Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problemy Google Street View w Japonii

treker 21 Dec 2008 21:38 1103 0
 • Problemy Google Street View w Japonii

  Street View to bezpłatna usługa on-line Google umożliwiająca przeglądanie ulic z punktu widzenia pieszego z panoramicznym widokiem obiektów, takich jak stojące samochody czy wirtualnego spacerowania z możliwością obracania i powiększania. Usługa ruszyła w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych, w sierpniu poszerzona została o kolejnych dwanaście głównych miast Japonii oraz sześć miast we Francji w październiku. Budzi przy tym jednak wątpliwości jeśli chodzi o prywatność mieszkańców.

  Grupa japońskich dziennikarzy, profesorów i adwokatów skierowała do miejscowego oddziału Google żądanie zaprzestania funkcjonowania usługi na terenie kraju. Zarzucają, że narusza ona w znaczącym stopniu prywatność obywateli. Obszary mieszkalne i drogi są fotografowane bez zgody ich właścicieli i osób je zamieszkujących. Dzięki temu dotarcie do prywatnych informacji na temat mieszkańców jest niezwykle proste i możliwe praktycznie dla każdego poprzez Internet.

  Władze Tokyo i Osaki zwróciły się do rządu w sprawie podjęcia stosownych działań w sprawie zaprzestania działania usługi. W odpowiedzi na zarzuty, Google zdeklarowało, że będzie usuwać na żądanie wszystkie obrazy budzące wątpliwości. Ważny element w sprawie stanowi także ostrzejsze aniżeli w USA prawo odnośnie ochrony prywatności przestrzeni publicznych.

  Źródło: dobreprogramy.pl

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  treker
  Level 25  
  Offline 
  treker wrote 969 posts with rating 247, helped 31 times. Live in city Gdynia. Been with us since 2006 year.