 Gru 2008 03:53
    Krzyq
    Poziom 22  

keseszel napisał:
    Mam Acera 5220 Nie mam większych uwag co do niego. Myślę, że kupiłbym go znowu. Dałem 1300 za 1,5G RAM, 80G dysk. Za Asusa dużo więcej bym musiał wyłożyć zapewne...

No jasne, ale mówimy o komputerach które mają większe możliwosci niż pierwszy lepszy palmtop za 500 zł. Poza tym za taką cenę kupisz prawdziwie mobilnego ASUSA Eee o znacznie lepszych parametrach.

Acer/Medion to tania marka hipermarketowego sprzętu dla ludzi potrzebujących elektronicznej maszyny do pisania - skąd też wysoka pozycja w rankingach sprzedaży i nie ma jej co porównywać z HP czy ASUSami dedykowanymi dla bardziej wymagających użytkowników. IBM/DELL to marki typowo biurowe. Z całego grona jeszcze nie ulokowało się MSI, które do tej pory produkowało np. dla Mediona i i całej taniej reszty okrojone płyty główne i tanie podzespoły, natomiast teraz próbuje odskoczyć od tych marek z własną nieznacznie lepszą produkcją.

Dodano po 20 [minuty]:

darekace napisał:
    Pytan typu "Opinie o firmie X", "Czy firma X produkuje dobre laptopy?" bylo juz wiele. Odpowiedzi przerozne. Jeden zachwala firme HP a ktos inny bedzie odradzal bo sie nacial na jakas serie Pavilionow z psujacymi sie grafikami albo przegrzewajacymi sie procesorami. Tak samo jest z Asusami. Jak poczytasz sobie w internecie to rowniez zobaczysz ze zdania sa podzielone.

Pytań było wiele i będzie nadal, i nie ma co robić oftopów z ciągiem postów o Acerach w tym temacie. Pytanie dotyczyło ASUSa. HP co prawda miało wpadkę z modelami serii DV6 które się przegrzewały, mieli też wpadkę z bateriami, DELL miał z zasilaczami i tak można bez końca. ASUS ma tutaj troszkę mniej głośnych wpadek. Co nie oznacza że ich nie ma.

Tematem dyskusji może być co najwyżej awaryjność komputerów, stopień obsługi i supportu oraz ogólne wrażenia. A z ASUSami nie jest w tej dziedzinie źle. Firma ostatnio otworzyła się frontem do klienta. Zmiany w globalnej gwarancji to sugerują (niegdysiejsze zapisy o niemożliwości wymiany podzespołów takich jak HDD procesor itp. zostały skasowane). W zasadzie wygląda na to że na upartego można wykonać 100% upgrade bez utraty gwarancji, o ile wykona to serwis/sprzedawca (ktoś z kwalifikacjami).

0
  • #10 22 Gru 2008 11:47
    artur00
    Poziom 25  

Krzyq napisał:
    IBM/DELL to marki typowo biurowe.

IBM nie produkuje laptopów to po pierwsze, a po drugie Dell biurowy ?
    Tak jak pisał wyżej Deiwid widziałeś XPS'a albo Studio ?
    Masz tu konfig XPS'a M173
    Intel Centrino 2 Duo - 2x2.5 GHz 64Bit 800Mhz FSB 6 MB cache
    4096 MB DDR2 667 Mhz
    400 GB 7200 rpm SATA-300 RAID
    17,1" WUXGA+ (1920x1200) - FULL HD ! 2 ms
    NVIDIA DUAL 2 x GEFORCE 8800MGTX SLI- 1024 MB GDDR3
    Nagrywarka BLU-RAY 2x
    Biurowy ?

0
  • #11 22 Gru 2008 15:39
    Krzyq
    Poziom 22  

artur00 napisał:
    Krzyq napisał:
    IBM/DELL to marki typowo biurowe.

IBM nie produkuje laptopów to po pierwsze, a po drugie Dell biurowy ?

Hmm myślałem że Lenovo to IBM ale skoro mówisz że nie to widać byłem w błędzie. Ciekawe jak zareagują w firmie kiedy im powiem że ich IBMy to nie IBM.

To że Fiat wypuścił na rynek Lineęnie nie oznacza że możemy mówić o uklasowieniu firmy obok Mercedesa.

Dell jak najbardziej jest biurowy. Bo tak branżowo jest ukierunkowana jest polityka firmy. Wyjątek potwierdza regułę i jakiś model na krzyż tego nie zmieni - bo i Acer, i Medion, i inne tego typu firmy też ma ją w swojej ofercie komputery o super parametrach, a mimo wszystko większość osób poważnie myślących o wydajnym sprzęcie wybiera inne marki niż te supermarketowe.

