Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz do 3 pomieszczeń JBL Control Now

bartekrafal 22 Dec 2008 22:38 1380 3
    bartekrafal
    Level 2  
    Witam!

Noszę się z zamiarem kupna 4głośników JBL Control Now (2 głośniki do jendego pomieszczenie-30m kwadratow. + 1glosnik do pomioeszczenia 15m kwadr. + 1 głośnik do 18m kw.) Nie wiem jednak,jaki wzmacniacz bedzie mi do tego potrzebny, bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie. Rolą auidi bedzie odtwarzanie muzyki z radio. Od razu prosze o pomoc,ktore radio bedzie do tego uzytku dobre.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego, powiedz dokładniej co to ma być. Co to ma nagłaśniać. Czy mają tworzyć tylko "tło" do kotleta?
    bartekrafal
    Level 2  
    Nagłaśniać ma lokal użytkowy- gabinety dentystyczne,więc głośniki raczej nie będą użytkowane na swój potencjał.Kupuję je dlatego,że ładnie się będą komponowały z meblami i z resztą. Proszę o trzy porady:
    1) Jaki wzmacniacz (do tegoż skromnego użytku)
    2) Jaki odtwarzacz muzyki
    3)Jakie kable będę musiał kupić

PS Chciałem się dowiedzieć tych rzeczy w jednym ze sklepów łódzkich,ale Pan był chamem i sie nie dowiedziałem.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    bartekrafal wrote:
    Witam!

Noszę się z zamiarem kupna 4głośników JBL Control Now (2 głośniki do jendego pomieszczenie-30m kwadratow. + 1glosnik do pomioeszczenia 15m kwadr. + 1 głośnik do 18m kw.).

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup właśnie tych głosników radzę kupić 3 pary (6szt), aby cieszyć się stereo w każdym z pomieszczeń.

Kolego, więc jakimś rozwiazaniem będzie zakup amplitunera kina domowego z funkcją Multiroom (dwu - trzy strefowe). Nie jest to mały koszt ale za to posiadasz radio :D (n.p. ONKYO TX SR 805).

Inną z opcji to zakup wzmacniacza radiowęzłowego jednak ten potrzebuje odpowiedniej instalacji i głosników.

Najtańszą i najprostszą z opcji, to zakup 2 wzmacniaczy stereofonicznych ze strefą A,B, A+B i conajmniej jeden z nich musi posiadać wyjście liniowe pre-out.
    I teraz tak:
    Twoje głosniki są 8Ω, więc wzmacniacz który będzie je "napędzał" (dwie pary) musi poradzić sobie z obciążeniem 16Ω.