Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5100 - nie działa podświetlenie matrycy

woojtek1983 22 Gru 2008 17:08 10542 13
  • #1 22 Gru 2008 17:08
    woojtek1983
    Poziom 8  

Witam mam problem z matryca w laptopie Acer (aspire 5100) matryca nie wyswietla obrazu to znaczy czesciowo bo po nacisnieciu malutkiego guziczka ( tego ktory chowa sie podczas zlozenia laptopa) chwilowo wyswietla obraz w dolnej lewej czesci matrycy wyglada to tak jak by sie swietlówki spalily ale nie jestem pewien i nie bylem tez jeszcze w serwisie.Jesli jest ktos w temacie to prosze o pomoc.Pozdrawiam

0 13
  • #2 22 Gru 2008 17:39
    tronic1
    Spec od komputerów

Jak nie rozbierzesz matrycy i sam nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział.

1
  • #3 22 Gru 2008 17:53
    metiuk
    Poziom 13  

a naciśnij klawisz Fn i F6 może to pomoże , bo to jest włączenie lub wyłączenie podświetlenia w acerach

0
  • #4 22 Gru 2008 18:28
    woojtek1983
    Poziom 8  

po nacisnieciu klawisza Fn i F6 jest czesciowe podswietlenie jednak bardzo slabe :/

0
  • #5 23 Gru 2008 14:41
    bioly2500
    Poziom 17  

Prawdopodobnie padł inventer lub swietlowka.

0
  • #6 23 Gru 2008 15:21
    bwiech
    Poziom 15  

Najprawdopodobniej siadł Inwerter,:idea: ale najpierw:

- Sprawdź czy nie jest włączona funkcja oszczędzania energii lub bateria nie jest rozładowana,

- Sprawdź czy na klawiaturze jest coś takiego jak rozjaśnianie lub przyciemnianie,

- Sprawdź czy nie wypada wtyczka zasilania inwertera w inwerterze lub płycie głównej,

- jeśli problem nadal występuje zrób zdjęcie inwertera i prześlij na forum - napisze gdzie podłączyć zasilanie by świecił nadal jak nowo narodzony...

0
  • #7 28 Gru 2008 20:43
    tomas74
    Poziom 9  

witam
    mam taką samą usterkę w moim acerze ..nie wiem czy to wina inwertera czy świetlówek?
    a nie mam nic z tych rzeczy na podmiane...
    czy kolega woojtek1983 może napisać co było przyczyną tej usterki??

0
  • #8 28 Gru 2008 21:22
    woojtek1983
    Poziom 8  

Hejka jak narazie nic mi nie wiadomo co jest zepsute w moim acerze bo oddalem go do goscia ktory jest w temacie powiedzial ze jesli bedzie to inwerter to mi to naprawi a jesli swietlowki to trzeba bedzie wymienic tyle wiem na dzis jutro prawdopodobnie bede wiedzial wiecej jak bede wiedzial przyczyne to dam znac podrawiam.

1
  • #9 29 Gru 2008 16:16
    woojtek1983
    Poziom 8  

niestety bede musial poczekac troche na mojego laptopa bo padl w nim inverter i trzeba bedzie go wymienic na nowy

0
  • #10 29 Gru 2008 17:34
    bioly2500
    Poziom 17  

Taki inventer sam wymienisz ,wydaje mi sie ze lepiej ze to inventer gdyz latwiej go wymienic niz swietlowke.

0
  • #11 30 Sty 2009 15:35
    woojtek1983
    Poziom 8  

Witam mam pytanko jeszcze odnośnie mojego problemu z laptopem acer oddałem go prawie miesiąc temu do serwisu stwierdzili że wadą będzie inverter albo świetlówka czekałem na wymianę tego miesiąc a tu nagle mi mówia że uszkodzenie jest dużo większe i przyczyną jest najprawdopodobniej płyta główna czy to jest w ogóle możliwe ? i czy ten serwis przypadkiem nie kantuje ? podpinałem wcześniej laptopa pod monitor Pc i wszystko działalo normalnie wiec co ma do tego płyta główna ? będących w temacie proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

0
  • #12 08 Lut 2009 15:13
    metiuk
    Poziom 13  

mogą kantować , ale jest też możliwe że mogło się coś uszkodzić przy grafice , a w większości acerów jest zintegrowana . niby skoro działa na zwykłym monitorze to powinna matryca też działać , najlepiej oddaj do innego servisu i niech ci sprawdzą co mu dolega

0
  • #13 03 Mar 2009 15:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 04 Mar 2009 22:01
    ClubX
    Poziom 15  

Ja tak miałem tyle ze w swojej Maxda'cie. Zrobio się zwarcie przetwornicy i masy (takiego paska jakby folia aluminiowa). A to swiecenie w rogu przez chwile to iskry robione przez zwarcie na przetwornicy. A więc rozbierz tą część od matrycy (ramke tylko) i odegnij taką blaszke srebrną. Powinno pomóc, jak nie to coś w podobie jest problem. Zrobiło ci się to przez zaczęste otwieranie i zamykanie klapy.

0