Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC w samochodzie?

26 Mar 2004 19:34 2205 16
  • Poziom 17  
    Cześć mam pytanie czy da sie uruchomić komputer PC z akumulatora samochodowego? samego kompa bez monitora.
    Chodzi mi o to żeby włożyć jakiegoś Pentium 133 - 166 do samochodu żeby odtwarzać mp3.
    Pozdrawiam

Temat oryginalny: "PC w samochjodzie???"
    CK
  • PCBway
  • Poziom 14  
    da sie tylko po co?popatrz radio +cd i mp3 razem jakies 350pln nie masz klopotow ze schowaniem pceta a wstrzasy i komp sam wiesz jaki bedzie efekt koncowy
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Używaj czasem SZUKAJ. Temat kilka razy omawiany na forum.
    Włożyć się da ale jeśli tylko do odtwarzania mp3 to sie nie opłaci, musisz robić zasilacz lub wpakować upsa do samochodu, a to zwiększa gabaryty i koszt.
    Z drugiej strony jak masz duzo kasy i chcesz się bawić to mozesz zrobić zasilacz, kupić VIA Epia, matryce LCD, dysk od laptopa, DVD, karte TV, karte SAT Wireless LAN, moduł GPS i co ci jeszcze do głowy przyjdzie. :twisted:

Cytat:
    da się tylko po co?popatrz radio +cd i mp3 razem jakies 350pln nie masz klopotow ze schowaniem pceta a wstrzasy i komp sam wiesz jaki bedzie efekt koncowy

Gdzie mozna kupić radia z mp3 za 350 zł :?: oczywiście codzi o pożądny sprzęt nie jakiś wynalazek typu "Medion" "Red Star" czy inne :D
  • Poziom 34  
    taki sprzęcik NOWY dostaniesz już poniżej 140zł
    nie wiem jakiej klasy sprzęcik Cię interesuje skoro PHILIPS i inne firmy sprzedają poniżej 350 i to nazywasz badziewiem :(

lepiej kupić najtańszy za 140 niż ładować kompa to samochodu , tyle wydasz na przystosowanie kompa do pracy
  • Poziom 14  
    Tylko mi chodzi o radio CD z mp3 a nie o Discmana z mp3. :D
  • Poziom 34  
    sorki, faktycznie, ale nie włożysz nowego kompa a i tak potrzebujesz wzmacniacz , więc radio z mp3 można kupić również używane
    ewentualnie radyjko samochodowe+wejście liniowe+discman
    PS wiem że troszkę naciągana teoria ;)

sam się zdziwiłem jak zobaczyłem w sklepie taki wynalazek za 250 ale nie jestem pewny co do mp3
  • Poziom 14  
    radio firmy!?Elta 69 Eu w Mediamarkt..4*22Wat odtwarza cd i cd z mp3 no i do tego oczywiscie radio..kupilem w Niemczech dwa miesiace temu..mysle ze u nas tez to jest mozliwe.
  • Poziom 17  
    Dobra to może inaczej. Jak zasilić z akumulatora samochodowego komputer AT (płyta, procek, ram, karta muzyczna, no i HDD ).
    Co potrzebuje? Jakie napięcia?
    Czy jest to do zrobienia małymi kosztami ?

Ps. jakbym miał te 350 zł to bym sie nie je.... w robienie czegoś takiego.

kaccc napisał:
    Używaj czasem SZUKAJ. Temat kilka razy omawiany na forum.

