Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pistolet do piaskowania - zapotrzebowanie powietrza.

21 Gru 2008 21:31 24969 18
  • Poziom 13  
    Pistolet do piaskowania - zapotrzebowanie powietrza.
    Witam, zastanawiam się nad zakupem takiego pistoletu. Zapotrzebowania powietrza wynosi 300l/min jakie jest minimalne zapotrzebowanie aby pistolet "działał". To co podaje producent to trochę dużo...
  • Moderator Samochody
    To wcale nie jest dużo, np mój klucz pneumatyczny zużywa średnio około 500l/min.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Jakiego kruszywa używasz? Piasek budowlany może być, jeśli tak to jakiej frakcji?
  • Poziom 34  
    Wprawdzie nie piaskuje ale czasem maluje ale poleciłbym kupić kompresor większy. Trochę to wkurzające porobisz trochę i musisz poczekać na kompresor :/
  • Poziom 13  
    W temacie chodzi mi o pistolet a nie o kompresor. Słyszeliście coś na temat wyżarzania piasku? Ponoć powoduje to pękanie ziaren a co za tym idzie uzyskuje się drobniejsze kruszywo.
  • Poziom 10  
    Czy jest Pan zadowolony z tego pistoletu? Też myśle o kupnie takowego.
    P.S.
    o ile się nie myle nie wolno piaskować żwirem (co nie zmienia faktu ze wszyscy nim piaskują :) )
  • Poziom 13  
    Coś małego można tym wypiaskować i tyle.
  • Poziom 10  
    witam:) niech kolega zwiekszy zbiornik powietrza na 200litrow lub wiekszy to kazde narzedzie pneumatyczne da rade bez znacznych wahan cisnienia

Dodano po 12 [minuty]:

a jako magazyn powietrza mozna uzyc starego bojlera lub zbiornik hydroforu-koszt niewielki z cena duzego kompresora
  • Poziom 13  
    mechanik1231 napisał:
    a jako magazyn powietrza mozna uzyc starego bojlera lub zbiornik hydroforu-koszt niewielki z cena duzego kompresora

Ciekawe kto będzie odpowiedzialny za to jak taki "stary bojler" wybuchnie komuś w garażu... Poza tym co da zwiększenie zbiornika jak mam sprężarkę o małej wydajności? Taki zbiornik będzie godzinami nabijać.
  • Poziom 10  
    zgodze sie z wydajnoscia sprezarki, ale bez magazynu powietrza to sprezarka ora cały czas. Mam prywatnie kompresor 2 tłokowy produkcji radzieckiej:) i zbiornik 800 litrów ze starego hydroforu-jest bezpieczny bo do 7 barów nabijam a pozatym cisnienie robocze w narzedziach pneumatycznych to max.6,3 bara tylko silniki pneumatyczne to 7 barów.
  • Poziom 10  
    TAK-ale jak nabije to pracujesz juz dłuzszy czs i niesłyszysz jak kompresor bije:)
  • Poziom 10  
    to dobre rozwiazanie-bo im mniej pod nogami przewodów tym lepiej, najwazniejsze aby przekrój był odpowiedni- bo niechodzi o to aby cisnienie było wyższe od zalecanego tylko duzy przepływ-srednica przewodów.
  • Poziom 10  
    A powiedzcie mi jaki musi być stosunek ciśnienia wytworzonego przez sprężarke do dyszy?
    pistolet sobie podarowałem (miałem okazje podpatrzeć jak się spisuje i rzeczywiscie jest to praktyczne do małych przedmiotów i tylko wtedy jak masz dosyć duży zapas czasu), teraz myślę o sprężarce łopatkowej firmy Mattei (słyszeliście coś o tej firmie?) AC 7 L
    7,5 Moc silnika (kw)
    8 ciśnienie (bar)
    1,38 wydajność (m3/min)
    myślę o wężu o średnicy ok 16 mm i teraz jaka dysza, aby był ten efekt piaskowania, czy 4 starczy, a moze nawet mniejsza?
    Z góry dziękuję za odpowiedź