Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung MAX 945 pali bezpieczniki

elektronik120 22 Dec 2008 11:42 1848 6
    elektronik120
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem z w/w sprzętem taki, że pali bezpieczniki przy tranformatorze. Czy ktoś domyśla się jaka może być tego przyczyna w tym sprzęcie?
    Zacząłem od zbadania transormatora omomierzem i chyba wychodzi coś niepokojącego (tak mi się wydaje). Między wszystkimi pinami są przejścia (tak powinno być?).
    A więc zakładając, że z prawej strony jest pierwszy pin to miedzy:
    1-2 3-4 pinem jest 1 ohm
    1-3 1-4 2-3 2-4 3-5 4-5 są 4 ohmy
    1-5 2-5 jest 8 ohm

matzg
    Level 35  
    Witam masz możliwość odpiąć transformator od płyty głównej? prawdopodobnie masz zwarcie na płycie głównej i dlatego pali ci bezpieczniki.
    elektronik120
    Level 11  
    Tak. Odpiąłem od płyty głównej i wszystko ok, tzn nie pali bezpiecznika. A z płytą pali. Ale nie sprawdzałem na nim napięć bo nie bardzo wiem do jakich pinów się podpiąć.
    A jaka może być prawdopodobna przyczyna na płycie głównej? Bo na oko wszystko jest ok nawet zbytnio zimnych lutów nie widze.

Ps. Przeoczyłem jeszcze 6 wyprowadzeń tego trafa zamieszczam zdjęcie z drugiej strony. Od tych wyprowadzeń właśnie idzie napięcie na płytę główną.

• Helpful post
    matzg
    Level 35  
    Masz zwarcie na płycie głównej zimne luty nie powodują przepalanie bezpieczników. Sparwdź mostki prostownicze tranzystory ,stabilizatory itp. W razie kłopotów pisz na GG
    elektronik120
    Level 11  
    Chciałbym sprawdzić ten mostek prostowniczy który jest na płycie głównej i znajduje się zaraz obok taśmy zasilającej płytę. Czy ma ktoś pomsył jak to zrobić?

Symbol mostka:
    GBU606
    LT 936

Krzysztof L.
    Level 34  
    Wiesz jak sprawdzać klasyczną diodę prostowniczą?

Dzięki temu sprawdzisz mostek... ;)
    elektronik120
    Level 11  
    Dzięki. Mostek był sprawny. Przyczyną były dwa kondensatory filtrujące właśnie przy tym mostku, które dawały zwarcie.
    Wielkie dzięki za pomoc dla matzg.

Ps. Mógłby mi ktos zrobić kilka fotek wnętrza tej wieży? Bo nie jestem pewien kilku rzeczy. Gdyby ktoś się znalazł to proszę o kontakt na gg.

Dzieki bardzo i pozdrawiam wszystkich.