Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zły obraz HP laserJet1100

ArekS 26 Mar 2004 20:30 5171 49
  • #1 26 Mar 2004 20:30
    ArekS
    Poziom 16  

Mam drukarkę HP LJ 1100.
    Zaczął pojawiać się zły obraz na wydruku.
    Po wymianie kardridża na nowy jest to samo.
    Problem jest taki że : obraz jest tak jakby nieostry-blady, brakuje kontrastu, powierzchnie czarne nie są czarne, nie są jednolicie czarne.
    Co ciekawe czasami zaczyna dobrze a potem nagle źle - jakby brakowało tonera, a jest nowy. Może ktoś ma jakieś sugestie ?
    Byłbym wdzięczny.

0 29
  • #2 26 Mar 2004 22:42
    gugus
    Poziom 15  

Witam. Lustra w układzie lasera są czyste ? nie ma na nich kurzu ?

0
  • #3 27 Mar 2004 00:35
    dziubann
    Poziom 13  

zobacz na styki hv na wkladzie i na druciki ktore do nich podchodza w drukarce - w tym modelu czesto brakuje poprawnego styku miedzy drukarka i wkladem - stawiam na to

0
  • #4 27 Mar 2004 09:40
    printers
    Poziom 15  

Z twojego opisu wygląda na to że padł ci laser. HP mówi na to RG5-4570.

0
  • #5 27 Mar 2004 14:13
    Jac
    Poziom 12  

Miałem to samo w 6L blady nie wyrażny wydruk, wymienilem laser i jest OK

0
  • #6 29 Mar 2004 08:36
    ArekS
    Poziom 16  

Lustra oraz całą optykę lasera czyściłem. Sprawdzę jeszcze te styki z kardridżem, bo tam niekontakty już występowały czasem. Jak nie to jednak laser do wymiany. Tak mi się wydawało (chyba). Napiszę co dalej.

0
  • #7 31 Mar 2004 22:16
    alek25
    Poziom 23  

W związku z samoczyszczeniem, jak to nazwę luster , czy przypadkim nie zmatowiłeś powierzchni lustara wirującego ??, bocznych krawędzi

0
  • #8 01 Kwi 2004 07:40
    ArekS
    Poziom 16  

Udało mi się podmienić cały moduł lasera z innej sprawnej drukarki i muszę powiedzieć, że jest to samo - blady wydruk. Co prawda gdy zacząłem drukować więcej to chwilami było lepiej. Na jednej kartce np: zaczyna blado i nagle jest dobrze, na stronie jest wyraźna granice: ostre-nieostre. Zaczynam podejrzewać układ grzałki utrwalającej. Być może układ załączania (przekaźnik) ? Na razie nie podmieniałem.

0
  • #9 01 Kwi 2004 19:11
    Kazik
    Spec od drukarek

Fuser? Mocno w to wątpię - sprawdź w ten sposób - zapuść wydruk i jak kartka przejedzie pod bębnem a nie wjedzie jeszcze do fusera to otwórz klapę i przyjrzyj się czy na nieutrwalonym wydruku jest dobrze, ewentualnie sprawdź czy sam beben jest prawidłowo naświetlany - ja stawiam na zasilanie kartridża. Poza tym dobrze by było gdybyś zeskanował przykładowy wydruk i pokazał wszystkim na forum - było by nam łatwiej coś wydedukować.

0
  • #10 02 Kwi 2004 08:30
    alek25
    Poziom 23  

Może to być problem HVT , sprawdż jeszcze rolkę transferowa

0
  • #11 02 Kwi 2004 12:38
    irf
    Poziom 16  

A jaki wkładasz beben oryginalny czy jakis regenerowany.
    Z moich doświadczeń wynika że podobne objawy co do twoich moga byc spowodowane.
    1. Układ lasera ( wymiana czyszczenie lub regulacja)
    2. Kiepski bebenek ( dotyczy to szczególnie niektórych regenerowanych)
    3. Transfer roller.

