Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark e232 - nie rozpoznano urządzenia

21 Gru 2008 22:44 3842 8
  • Poziom 2  
    witajcie, mam problem z podłączeniem drukarki LEXMARK e232
    drukarka była wcześniej sprawna a, cała sytuacja wyglądała tak:

kiedy chciałem wydrukować pliki moja drukarka w ogóle nie reagowała, sprawdziłem w panelu w drukarkach a ona była ustawiona w trybie off-line? poza tym po odłączeniu i ponownym podłaczeniu kabla wyskoczył komunikat "nie rozpoznano urządzenia USB" ? drukarkę sprawdziłem na 2 laptopach i komputerze stacjonarnym i na 3 kablach i wciąż to samo, na dodatek po podłączeniu kabla w laptopach przestaje działać panel dotykowy, a w stacjonarnym myszka podłączona pod usb

to jest jakieś chore... POMOCY excl.gif
  • Poziom 18  
    a strone demo z drukarki ci drukuje
  • Poziom 20  
    moze nie ten sterownik poszukaj jakiegos innego jakis czas temu sie natknąłem na komplet ster do lexmarka zajmowal 25 Mb i rozwiązywał wiele problemów zacznij od strony lexmarka
  • Poziom 2  
    a wiec tak drukarka z guzika drukuje test a sterowniki sciagnąłem i nic.
  • Spec od drukarek
    Sprawdź na innym kablu.

Dodano po 25 [sekundy]:

No tak kabel sprawdzales :)

Dodano po 1 [minuty]:

Spróbuj poprawić luty na porcie USB, ew. przelutować z innego urządzenia.
  • Poziom 1  
    Coś z tymi drukarkami się dzieje. Ja miałem podobny przypadek dwa lata temu. Drukarka była na gwarancji więc mi ją wymieniono.
  • Poziom 28  
    mocus Rozwiązałeś sprawe z drukarką? Mam podobne jeśli nie te same objawy.
    Jest tam taka pamięć AT88SC coś mi się wydaje że to ona bruździ. Może ktoś załatwić wsad do niej?
  • Poziom 9  
    Posiadam dokładnie taki sam problem z tą właśnie drukarką Lexmarka.

Pojawił się on jednak wraz ze zmianą rodzaju podłączenia. Wcześniej drukarka była podłączona do stacjonarnego przez LPT i chodziła. Teraz do laptopa próbuje ją podłączyć przez USB i wyskakuje właśnie błąd, że "nie rozpoznano urządzenia". Po podłączeniu do stacjonarnego przez USB na którym wcześniej pracowała na LPT też nic daje..

Sterowniki próbowałem już do tej konkretnej drukarki, uniwersalne od Lexmarka i nic.
    Teoretycznie drukarkę zainstalowało, jest GOTOWE, ale przy próbie wydruku pojawia się OFFLINE i koniec :/

Z gwarancją już nie da rady bo drukarka była kupiona ładne kilka lat temu..
    Czy wam udało się rozwiązać ten problem?
  • Poziom 9  
    Tak u mnie to samo. Działała na usb i lpt i nie działa. Po prostu, nikt nic nie grzebał. Windows 7 32 bit.