ASUS w tej dziedzinie stał ostatnio obok HP, jednak widać, że szybko ukierunkował się na mobilność i stara się oprócz laptopów rozwinąć prawdziwą definicję notebooka - o czym poświadczy choćby seria Eee. MSI szybko podchwyciło ten rynek. Pomimo że już JVC od kilku lat siedział w tej branży to obecnie głównie te 2 firmy dominują wśród prawdziwie mobilnych "notebooków".

0
  • #12 22 Gru 2008 18:33
    artur00
    Poziom 25  

Krzyq napisał:

Hmm myślałem że Lenovo to IBM ale skoro mówisz że nie to widać byłem w błędzie.

Nie wiem co myślałeś ale, nie pisałeś nic o lenovo, czy to może drobny szczegół lenovo a ibm ? Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy czy to ibm czy lenovo czy może electrolux to przynajmniej nie siej herezji pisząc że ibm robi biurowe laptopy.

Cytat:
    Ciekawe jak zareagują w firmie kiedy im powiem że ich IBMy to nie IBM.

Gdzie mogę zakupić nowego laptopa z logiem IBM ? Bo może ja czegoś nie wiem.
    ps kończymy chyba to wymianę zdań, bo autor postu chciał chyba innych informacji uzyskać.
    Wesołych Świąt.

0
  • #13 22 Gru 2008 18:36
    Jovik
    Poziom 15  

Wielu znajomych ma ASUSy i żaden z nich nie skarży się na nie. Laptopy nie mają lekko - od lat noszone na uczelnię oraz do zakładów przemysłowych, a i tak nie ma z nimi problemów. Uważam je za bardzo dobry wybór :)

0
  • #14 22 Gru 2008 20:52
    Krzyq
    Poziom 22  

Krzyq napisał:
    A z ASUSami nie jest w tej dziedzinie źle. Firma ostatnio otworzyła się frontem do klienta. Zmiany w globalnej gwarancji to sugerują (niegdysiejsze zapisy o niemożliwości wymiany podzespołów takich jak HDD procesor itp. zostały skasowane). W zasadzie wygląda na to że na upartego można wykonać 100% upgrade bez utraty gwarancji, o ile wykona to serwis/sprzedawca (ktoś z kwalifikacjami).

Po kontakcie z supportem ASUSa otrzymałem wyjaśnienia, że w nowo zakupionym sprzęcie na obecnej gwarancji (jest wspólna praktycznie dla wszystkich notebooków: standardowa) i w jej ramach własnoręcznie można wymieniać RAM, HDD, ODD (napędy CD/DVD). W instrukcji dodanej do notebooka są krótkie i ogólne informacje na temat wymiany podzespołów.

Do tego istnieje możliwość przedłużenia gwarancji notebooka.

Jeśli chodzi o support, może i każdemu czasem pomyłki się zdarzają ale widać że firma dba o klienta i utrzymuje kontakt na wysokim poziomie.

artur00 napisał:
    Gdzie mogę zakupić nowego laptopa z logiem IBM ? Bo może ja czegoś nie wiem.

Lenovo to chińska spółka-córka z grupy IBM, która przejęła dział PC i w roku 2005 zakończyli fuzję (http://www.pc.ibm.com/ww/announcement.html). Po zmianach w polityce IBM nie sygnuje ich, chociaż jeszcze w wielu sklepach możesz jeszcze dostać modele opatrzone słownym logiem. Dodatkowo możesz nabyć notebooki opatrzone certyfikatem u samego IBM. Zaletą Lenovo na naszym rynku może być otwarcie fabryki w Legnicy, chociaż nie wiem czy, aż tak bardzo - skoro pomimo Wrocławia, MSI nadal ma pewne kłopoty z utrzymaniem się na stateczną pozycję na rynku marek.

artur00 napisał:

Wesołych Świąt.

Wesołych Świąt.

0
  • #15 11 Sty 2009 20:09
    kbus
    Poziom 17  

Osobiście mam asusa a8nj i jestem 100% zadowolony, użytkuje już go 2 rok bateria trochę zaczęła siadać, latać klapa od matrycy, i padło nagrywanie CD-r w nagrywarce DVD, jednak odesłałem go do serwisu i wymienili w ciągu 4 dni roboczych na zupełnie nowego laptopa (ze starego został tylko dysk twardy i bateria [trzyma około 1h teraz]). Laptopa użytkuje stale i nie oszczędzam go, każdy sprzęt może się popsuć wiec jakość usług gwarancyjnych to znacząca cecha a w tej firmie jest na wysokim poziomie.

pozdrawiam
    kbus

0
  • #16 11 Sty 2009 20:17
    stachu121
    Poziom 19  

Ja mam ASUSA F3E AP364 i powiem wam tyle: Omijajcie szerokim łukiem grafike intel 965 zintegrowaną ledwo co się ciągnie a jak coś poważnego trzeba zrobić to szkoda gadać.
    Poza tym ogólnie polecam, procesor wydajny, szybki w miarę, ale jak pisałem wszystko w porządku poza tą nieszczęsną grafiką...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo