Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

videoton wchodzi w serwis

22 Gru 2008 18:09 831 5
  • Moderator
    Witam, jak w temacie. po włączeniu telewizor chwilę pracuje normalnie jest dźwięk i obraz. Po chwili na wyświetlaczu zamiast np. 1 pokazuje się CH za chwilę OP i leci całe programowanie. W tym czasie nie gubi ani obrazu ani dzwięku wszystko ok, ale jak się na pilocie włączy cokolwiek z klawiatury numerycznej, to przeprogramowuje się pamięć. Jest nawet tak, że przeleci niecałe programowanie i wyłączy się. Czy ktoś miał taki problem?. Pozdrawiam.
  • Moderator
    Witam, nie jest to wina pilota też tak myślałem, ale w serwis można wejść tylko przez zwarcie dwóch nóg w pilocie nie pamiętam, aczkolwiek mam wlutowny przycisk serwis. Baterię z polota wyjmowałem klawiatura lokalna też odpada. Pewnie podstawię MDA.
  • Poziom 38  
    A jak zasilanie? Czyste ? To podstawa. Ja bym bardziej podstawiał procesor niż MDA ale jeśli masz wolną pamięć to nie zaszkodzi ale wątpię by to ona. A odłączenie odbiornika IR miałoby na celu wyeliminować jego wpływ a nie pilota. Spróbuj po testować dokładnie w różnych kombinacjach. Może oscylator przy SAA źle pracuje. Obstukałeś część z SAA i MDA oraz poprawiłeś na wszelki wypadek lutowanie?
    Pozdrawiam
  • Moderator
    Napięcia kryształ oglądałem przebiegi, generator też dobry. Mam programator ale mechaniczny taki z pokrętłami z niego przelutuję proca i pamięć. Właśnie że nie ma się czgo czepić. Co sie jeszcze dowiedziałem, to to że takie objawy miał co jakiś czas chodził 2-3 tygodnie, miesiąc i zaczął głupieć. Teraz po włączeniu 2-3 min i już głupieje. Wygląda na jakiś elektrolit ale wszystkie w przetwornicy i na płycie programatora są nowe. Pozdrawiam.