Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laguna 94. r. + alarmem INFERNO - szwankuje centralny zamek

gracus7 21 Dec 2008 17:34 2145 2
    gracus7
    Level 26  
    witam
    założyłem alarm INFERNO do renault laguny z 94 roku było to gdzieś około lipca. i do tej pory działał prawidłowo gdy nagle 2 dni temu zaczął szwankować centralny zamek. Raz reaguje na pilota a raz nie... Jak się okazało po wstępnych oględzinach alarm działa prawidłowo, podmiana sterownika nic nie zmieniła. Sterownik podaje impuls do zamknięcia i otwarcia jednak w 70 % zamek nie reaguje. Natomiast oryginalny pilot w kluczyku zamyka i otwiera za każdym razem. Przypadkiem zauważyłem że centralny reaguje prawidłowo po przez alarm za każdym razem gdy są otwarte którekolwiek drzwi, jak tylko je zamknę to znów robi się bałagan i zamek raz działa raz nie w w większości przypadków nie reaguje pomimo że alarm podaje mu prawidłowy impuls. Odłączyłem więc od alarmu linię czujników drzwi i o dziwo nic to nie zmieniło. wypiąłem więc czujnik krańcowy drzwi kierowcy i zwarłem wtyczkę zaizolowałem i teraz alarm działa prawidłowo jednak jest to rozwiązanie doraźne na kilka dni bo musze znaleźć przyczynę. Czy ktoś spotkał się z podobna sytuacją w Lagunie?
    Aha dodam że krańcówki są sprawne bo po otwarciu drzwi zapala się lampka i wszystko jest prawidłowo.
    User removed account
    User removed account  
    solecki.m
    Level 26  
    Święte słowa.
    Każdy sprawdza sygnały, krańcówki, itp., itd...
    W elektryce jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o masę.
    Tak jak z polityką i kasą.....