Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do 3 pomieszczeń JBL Control Now

22 Gru 2008 22:38 1203 3
  • Poziom 2  
    Witam!

Noszę się z zamiarem kupna 4głośników JBL Control Now (2 głośniki do jendego pomieszczenie-30m kwadratow. + 1glosnik do pomioeszczenia 15m kwadr. + 1 głośnik do 18m kw.) Nie wiem jednak,jaki wzmacniacz bedzie mi do tego potrzebny, bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie. Rolą auidi bedzie odtwarzanie muzyki z radio. Od razu prosze o pomoc,ktore radio bedzie do tego uzytku dobre.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego, powiedz dokładniej co to ma być. Co to ma nagłaśniać. Czy mają tworzyć tylko "tło" do kotleta?
  • Poziom 2  
    Nagłaśniać ma lokal użytkowy- gabinety dentystyczne,więc głośniki raczej nie będą użytkowane na swój potencjał.Kupuję je dlatego,że ładnie się będą komponowały z meblami i z resztą. Proszę o trzy porady:
    1) Jaki wzmacniacz (do tegoż skromnego użytku)
    2) Jaki odtwarzacz muzyki
    3)Jakie kable będę musiał kupić

PS Chciałem się dowiedzieć tych rzeczy w jednym ze sklepów łódzkich,ale Pan był chamem i sie nie dowiedziałem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    bartekrafal napisał:
    Witam!

Noszę się z zamiarem kupna 4głośników JBL Control Now (2 głośniki do jendego pomieszczenie-30m kwadratow. + 1glosnik do pomioeszczenia 15m kwadr. + 1 głośnik do 18m kw.).

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup właśnie tych głosników radzę kupić 3 pary (6szt), aby cieszyć się stereo w każdym z pomieszczeń.

Kolego, więc jakimś rozwiazaniem będzie zakup amplitunera kina domowego z funkcją Multiroom (dwu - trzy strefowe). Nie jest to mały koszt ale za to posiadasz radio :D (n.p. ONKYO TX SR 805).

Inną z opcji to zakup wzmacniacza radiowęzłowego jednak ten potrzebuje odpowiedniej instalacji i głosników.

Najtańszą i najprostszą z opcji, to zakup 2 wzmacniaczy stereofonicznych ze strefą A,B, A+B i conajmniej jeden z nich musi posiadać wyjście liniowe pre-out.
    I teraz tak:
    Twoje głosniki są 8Ω, więc wzmacniacz który będzie je "napędzał" (dwie pary) musi poradzić sobie z obciążeniem 16Ω.