Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet GCO-DP-23-37- słabo grzeją kaloryfery

jarek slow 21 Gru 2008 18:19 2440 1
  • #1 21 Gru 2008 18:19
    jarek slow
    Poziom 15  

Witam! Posiadam kocioł dwufunkcyjny Termet GCO-DP-23-37 zamontowany 1999 roku. Do 2005 roku działał bez zarzutu, aż w końcu padł czujnik temperatury ntc. Nie miałem go gdzie kupić więc wezwałem serwisanta. Wymienił czujnik( przy okazjii nieźle skasował) i piec działał bez zarzutu całe lato i jesień aż do sezonu grzewczego. Wtedy po otwarciu zaworów obiegu CO zauważyłem, że podczas korzystania z ciepłej wody zaczynają grzać grzejniki i po zastawieniu wody dalej grzały. Dopiero wyłączenie i włączenie pieca zastawiało obieg CO. Na elektrodzie wyczytałem, że może być to wina zaworu RF-2. Poszukałem na necie i znalazłem sklep gdzie można kupić części do tego kotła (zakupiłem zestaw naprawczy RF2, komplet uszczelek i na zapas czujnik NTC o połowę tańszy od tego co wymienił serwisant). Po wymianie wszystko działało ok do jesieni tego roku. Teraz przedstawię mój problem. Podgrzewanie wody użytkowej działa bez zarzutu, natomiast jest problem z CO. Przedtem po załączeniu pieca po 10 minutach wszystkie grzejniki były gorące (jest ich 7 sztuk różnej mocy). Teraz szybko nagrzewają się kaloryfery najbliżej pieca, a do ostatnich ciepła woda nie może docisnąć. O zapowietrzeniu nie ma mowy( sprawdziłem). Jeśli zakrecę 1, 2 grzejnik od pieca to wtedy te ostatnie potrafią zrobić sie ciepłe lecz nie gorące. Filtr na powrocie czyściłem. Zauważyłem jeszcze, że rura wyj. z pieca jest gorąca, natomiast od powrotu tylko ciepła. Podejrzewam, że jest zbyt słaby obieg w instalacji CO, czyżby przytkany był zawór RF2 ? Pozdrawiam i liczę na pomocne wskazówki.
    PS. Ale się rozpisałem.

1 1
  • #2 31 Sty 2009 17:46
    jarek slow
    Poziom 15  

Remont zaworu RF-2 i czyszczenie nagrzewnicy usunęły mój problem.

1
  Szukaj w 5mln produktów