Możesz mi wskazać w którym miejscu? SZUKAŁEM i nieznalazłem jak bym znalazł to bym niezakładał nowego tematu.
    Z góry wielkie dzięki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Wg mnie najlatwiej i najtaniej kupujesz UPS-a z uwalonymi akumulatorami i podlaczasz do akumulatora i tyle
    koszta hmmmm-
    UPS- 50zł (ja takie widzialem na giełdzie)
    przerobka UPSa - jak masz jakies radiatory to minimalny koszt (radiatory po to zeby nam sie ups nie zgrzal w koncu producent przewiduje jego prace tylko na kilka-kilkanaście minut
    i to wszystko tylko że musisz miec jakies wzmocninie a to już inna bajka
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    zasilanie to najprostsza sprawa którą można załatwić w parę minut, jednak ciekawi mnie gdzie będzie zamontowany monitor i reszta sprzętu i jak wszystko będzie sterowane
    czy po odpaleniu samochodu będziesz otwierał bagażnik odpalał kompa i wszystko to dla posłuchania mp3
    po prostu jestem ciekawy

PS sorki że ciąglę męczę temat ale nie masz upsa, nie masz wzmacniacza samochodowego, nie wiem co z kompem i piszesz że nie masz kasy, jak to chcesz pogodzić
  • Poziom 17  
    Acula napisał:
    zasilanie to najprostsza sprawa którą można załatwić w parę minut, jednak ciekawi mnie gdzie będzie zamontowany monitor i reszta sprzętu i jak wszystko będzie sterowane
    czy po odpaleniu samochodu będziesz otwierał bagażnik odpalał kompa i wszystko to dla posłuchania mp3
    po prostu jestem ciekawy

PS sorki że ciąglę męczę temat ale nie masz upsa, nie masz wzmacniacza samochodowego, nie wiem co z kompem i piszesz że nie masz kasy, jak to chcesz pogodzić

Tak jak napisałem na samym początku, niechce monitora to ma być sprzęt tylko do odtwarzania mp3 (narazie :] ) poza tym komp może być w bagażniku a można od niego pociągnąć kable do sterowania (np. jakąś "uciętą" klawiaturke)
    To ma działać w ten sposób że jak już wszystko będzie grało (czyli komp będzie startował) wrzuce na niego garść mp3 + jakiegoś Dosowego mp3 playera który będzie startował razem z kompem (autoexec.bat) no i to chyba tyle
    Ps. jak piszesz że zasilanie to nie problem to może wrzucisz jakiś konkretny prosty i tani schemat :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    są tylko dwa wyjśca, albo musisz podłączyć przez przetwornicę na 220V zasilisz zasilacz co będzie stratą energii albo zaryzykujesz i zrobisz normalne stabilizatory i małe przetwornice to zasilania dysku jest identyczny schemat jak w przypadku cd, co do zasilania płyty głównej musisz zobaczyć jakie są napięcia na poszczególnych przewodach zasilających i zrobić to na stabilizatorach, dzięki temu zaoszczędzisz trochę energii ale ryzykujesz płytę,
    schematów jest wiele na elce, schemat przetworki wrzucę na maila żeby nie powielać (jak go poznam)
  • Poziom 17  
    hki napisał:
    jak chcecie schemat zasilacza to nie ma sprawy.
    zasilanie -5 i -12 nie jest konieczne (przynajmniej moja plyta chodzila bez niego) te +5V (orange) podlaczamy do pomarańczowego kabla we wtyczce do plyty. Musi ono się pojawic po kilku ms wiec dlatego zastosowany jest prosty opozniacz zalaczania stabilizatora 78L05.
    obydwa stabilizatory to 78L05
    i oczywiscie tranzystorek mocy na porzadnym radiatorze
    wszystko dziala jak nalezy, u mnie dysk pracowal dobrze tylko wieszal się na 5s przy zapalaniu silnika
    sory za jakosc rysunku
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=505
    narka

A wg. Ciebie ma szanse to działać? i Niezjarać mi płyty :)
  • Poziom 17  
    :roll: aha no tak email :) virus_lx(malpa)o2.pl albo virus666(malpa)poczta.onet.pl
    Z góry wielkie dzięki
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Kurcze, robicie problemy... Lukasz na przewodach od zasilacza normalnego gdzie zapodaje jakie napięcie, kupujesz odpowiednie rezystory czy transformatorek, jakiś kondensator do stabilizacji i gitarka.

A jak macie schematy jakieś co do tych rzeczy to byłbym wdzięczny ;)