Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z klawiaturą - sterownik do urządzenia kompozytowego

JarJar87 22 Gru 2008 20:07 2348 3
  • #1 22 Gru 2008 20:07
    JarJar87
    Poziom 9  

Mam problem z klawiaturą usb logitecha. Po zainstalowaniu modemu usb neostrady (speedtouch 330) oraz zrestartowaniu komputera sterownik urządzenia kompozytowego usb nie zostaje załadowany (żółty znak zapytania w menedżerze urządzeń), a klawiatura nie reaguje. Wystarczy, że odłączę ją od portu usb i po chwili podłączę ją z powrotem (obojętnie do którego portu usb) i wszystko jest ok, sterownik zostaje znaleziony. Problem pojawia się po każdorazowym uruchomieniu komputera. Znaczenia nie ma port usb do jakiego podpinam klawiaturę. Próbowałem już odinstalowywać modem - wszystko było ok, klawiatura działała prawidłowo. Lecz zawsze gdy zainstaluje modem pojawia się ten problem. Wszystko to dzieje się po formacie, ponieważ przedtem oba urządzenia działały prawidłowo. Resztę sterowników posiadam i są one zainstalowane prawidłowo.

0 3
  • #2 22 Gru 2008 20:28
    Makro1993
    Poziom 26  

Próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki z strony Logitecha do tej klawiatury?

0
  • #3 22 Gru 2008 21:16
    JarJar87
    Poziom 9  

Taa... Ogólnie to tam mają takie info do pokrewnego modelu klawiatury:
    Download Instruction
    This product does not ship with software. It uses the native USB drivers already present in your operating system.
    i to w sumie prawda - xp zawsze zawierał odpowiednie sterowniki, teraz w sumie też je zawiera, tylko nie wiedzieć czemu, trzeba zrestartować urządzenie. Co prawda byłem jeszcze na stronie http://www.driverfiles.net/Input-Devices/Logi...-keyboard/download/page,sh,39547,444,20,.html więc w sumie coś znalazłem, ale nijak nie mogę ściągnąć tych sterowników z jakiejkolwiek strony.

0
  • #4 25 Gru 2008 20:33
    JarJar87
    Poziom 9  

Poradziłem sobie z tym problemem - lecz stosując tylko półśrodek. Dodałem do autostartu systemu plik wsadowy, który za pomocą programu DevCon restartuje mi wspomniane Urządzenie kompozytowe. Teraz nie muszę tego robić ręcznie, klawiatura działa jak należy... Lecz rozwiązania problemu ze sterownikiem nie znalazłem. W każdym razie dziękuję za pomoc.

0