Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przybywa wody w piecu Termocompact VCW PL 280 EUH z 96r

21 Gru 2008 23:00 3101 12
  • Poziom 2  
    W moim Vaillancie typ jw zaczął puszczać zawór bezpieczeństwa przy wzroście ciśnienia do ok 3 bar - czyli prawidłowo. Aby nie dopuścić do przekroczenia ciśnienia 2 bar sam spuszczałem wodę z pieca przez zaworek spustowy, po uprzednim odcięciu układu CO. Po ok godzinie pracy pieca sytuacja się powtarzała - po nagrzaniu się wody do ok 40 st ciśnienie wrastało do ponad 2 bar. Wezwany serwisant stwierdził dwie możliwe przyczyny: uszkodzony płytowy wymiennik ciepła lub naczynie wzbiorcze, ze wskazaniem na naczynie. Wymienił przy okazji wentylek w naczyniu wzbiorczym, napompował powietrza do 1 bara i po godzinie pracy kotła ciśnienie znów przekroczyło 2 bary. Myślę, że jeśli naczynie wzbiorcze byłoby nieszczelne to po wykręceniu zaworka powinna lecieć z niego woda (dzisiaj też wyjąłem zaworek - wyleciało samo powietrze).
    Zauważyłem, że po spuszczeniu wody z pieca (odcięte zawory od CO) woda nadal kapała - czekałem przez ok 1 godz; także mimo zamknięcia zaworu doprowadzającego wodę z sieci do pieca. Nadmieniam, że dziennie spuszczam z pieca ponad 1 l wody. W układzie CO wody nie ubywa, gdyż 2 tygodnie temu odpowietrzałem kaloryfery i dzisiaj je sprawdzałem.
    Czy można z całą pewnością określić przyczynę takiego stanu ?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    No to wymiennik, chyba, że zaworek do napełniania nie trzyma i wciąż dopuszcza wody.
  • Poziom 12  
    a gdy kocioł nie pracuje też wody przybywa. jeśli tak to zgadzam się z kolegą wymiennik lub zawór dopuszczający
    pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    .... i w taki oto sposób zepsułeś zabezpieczenie kotła i instalacji.
    Uzupełnij (prawidłowo) ciśnienie w naczyniu przeponowym
  • Poziom 10  
    Witam, mam kocioł dwufunkcyjny ariston i mam podobny problem tyle że nie mam ciepłej wody ponieważ musiałem odciąć jej dopływ , c.o. działa bez zarzutu . U mnie woda przybywała w gwałtownym tempie , fachowcy orzekli że pęknął wymiennik ciepła .
  • Poziom 10  
    Dziś dzwoniłem do serwisu aristona , serwisant pytał mnie kto mi takich rzeczy naopowiadał że to wina wymiennika ciepła itd. Jestem ciekaw jak się skończy ta sprawa... Po wszystkim napisze co i jak , być może ktoś skorzysta.

• Moderator na urlopie...
    Wymiennik płytowy, lub zawór dopuszczający wodę do instalacji grzewczej. To jedyna droga na dojście "nowej" wody.
  • Poziom 10  
    Jednak wymiennik ciepła ; koszt wymiennika 700zł + 200zł robocizna.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jeśli w twoim kotle masz wymiennik płytowy to jego koszt to 373,82 zł netto (nr kat. 065034)
  • Poziom 12  
    Witam.Temat przewija się stosunkowo długo.Zgodnie z sugestiami kolegów:przepuszcza zawór dobijania wody-można go zablokować
    i wtedy poobserwować.Jest to zawór poza kotłem/obcy/Jeżeli po zablokowaniu nadal rośnie ciśnienie-wymiana wymiennika nr.katal.podany powyżej-jest to zamiennik do tych modeli-
    Oczywiście standartowo pamiętajmy o ciśnieniu w naczyniu/ok.0,75b/
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    U mnie jest bitermiczny czy coś takiego,w każdym razie nie płytowy,zaworek dobijający jest dobry.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Po wymianie zaworu doprowadzającego wodę z sieci do pieca ( i przy okazji przeróbce przez hydraulika na wężyk i 2 zawory) - wody w piecu nie przybywa.
    Dziękuję wszystkim forumikom za podpowiedzi.