Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uno 1.1 60 KM gaz + bezyna problem z centralnym i alarmem

kolodziej_prezes 22 Gru 2008 12:33 825 4
  • #1 22 Gru 2008 12:33
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

Witam niedawno kupiłem uno z 1994r w dobrym stanie z gazem, auto ma centralny zamek i alarm, centralny działa ale z kluczyka, ale ani alarm ani centralny z pilota nie chula, wymieniłem baterie w pilocie i po przyciśnięciu klawisza zaświeca się dioda więc stwierdzam że jest ok, zauważyłem że nie ma jednego z czujników w środku, wystaje tylko kabel, czy to może być przyczyną wadliwego działania????
    A poprzedni właściciel mówił że to nie działa od kąd założył gaz czyli ok 7 miesięcy.

0 4
  • #2 22 Gru 2008 20:33
    mr-perch
    Poziom 28  

Sprecyzuj markę i model alarmu. Może jakieś zdjęcie wrzucisz pilota i centrali.
    Brak jednego z przetworników nie ma wpływu na to, czy alarm da się włączyć, czy nie. Samo świecenie diody w pilocie nie jest równoznaczne z tym, że ten pilot jest sprawny. Czekamy na precyzyjniejsze informacje.

0
  • #3 22 Gru 2008 23:31
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

ok, pomoc nie była potrzebna, opisze co zrobiłem, nikt nie uszkodził alarmu ani centralnego ponieważ ktoś inteligentny wyciągnął kostkę podłączeniową z tego całego modułu ku mojemu zdziwieniu znalazłem tam aż trzy moduły i każdy z nich podłączony więc stwierdziłem że tą kostkę należy wsadzić i wszystko będzie git, ale nic to nie dało, więc zostawiłem te moduły w spokoju i zainteresowałem się syreną bo w jej obudowie jest taka mała stacyjka a kluczyk do niej dostałem od właściciela ale nie wiedziałem od czego, zacząłem kręcić tym kluczykiem nagle alarm zaczął wyć zamknęło się auto z centralnego, zacząłem wciskać klawisze na pilocie i wszystko sie uspokoiło. Wszystko działa.

Dodano po 4 [minuty]:

A tak jeszcze mam pytanie czy możliwe jest że skoro mam na pilocie dwa guziki to jeden służy do centralnego a drugi do alarmu??? Jeszcze nie wiem, czy ma znaczenie w którym położeniu jest ta stacyjka? Aha i jak są zamknięte drzwi o ja odbezpieczę auto to się samo zarygluje po chwili, czy da się zmienić? A co do modelu do nie mam pojęcia co to jest bo nie mam żadnych kwitów na to urządzenie a na tych modułach nie było nic napisane.

0
  • #4 23 Gru 2008 19:01
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

sory, ale sie zapedziłem auto wyło mi całą noc ale był wiatr i kiwało autem więc może to to, prosze o sugestie

0
  • #5 24 Gru 2008 11:31
    mr-perch
    Poziom 28  

Panie prezes przeczytaj mój pierwszy post w tym topicu i zrób to, o co proszę. Wróżyć z fusów nikt tu nie będzie.

0