Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja wentylatora na Gigabyte 9800GTX+

22 Gru 2008 18:30 2912 13
  • Poziom 11  
    Kiedy próbuje przez Riva Tuner v2.11 (chyba najnowszy) mam aktywny tylko jeden suwak, ten od performance 3d

Zależy mi na regulacji prędkości w zakresie standard 2d i low power 3d.

Podobnie rzecz się ma w przypadku OC tej karty przez ten sam program.
    W low power 3d, pomimo zaznaczonego Enable driver level overclocking suwaki są nieaktywne.

Czy da się coś z tym zrobić ?
  • Poziom 37  
    Nie da sie poniewaz bios karty jest bardzo ubogi i ma wylaczone te opcje. Tutaj podglad biosu karty 9800 gtx:

• Poziom 11  
    Rozumiem, chociaż dziwi mnie to, że w takim kombajnie nie ma tak podstawowych regulacji...
  • Poziom 37  
    Zawsze jest jakies wyjscie...
    Mozna kupic regulator obrotow i zamontowac go szeregowo. Podpinasz jeden koniec do wtyczki juz istniejacej coolerka (jak nie pasuje to przerabiasz) a druga strone podpinasz pod gniazdko na plycie glownej.
    Jak masz mobasa z dynamiczna regulacja coolerkow to nawet nie bedziesz musial kupowac regulatora...sam bios plyty to bedzie ustawiac.
    Zeby to sprawdzic wejdz do biosu i w utawieniach monitoringu temperatur sprawdz czy jest opcja regulacji coolerkow.

http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?id=49&grupa=mod_wentylatory&nazwa=Modding
  • Poziom 11  
    Nie chciałem zakładać kolejnego tematu więc spytam tutaj :

Czy na M56S-S3 nie ma kontroli prędkości wentylatorów?
  • Poziom 37  
    Zeby sie dowiedziec trzeba wejsc do biosu plyty.
    Poszperaj a na pewno znajdziesz.
  • Poziom 11  
    znalazłem tylko pomiar obrotów, kontroli bynajmniej nie. ;/
  • Poziom 9  
    do Kolegi ugh-zan3

Posiadam obudowę Media Center i tylko karta 9800gtx+ mi się miesci, jednak chałas jest do nie zakceptowania, z powodów medialnych ;) i całonocnych sesji...
    Czy mógłbyś bardziej rozpisać do którego gnistka na płycie głównej odłączyć. Posiadam pytę Gigabyte G31M-S2L.
    Czy proponowane rozwiąznie spowoduje autoamtyczną regulację obrotów?

Jeżei powyższa pyta tego nie odostępnia, jest szansa na inną autmatyczną regulację?
    pozdro
    Piotr
  • Poziom 9  
    ugh-zan3 napisał:
    Sciagnij programik evga precision i zainstaluj.
    Uruchom go i obniz suwakiem obroty coolerka.
    Zaznacz opcje dotyczaca wlanczania ustawien po starcie komputera.

http://www.programosy.pl/program,evga-precision.html

Dodano po 7 [minuty]:

Czy dobrze zrozumiałem?
    karty, Gigabyte 9800gtx+ i gts250, ktore nie posiadają regulacji obrotów na wentylatorku, Dzieki temu programowi, uzyskamy możliwość regulacji wentylatorka i obniżenia obrotów wentylatoru przy obsłudze ekranu w 2D?
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Czy dobrze zrozumiałem?
    karty, Gigabyte 9800gtx+ i gts250, ktore nie posiadają regulacji obrotów na wentylatorku, Dzieki temu programowi, uzyskamy możliwość regulacji wentylatorka i obniżenia obrotów wentylatoru przy obsłudze ekranu w 2D?

Dobrze zrozumiales. Ten program pomimo, ze to EVGA czesto wspolpracuje takze z kartami innych producentow (ja u siebie majac asusa98000gtx+ takze z niego korzystam).
  • Poziom 9  
    szoki napisał:
    Cytat:
    Czy dobrze zrozumiałem?

Dobrze zrozumiales. Ten program pomimo, ze to EVGA czesto wspolpracuje takze z kartami innych producentow (ja u siebie majac asusa98000gtx+ takze z niego korzystam).

Dziękuję! Bardzo!
    Bardzo!!!
    :)

Moderowany przez Mery84:

Jedno "o" w wyrazie bardzo odda kolegi wdzięczność tak samo jak 20.
    Poprawiłem. Forum to nie czat onetu!

• Poziom 9  
    Niestety program EVGA nie współpracuje z moją kartą,
    rezultat: nie mogę kręcić zegarów, ani regulowac obrotów wiatraczka. odmowa dokonania zmiany. Próbowałem też RivaTuner'em.
    dokładny model Karty to:
    GeForce GTS 250 o oznaczeniu GV-N250ZL-1GI.

Teoretycznie to tosamo co 9800GTX.

Czy macie jakieś propozycję? Czekam na podpowiedź.