Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyl z izolacją wejść? Przystawka izolująca?

21 Gru 2008 21:15 974 4
  • Poziom 15  
    Witam kolegów.
    Mam pytanko, czy istnieje jakaś przystawka izolująca wejścia od siebie i od masy?
    Nabyłem na szybko do warsztatu NDN620 i kicha. Nie zapne do podwójnej przetwornicy bo napięcia między masami to ok 60V, no i włączac muszę do gniazda bez bolca bo różnicówke bije. Czyżbum musiał wymienić oscyla na inny? A jeśli tak to co proponujecie.
    Pozdrawiam.
  • Tektronix
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z tego co wiem nie ma takich przystawek.
    Na pewno musisz miec transformator separujący 230V/230V - cud że jeszcze nie puściłeś z dymem kompa.
  • Tektronix
  • Poziom 20  
    Możliwe to jest za pośrednictwem sondy różnicowej, tyle że to tanie nie jest.

Używam jej do badań zasilaczy impulsowych zwłaszcza po stronie pierwotnej - jeden kanał,a drugi kanał już bezpośrednio po stronie wtórnej.

Jak by co to rubens popraw mnie.
  • Poziom 15  
    Acha, tylko te sondy są w cenie nowego oscyla. A jaki oscyloskop ma izolowane wejścia, o ile taki wogóle istnieje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Generalnie sposobów na wykonanie bezpiecznego pomiaru jest kilka.
    1. podstawa to układ podłączony przez trafo 230/230V
    2. użycie sondy różnicowej ( około 1200 pln)
    3.sonda transformatorowa o przekładni 1:1 ( pojawia się problem impedancji , wpływu sondy na "badany" obiekt) - nie nadaje się do pomiaru składowej stałej
    3.sonda transformatorowo - hallotronowa ( nie ma problemu ze składową stałą) najczęściej są to tzw sondy prądowe
    4.wykonanie samemu przystawki A/D, opto, D/A ( z własnym zasilaniem)
    5.kupno oscyloskopu z izolowanymi wejściami, np. seria THS

Oczywiście ATPAW ma rację - nie podawałem tego przykładu ze względu na cenę sond w st. do wartości oscyloskopu