Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf mk2 1.6D problem z podświetleniem, obrotomierzem i ...

22 Gru 2008 01:54 1616 3
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z podświetleniem zegarów, obrotomierzem i dioda od oleju w golfie, mój problem polega na tym, że:
    normalnie jak włączam pozycyjne bez przekręcania kluczyka to podświetlenie ładnie sobie działa,
    podkusiło mnie, żeby zobaczyć dlaczego działa podświetlenie z 1 strony, okazało się, że jedna dioda jest spalona to wstawiłem sobie żaróweczkę(nic innego nie miałem pod ręką) wszystko pięknie ładnie do czasu kiedy przekręciłem kluczyk, wtedy podświetlenie zgasło.
    Rozebrałem, wylutowałem znowu działało tylko, że jak na uruchomionym silniku włączam światła to obrotomierz spada mi o jakieś 200 obrotów, a jak włączę długie to gaśnie całe podświetlenie. Wyłączam długie podświetlenie znowu działa, ale na chwile zapala się kontrolka od oleju.
    Panowie o co w tym może chodzić?
    Nie można podłączać w liczniku 1 diody i 1 żaróweczki?
    Co mogło się stać z licznikiem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Z tego co wiem to w twoim aucie cale
    podświetlenie licznika jest na żaróweczkach. sprawdź zasilania i masy na liczniku bo raczej tej żarówki mym sie czepiał
  • Poziom 13  
    dioda sobie świeci, żarówkę wymontowałem:( posprawdzam wszystko jeszcze dzisiaj. Ale koledzy można podłączyć do takiego licznika 1 żaróweczkę 1 diodę? Czy w ten sposób można coś popsuć?
  • Poziom 11  
    ja tez zmienilem na diody bo lepszy efekt ni nie popsulem