Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migające diody klawiatuty w rytm muzyki w winampie-przekaźnk

mccamillo17 22 Gru 2008 03:40 4174 3
  • #1 22 Gru 2008 03:40
    mccamillo17
    Poziom 11  

Witam.. w winampie jest dostępna wtyczka wizualizacja taka że 3 diody klawiatury mrugają w rytm muzyki i chciałbym do niej najlepiej każdej z osobna podłączyć przekaźnik który by otwierał obwód na strodoskob ledowy zasilany 230v lub innych np 50 diód zasilanych 12v... i moje pytanie brzmi czy są takie małe przekaźniki?? bo na tej diodzie przy klawiaturze to podejrzewam że nie duże napięcie jest..

0 3
  • #2 22 Gru 2008 12:51
    djandriu
    Poziom 27  

Po pierwsze:
    Optotriak kolego Optotriak! żadnych przekaźników tam nie dawaj bo nie dość że dużo miejsca to zajmuje to jeszcze będzie hałasować i nie ma przekaźników na 2,2V.
    Po drugie:
    Jeżeli już masz instalować wtyczkę do winampa i rozbebeszać klawiaturę to lepiej zainstaluj Discolitez pod port LPT. Będziesz mógł wtedy sterować od 1 do 8miu stroboskopów.
    Co do Discolitez to nie próbuj zadawać jakiegokolwiek pytania bo WSZYSTKO jest na forum w dziale "Optoelektronika i efekty wizualne" a także w Google.

Jeśli jesteś początkującym elektronikiem to polecam ci budowę strobo LED na 12V bo przy napięciu 230V możesz usmażyć komputer jak i również Siebie.

Pozdrawiam

0
  • #3 22 Gru 2008 19:46
    maras2003
    Poziom 29  

Przekaźnik będzie zbyt "mułowaty", wiem bo sam próbowałem :) za późno się włacza i za późno rozłącza ;)

0