Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem stroboskopu

22 Gru 2008 16:09 1553 14
 • Poziom 9  
  Otóż mam pewien problem. Chcę zrobić sylwestra na sali na wsi. I tam jest gniazdo siłowe i bezpiecznik do tego to na 20A, a przy liczniku równiez główny bezpiecznik to 20A. Stroboskop ma w srodku w soebie też bezpiecznik 20. Czyli jak podłącze do gniazdka, co ma bezpiecznik 16 to oczywiście wywala. No więc mam rozdzielnie, którą podłączyłem dziś do tego gniazda siłowego. No i włączyłem strobo i on mryga normalnie tylko w skrzynce z bezpiecznikami coś jakby strzela i troche błyska. Po chwili stroboskop nagle stracił moc i bardzo słabo błyskał, aż poszedł wydaje mi się jakiś dymek mały i lampa nie działa. Ale po 5 minutach podłączyłem i strobo działał. No i tu pytanie. Czy można jakoś podłączyć ten stroboskop żeby normalnie działał? Czy wymienić ten bezpiecznik B20 na B25? I dodam, że chce jeszcze podłączyć m. in. dwa komputery, nagłośnienie(nie za mocne, ok 300W), eurolite derby 10 (650W), wytwornicę (450W) i jeszcze świetlówke(40W). Czy może darować sobie ten stroboskop?
 • Uczeń
  Pierwszy raz słyszę o czymś takim. ;)
  Jakiej mocy jest ten stroboskop?
  Moim zdaniem nie możliwe jest żeby korki wystrzeliwały pod wpływem podpinania do gniazdka stroboskopu nawet o znacznej mocy.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Aaa jeszcze zapomniałem dodać, że stroboskopy działają na duże napięcie i mały prąd a nie odwrotnie.
 • Poziom 9  
  Ten stroboskop jest o mocy 1500W. Tam nie ma korków tylko takie bezpieczniki różnicowo-prądowe.

  Dodano po 4 [minuty]:

  on po prostu, gdy przekręce pokręttłem od częstotliwości błysków, to na każde błyśnięcie coś strzela w tych bezpiecznikach nie wiem dlaczego.. Kiedyś była doskoteka to też strzelało ale dużo ciszej tylko tak że trzeba było dobrze sie wsłuchać zeby usłyszeć a tu tak głosno strzela.. i nie wiem czy nie bedzie wywalać jak podłącze jeszcze wyzej wymienione urządzenia..
 • Uczeń
  A na jakie napięcie on działa?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Heheh coś "strzela" ;) Myślę, że większość stroboskopów "strzela" w rytm oddawanych błysków, mój też tak robi lecz działa cały czas tak samo - prawidłowo.
  Jeśli wszędzie mówisz, że masz takie same bezpieczniki to bez obaw możesz podłączać to co tam napisałeś.
 • Poziom 9  
  na napięcie to na 230V. tylko w stroboskop też coś strzela, ale mi chodzi że strzela w tej puszce z bezpiecznikami na ścianie, chyba to oznacza, że jeszcze 0,1A a bezpiecznik wywali.. czyli jak mam stroboskop załóżmy na 20A + Eurolite derby 10 to bezpiecznika 20A, to nie wywali go?
 • Uczeń
  Nie powinno.
  Ale nie wiem co Ci tam strzela w tej puszce z bezpiecznikami.
 • Poziom 9  
  no to jak to jest w końcu. załózmy mam dwa gniazdka zwykłe do jednego bezpiecznika B16. Podłączam do jednego gniazda coś co pobiera prąd o natezeniu 15A, a do drugiego 5A. To wywali bezpiecznik? to się jakoś sumuje, czy co?
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Zacznijmy od początku.
  1. Jeżeli masz gniazdo na siłę to powinno być zabezpieczenie 3x20A, czyli 20A na każda fazę.
  2. Zastanawia mnie jakim cudem urządzenie o mocy 1,5kW możne wybić zabezpieczenie 16A (no chyba że jest uszkodzone)
  3. Kolego, chyba mylisz rozłączniki nadprądowe z wyłącznikiem różnicowo-prądowym.

  Radzę od dokręcenia połączeń przy bezpiecznikach (jeżeli jest dostęp), bo możliwe że jakiś kabel jest luźny i strzela pod obciążeniem.

  A co do prądów to " Z pustego i Salomon nie naleje". Prądy się sumują.
 • Poziom 9  
  no będę musiał rozkręcić te puszke z tymi zabezpieczeniami. a jeśli chodzi o te 1500W, to jak podłączyłem w domu, w bloku do gniazdka, które jest zabezpieczone wyłącznikiem B16 i za każdym razem wywalało. a bezpieczniki mają max 2 lata. W szkole na dyskotece też wywalało bezpieczniki B16, musiałem szukać gdniazdka z B20, a jak podłączyłem to w bezpieczniku też coś "pstrykało", ale działał przez całą dyskotekę nawet na największej częstotliwości..
 • Uczeń
  Czyli podłączając strobo do sieci bezpieczniki B16 się palą a b20 nie?
 • Poziom 9  
  no tak. tzn nie palą tylko się wyłączają. np podłączyłem w domu i raz błysnął i bezpiecznik poszedł. i tak za każdym razem. a jak podłączyłem do B20 w szkole to tylko tak cicho coś pstrykało w bezpieczniku jakby to już była jego granica wytrzymałości. ale wytrzymał kilka godzin
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  U mnie w domu gdzie mam bezpieczniki 20A po podłączeniu stroboskopu j-111 z palnikiem ifk-120 też lekko pstrykały. Ale wg mnie to raczej normalne, gdzieś tak przeczytałem że w momencie błysku w stroboskopie następuje zwarcie, ale te zwarcie jest tak krótkie że bezpiecznik nie ma jak się wyłączyć.
 • Uczeń
  Wytrzymał te kilka godzin i się spalił?
  A czy miałeś coś jeszcze podłączone w czasie jego działania?
 • Poziom 9  
  nie. nie spalił się. wytrzymał po prostu, potem dyskoteka się skończyła i trzebabyło wyłączyć ;]

  Dodano po 35 [minuty]:

  do tego samego gniazdka nie miałem nic innego podłączonego. a to gniazdko było na górze po drugiej stronie szkoły, i do niego był oddzielny bezpiecznik B20.
 • Uczeń
  Spróbuj podłączyć strobo i coś jeszcze do tego. Nic nie powinno się stać ale nadal nie rozumiem jak mogą Ci bezpieczniki się palić. :)
  Lub jeśli masz możliwość to podłącz strobo w oddzielne gniazdko tak jak to zrobiłeś wcześniej.