Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diamond SX-200 - prośba o poradę

21 Gru 2008 23:52 2143 1
  • Poziom 9  
    Szukam dobrego reflektometru głownie do strojenia instalacji radiowych na pasmo 11 m.

Czy np taki diamond sx-200 polecany na elektrodzie jest dostatecznie dokładny i jednoczesnie wart swojej ceny (240 zł) czy moze wystarczy SWR1180KA Sunkera? Górny limit cenowy to dla mnie 300 zł

Jak sie ma przykładowo do takiego Diamonda sx-200 swr-miarka w Lincolnie? Warto inwestować w dodatkowy aparat mając to radio?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    tmk0 napisał:
    Szukam dobrego reflektometru głownie do strojenia instalacji radiowych na pasmo 11 m.

Dla pasma 27MHz możesz kupić prawie każdy reflektometr działający na KF-y.
    Jeżeli chcesz tylko dokonać pomiaru jednej lub dwóch anten , to wydawanie pieniążków jest bez sensu.

Natomiast jeżeli chcesz mieć "dobry" reflektometr , to zakup "diamond sx-200" jest słusznym wydatkiem.

Co prawda to prawda , ale w Firmie Avanti , ja osobiście NIE zakupiłbym jakiegokolwiek sprzętu. Są drodzy i Bardzo źli (a wręcz chamscy) w samej obsłudze klienta i w ogóle NIE kompetentni w zagadnieniach radiotechniki. Może to wyglądać na anty-reklamę Avanti , ale po paru wizytach w tym sklepie odczuwałem taką właśnie tam panującą "atmosferę" .

Pamiętaj tylko , że proste i tanie reflektometry , sprzedawane w hurtowniach i sklepach z zaznaczeniem "tylko dla CB", są to (prawie w 50%) atrapy tych urządzeń, z błędem pomiaru od około 15% do 50%. :cry:
    Przy zakupie własnego reflektometru w jednej z hurtowni w Warszawie , miałem sposobność (znajomy sprzedawca krótkofalowiec) wybrania z około 25 sztuk . I tylko jeden (słownie: jeden) nadawał się do mierzenia. Reszta pokazywała "co chciała". Wstępnego pomiaru robiłem z własnym radiotelefonem i sztucznym obciążeniem 50Ω.

Pozdrawiam.