Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ustawienie anteny miernikiem SAT finder

markode 22 Dec 2008 00:47 36059 8
 • #1
  markode
  Level 23  
  Zrobiłem ostatnio test miernika mam model satlook micro cena 1200zł i satfinder cena 50zł
  od 15 lat montuje anteny TV sat w tej chwili jak idę na montaż zabieram sat finder jest praktyczny np. na drabinie mały poręczy a ustawienie anteny np. na astrę lub hotbirda jest banalnie proste i poziom sygnału ustawiam identyczny na obu miernikach czy ktoś z kolegów zauważył ze miernik za 50 absolutnie wystarczy do ustawienia anteny jeśli się nie robi zawodowo dużo osób pyta jaki miernik kupić po co inwestycja ponad tysiąc złotych jak ten sam efekt można uzyskać miernikiem za cenie między 50-200zł może mały mankament dla początkujących brak identyfikacji satelity w tanich miernikach ale za 599zł jest miernik Schwaiger SF9000 czy ktoś z kolegów posiada taki jak się sprawuje
 • #2
  darek23422
  Level 27  
  Sat finder można już nabyć za 20 zł dla amatorów dla ustawiania satelit od pozycji 28,5E do 30W wystarczy ale jeśli już mierzy na wyższe pozycje to trochę ciężko będzie mu ustawić.
 • #3
  markode
  Level 23  
  Jeszcze raz napisze czy ktoś sprawdzał Schwaiger 9000 ten miernik w Niemczech dostał 2 miejsce w tekście w gazecie z branży tv sat czyli powinien być dobry ma tez identyfikacje satelity
 • #4
  sznurex
  Level 10  
  witam posiadam taki miernik, ustawiłem na nim około 70 anten
  zalety:
  -szybkośc ustawienia
  -relacjacena/możliwości
  -identyfikacja satelity

  minusy:
  -tylko na 17 satelit(chyba ze firma zrobi aktualizację oprogramowania z wersją usunięcia i tworzenia "własnego satelity
 • #5
  zxvt
  Level 17  
  Satlook micro 2kg
  telemann 1650s 650g
  sat finder dla dziecka w prezencie niech się pobawi :D
 • #6
  Roman_5000
  Level 19  
  Osobiście wolę swój Teleman 1650S. Antenę ustawisz bardziej precyzyjnie. Widzę BER i SNR na wybranym Tp. To naprawdę duże udogodnienie.
  Miernikiem (nie Sat Finderem) możesz sprawdzić wszystkie składowe sygnału i wyeliminować częściowe uszkodzenie konwertera. SatFinderem tego nie jeseś w stanie sprawdzić.
  Są inne zalety, np. podłaczasz się pod jeden kabel (za DiSEqC) i miernikiem sprawdzasz sygnały z obu konwerterów (w całym paśmie).
 • #7
  tomcio
  Level 26  
  Ja używam SAT SM2200 i jestem z niego zadowolony (każdy swoje chwali ) Czasem jak się ściemnia jest wygodniej posiadać miernik, a nie wskaźnik, bo za nim doprowadzisz kabel to masz ustawioną satelitę i wiesz że po ciemku nie musisz wchodzić na dach i coś tam korygować. Do tego można szybko wyeliminować uszkodzony kabel lub tuner. Klient nasz pan - jak to mówią , jak mu coś nie dział to naprawdę potrafi namieszać i nie wiadomo czy "grzebał w tunerze" czy przy czaszy, a na to czy ci prawdę powiem nie masz co liczyć.
 • #8
  ansat
  Level 24  
  KOLEDZY " MIERNIK" SAT FINDER był dobry ale w roku 1993 zapłaciłem wtedy za niego więcej niż dzisiaj kosztuje
  SM2200.Był wyprodukowany przez szwedzką firmę.Mam go do dzisiaj jako pamiątkę po dobrych czasach. Obecnie używam SM 2200 i jestem z niego bardzo zadowolony.
 • #9
  zemb
  Level 14  
  Ja używam Schwaiger SF9000 w bardzo prosty sposób szuka sie sygnału jak dla mnie super. Polecam