Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskjet 640C - nie drukuje, ciągle mruga kontrolka

Eyepock 22 Dec 2008 17:08 4290 4
    Eyepock
    Level 10  
    Pozwolę sobie odświeżyć temat, który od kilku miesięcy jest bez odpowiedzi (chodzi dokładnie o TEN temat) i poprosić o odpowiedź na pytanie w nim postawione, gdyż mam ten sam problem z tym samym modelem drukarki.

Mianowicie próbując wydrukować dokument drukarka reaguje normalnie, jednak pobiera papier i zatrzymuje go wewnątrz nic nie drukując. W tym czasie zapala się kontrolka błędu, po wciśnięciu przycisku wznowienia nie dzieje się nic, po wciśnięciu przycisku włączania drukarka oddaje czystą kartkę i wyłącza się. Drukarka nie chce także drukować autotestu (z tego co znalazłem w internecie wykonuje go po wciśnięciu obydwu przycisków na raz i przytrzymaniu ich przez chwilę). Dodatkowo zauważyłem, że pozycja neutralna pojemników z tuszem jest przez wysunięta do wewnątrz "szyny" po której się poruszają, zamiast pozycji skrajnie wysuniętej w prawo (podczas bezczynności drukarki pojemniki z tuszem powinny być schowane za fragmentem obudowy w którym znajdują się przyciski a nie są).

Proszę o pomoc co mogło się stać z drukarką i jak można problemowi zaradzić?
  • Helpful post
    Ciz
    Level 36  
    Witaj.
    Miałem coś podobnego w tej same drukarce. Te same pojawienia - pozycja pojemników z tuszem jest w połowie szyny.
    Banalna sprawa - pusta czarna puszka.
    Popróbuj zmienić kasety lub przeczyść styki izopropanolem.
    Jeżeli i to nie pomoże, to chyba uszkodzona taśma do głowicy lub coś innego.
    H.
    Eyepock
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję w najbliższym czasie wymienić kartridż. Jeśli nie pomoże będę pytał dalej. Dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    slajas
    Level 21  
    witam na 100% jeden z tuszy jak masz jakies puste po podmien pojedynczo albo wyjmij jeden i zamknij klape wózek powinien przejechac w prawo i zaparkowac
    Eyepock
    Level 10  
    Rzeczywiście. Dziękuję slajas za podpowiedź.

Faktycznie wyciągnąłem pojemnik z kolorowym tuszem i wózek zaparkował po prawej stronie. Po świętach udam się do sklepu i kupię nowy :) Prawy chyba jeszcze ma tusz bo drukarka go spokojnie wykrywa poza tym w potrząsając nim w środku coś chlupocze więc wydaje się być w porządku.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.