0
  • #12 02 Kwi 2004 12:53
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

100% laser.. wiązka przestala byc spojna

pozdrawiam

0
  • #13 02 Kwi 2004 13:00
    Kazik
    Spec od drukarek

ArekS napisał:
    Udało mi się podmienić cały moduł lasera z innej sprawnej drukarki i muszę powiedzieć, że jest to samo - blady wydruk.

No cóż, jeśli sprawny moduł lasera robi ten sam efekt to raczej nie jest to wina spójności wiązki. Ewentualnie może to być problem związany z zasilaniem lasera. Ale najpierw dowiedzmy się co przyniosły proponowane przez Nas testy.

0
  • #14 02 Kwi 2004 14:22
    kosmita

jesli laser ma zle zasilanie to wiazka tez nie jest spójna.. chyba.. ;)

0
  • #15 02 Kwi 2004 17:25
    ArekS
    Poziom 16  

Na razie powiem tylko tyle, że po wymianie kardridża na inny ze sprawnej drukarki jest to samo. Kardridż wyjęty z tej drukarki wstawiony do innej sprawnej drukarki drukuje dobrze. Niestety dysponuję tylko kardridżami regenerowanymi (ale większą ilością) firmy BlackPoint. Sprawdzę to co proponuje Kazik. Postaram się zeskanować wydrukowane strony, ale niestety mogę to zrobić dopiero w poniedzałek.
    Proszę o coś więcej na temat HVT i rolki transferowej.

0
  • #16 02 Kwi 2004 17:33
    kosmita

czy brzegi wiekszych elementow sa jak by rozmyte, a malych ciensze niz powinny byc??

0
  • #17 02 Kwi 2004 20:25
    ArekS
    Poziom 16  

kosmito, odpowiedź: nie. Obraz jest prawie normalny z tym, że czerń jest niepełna, jakby szara a nie czarna. Niestety skany wydruku nie wcześnij jak w ponidziałek.

0
  • #19 03 Kwi 2004 10:53
    kosmita

usystematyzujmy to:
    problem: Obraz jest prawie normalny z tym, że czerń jest niepełna, jakby szara

wykonane czynnosci:
    1 wymieniony laser (czli modol lasera odpada)
    2. toner przelozony do innej drukarki jest ok a z innej sprawnej nie drukuje dobrze.

wnioski: problem lezy po stronie drukarki:
    1 gdyby to byl fuser(czyli przed wejsciem do fusera obraz na kartce jest ok po wyjsciu nie) czili ze fuser czesciowo musial by zdejmowac toner i ten toner mosial by gdzies sie gromadzic czyli po kilkunastu wydrukach trzeba obejrzec fuser i zobaczyc co w nim widac :)

2 rolka transferowa (elektryzuje kartke po to zeby dobrze zdejmowala toner z bebna) i tu trzeba zrobic test nastepujacy: w czasie wydruku otworz klape wtedy kiedy kartka jest pod bebnem zobacz jak jest zdiety toner, czy za miejscem styku z kartka (patrac w kierunku ruchu bebna) jest jakis niezdiety toner..

3. elaktrostatyka bebna, ja stawiam na zla mase (gdyby bylo zle elektryzowanie bebna to raczej wychodzilo by szare tlo gdyz bebny w drukarkach elektryzoweane sa "na bialo") sprawdzanie niestety tak samo jak ze zla rolka transferowa mozna tez przejrzec elektronike bo te nagle poprawy obrazu moga byc spowodowane zimnymi lutami, no chyba ze beben jest ladowany zbyt duzym napieciem

4 zle napiecie zasilania lasera (moim zdniem powinna wtedy posjc w las spojnosc wiazki ale kto wie..) mozna to sprawdzic w nastepujacy sposob: na laserze sa dwa PR jeden odpowiada za sile emisji a drugi za pasmo emisji lasera (ktory jest ktory to nie wiem).. zaznacz markerem kropke tak zeby byla na RP i na czyms stalym zeby mozna bylo wrocic do tego co bylo przed kreceniem i zobacz jak zmienia sie obraz (te informacje mam od Kazika wielkie dzieki :) ) aha robisz to na wlasna odpowiedzialnosc .. hp nie udostepnia zadnych materialow na temat grzebania w ustawieniach lasera wiec.....

