Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysokie obroty Polo 1.4 TDI

caro444 22 Gru 2008 22:18 3500 3
  • #1 22 Gru 2008 22:18
    caro444
    Poziom 10  

Witam
    Od kupna moja polówka 1.4 TDI silnik BNV model 2007 ma cały czas wysokie obroty. Na biegu jałowym obroty wynoszą 1449 obr/min. Odpala od pierwszego strzała, wszystkie lampki w normalnych czasach gasną prócz jednej. Cały czas pali się lampka sygnalizacji spalin. Po diagnostyce vag w pamięci jest tylko jeden błąd, który jak skasuję lampka gaśnie ale po jakimś czasie się zapala.
    Witam
    Od kupna moja polówka 1.4 TDI silnik BNV ma cały czas wysokie obroty. Na biegu jałowym obroty wynoszą 1449 obr/min. Odpala od pierwszego strzała, wszystkie lampki w normalnych czasach gasną prócz jednej. Cały czas pali się lampka sygnalizacji spalin. Po diagnostyce vag w pamięci jest tylko jeden błąd, który jak skasuję lampka gaśnie ale po jakimś czasie się zapala.
    W blokach pomiarowych egr mam takie wyniki
    Wymieniłem już silnik klapy w kolektorze ssącym, gdyż handlarz od którego kupowałem polówkę mówił że on jest padnięty. Efekt taki sam wysokie obroty. Lampka się pali nawet po zgaszeniu włącza się.
    Myślałem że jest uszkodzony przepływomierz, sprawdziłem wszystkie kable i są całe opór na wszystkich przewodach wynosi 1ohm. Podmieniłem z drugiego samochodu rewelacji nie było obroty 1449.

Co ewentualnie można sprawdzić?

Proszę o pomoc

0 3
  • #2 27 Gru 2008 12:35
    mistrz2000
    Poziom 13  

Spr zawór egr na wykonawczych,z tego co widać jest cały czas zamknięty.Spr bezpieczniki.

0
  • #3 04 Sty 2009 17:14
    caro444
    Poziom 10  

Okazało się że na pedale gazu jest płytka z potencjometrem która była przekręcona. Po ustawieniu potencjometru obroty są prawidłowe.
    Kontrolka mi zgasła po zmianie stacji benzynowej. Zatankowałem do pełna po przejechaniu dosłownie 5km po mieście (normalna jazda) kontrolka sama zgasła. Mam nadzieję że teraz będzie wszystko w porządku

0
  • #4 04 Sty 2009 23:21
    powidz
    Poziom 20  

Trzeba było patrzec na bloki pomiarowe vaga, jest tam procentowe położenie pedału gazu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo