Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 95 silnik 1.2 energy - problem z ogrzewaniem

enriqo 21 Gru 2008 21:03 10343 5
  • #1 21 Gru 2008 21:03
    enriqo
    Poziom 9  

Czy ktoś wie jak odpowietrzyć nagrzewnicę w Clio, podobno na wężu do nagrzewenicy powinien znajdować się jakiś zawór czy korek, niestety w moim modelu nie ma nic takiego.
    Proszę o radę w jaki sposób odpowietrzyć nagrzewnicę, za co z góry serdecznie dziękuję.

0 5
  • #2 21 Gru 2008 22:00
    bombel1985
    Poziom 12  

musi być a z kąd wiesz ze nagrzewnica jest zapowietrzona napisz coś wiecej na ten temat bo nie wiadomo co sie dzieje

0
  • #3 21 Gru 2008 22:21
    enriqo
    Poziom 9  

Wymieniałem termostat i po wymianie zaczęły się problemy - nie grzeje ogrzewanie, dodam tylko, że poziom płynu w zbiorniku i temperatura jest OK!!
    natomiast jak zaciskam węże przy nagrzewnicy to jeden z nich tłoczy płyn do zbiornika, a drugi wyraźnie przepycha powietrze, co prawda w małych ilościach i podejrzewam zapowietrzenie, moze jestem w błędzie?

0
  • #4 29 Gru 2008 11:47
    Lex737
    Poziom 9  

Ja też mam clio i u mnie jest problemem że ktoś wstawił nową chłodnice i auto sie nie umi zagrzać. Czy jak jedziesz czy auto ci się szybko nagrzewa czy dopiero po 10km temperatura jest normalna??

0
  • #5 29 Gru 2008 11:57
    KZ
    Poziom 20  

ja miałem też Clio i nie raz zwalałem płyn z układu i odpowietrzałem go w następujący sposób:
    płynu do pełna w zbiorniczku wyrównawczym
    nie zakrencamy korka na zbiorniczku
    ogrzewania na full w kabinie
    odpalamy silnik
    czekamy aż się otworzy termostat (powinno ubyć płynu w zbiorniczku)
    instalacja odpowietrzona
    chyba że masz zamuloną nagrzewnice to będzie problem....

3
  • #6 07 Wrz 2010 19:50
    enriqo
    Poziom 9  

bardzo dziękuję za pomoc, temat zakończony.

0