ma ktos jeszscze jakies pomysly??

powiedz co wyszlo ci w testach

0
  • #20 09 Kwi 2004 13:47
    ArekS
    Poziom 16  

Tak jak pisałem wczesniej: wymieniałem zespół lasera i kardridż. Podzespoły te założone do innej drukarki działają bezbłędnie. Jest to samo. Zadałem drukowanie strony testowej i w trakcie wyłączyłem drukarkę i obejrzałem kartkę. Obraz wychodząc już z bębna naświetlającego jest blady, jeszcze przed wejściem na bęben utrwalający. Czasami wydruk jest dobry tak jakby coś nie zawsze kontaktowało, ale oglądałem elakktronikę drukarki pod kątem zimnych lutów i złych styków ale nic nie znalazłem (niektóre luty poprawiłem). Wróciłem do punktu wyjścia - dalej nic nie wiem. Przesyłam zeskanowane wydruki, może ktoś coś z tego wywnioskuje. To tak jakby laser lub raczej jego zasilanie.

0
    Załączniki:
  • #22 13 Kwi 2004 11:33
    kosmita

hm... bardzo nieladna sprawa patrzac na wydruki, ja bym zrobil tak ze dobral bym sie do elektroniki (podejzewam rolke transferowa, ta co siedzi pod bebnem i podczas wydruku jest pod papierem) i wyczyscil wszystkie styki, obejrzal bym wszystkie kondensatory i przyjzal wie lutom.. jak by nie pomglo to poczekal bymn na inna 1100 i zmienil najpierw rolke transferowa a pozniej elektronike.. ziekawe swoja droga czy taki obraz jak na wydruku jest na bebnie czy na papierze dopiero powstaje

pozdrawiam

0
  • #23 13 Kwi 2004 22:33
    dziubann
    Poziom 13  

wlasnie trafila mi sie drukarka z identyczna usterka!! nawet wydruki testowe sa identyczne. moja niema przeblyskow "swiadomosci" i drukuje kiche caly czas, a na tych zalaczonych skanach widze ze czasem jest ok. ciekawe co to sie z tego urodzi. (kwlad z tonerem na 100% odpada - tak jak u kolegi podmiana na nowy oryginalny nic nie daje , a stary w innej dziala bez problemow)

0
  • #24 14 Kwi 2004 11:40
    ArekS
    Poziom 16  

Na razie grzebię w elektronice, jak coś znajdę to dam znać.
    Przy okazji wielki dzięki wszystkim za rady i sugestie.

0
  • #25 16 Kwi 2004 20:53
    fol
    Poziom 10  

masz na 100% uszkodzoną płytę główną.Robiłem kilka drukarek z opisanym obiawem i tylko wymiana płyty głównj pomagała. Nie dochodziłem co na niej padło.

0
  • #26 16 Kwi 2004 20:55
    fol
    Poziom 10  

masz na 100% uszkodzoną płytę główną.Robiłem kilka drukarek z opisanym obiawem i tylko wymiana płyty głównj pomagała. Nie dochodziłem co na niej padło.

0
  • #27 17 Kwi 2004 10:49
    kosmita

fol napisał:

a jak miales juz te drukarki to zwrociles uwage moze gdzie powstawal zly obraz?? na bebnie czy dopiero na papierze??

0
  • #29 20 Kwi 2004 17:26
    kosmita

tam sa takie male transformatory w elektronice, moze ktorys ma pekniety rdzen i to wlasnie to.. napiecia nie sa takie jakie powinny byc.. tylko ze sprawdzic mozna to tylko wymieniajac na sprawne.. eeehhh...

0
  • #30 22 Kwi 2004 23:29
    amertlook
    Poziom 11  

To moje ulubione uszkodzenie w moim serwisie siedziałem tydziń wymieniłem wszystko co się dało i nic nie pomogło.
    Uszkodzenie to brak kontaktu na masach najlepiej rozebrać drukarkę na części wyczyścić podoginać masy skręcić.

Mnie zawsze działają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0